spring

وبلاگي براي معرفي انواع گل

spring
social
spring

وبلاگي براي معرفي انواع گل

آموزش پرورش نگهداری و کاشت گل گلایل

نام انگلیسی : Gladiolus spp 

خانواده :   IRIDACEAE  – زنبق

بومی : ماداگاسکار

 


گلایل از تیره Iridaceae (تیره زنبق‌ها) است و از جنس Gladiolus که در انگلیسی به طور مخفف Glads هم نامیده میشوند. و دارای پیاز است. (در فارسی این نوع پیاز به نام «پداژه» خوانده میشود).

گلایل به عنوان گیاه شاخه بریده از دیرباز در سراسر جهان جاافتاده و مقبول واقع شده‌است. دو نوع عمده از گلایل کشت میشود که نوع استاندارد از یک پیاز یک شاخه با حدود ۳۰ گل (گل آذین: سنبله) تولید میکند و نوع مینیاتور ممکن است از پیاز چند شاخه گلدهنده با طول و تعداد گل کمتر تولید بکند. در آمریکا بیشترین تولید این گیاه در ایالات فلوریدا، کالیفرنیا و میشیگان است و در ایران درشهرهای محلات و دزفول بیشترین مقدار آن کشت میشود.


رقمی از گلایل به عنوان گیاه بومی ایران شناخته میشود با نام Gladiolus persicus که گلایل وحشی خوانده میشود. اغلب گلایلها از نواحی مدیترانه‌ای و اروپا منشاء گرفته‌اند.پیاز گل گلایل

تنوع رنگ در گلایل زیاد است و به جز آبی و سبز (واقعی) رنگهای دیگر در گلایلها دیده میشود. (رنگهای آبی و سبز را به وسیله گذاشتن گلایل سفید در محلول رنگ غذایی و آب در گلفروشیها تولید میکنند.)علاوه بر گلها که در گل بریده استفاده میشود برگها نیز در گل آرایی به وفور استفاده میشوند.


گلایلهای زودگل از اوایل خرداد و گلایلهای دیرگل تا اواخر پاییز گلدهی میکنند. از تاریخ کاشت پیاز گلدهی ارقام زودرس حدود ۶۰ تا ۷۵ روز و ارقام دیررس ۱۱۰ تا ۱۲۰ روز طول میکشد. عواملی مانند رقم گلایل، اندازه پیاز، شرایط انبارداری، عمق کاشت، تاریخ کاشت و شرایط فصلی در گلدهی گلایل نقش دارند.آموزش کاشت گل گلایل

دوره خواب پیاز گلایل:

پیازها بسته به رقم نیاز سرمایی متفاوتی دارند ولی به طور متوسط ۵ ماه در دمای حدود ۵ درجه سانتگیراد خواب پیازها را میشکند.


گلدهی گلایل :

گلایلهای زودگل از اوایل خرداد و گلایلهای دیرگل تا اواخر پاییز گلدهی میکنند. از تاریخ کاشت پیاز گلدهی ارقام زودرس حدود ۶۰ تا ۷۵ روز و ارقام دیررس ۱۱۰ تا ۱۲۰ روز طول میکشد. عواملی مانند رقم گلایل، اندازه پیاز، شرایط انبارداری، عمق کاشت، تاریخ کاشت و شرایط فصلی در گلدهی گلایل نقش دارند.


خاک مورد نیاز گلایل :

خاک تازه و ضدعفونی شده بسیار مهم است. پس از ۲ تا ۳ سال کشت و کار باید جنس بستر عوض بشود. pH خاک مناسب ۶ تا ۶٫۵ است. بستری که خوب زهکشی بشود و خوب رطوبت اضافه را رد بکند لازم است. چرا که نگه داشتن بیش از حد رطوبت میتواند منجر به پوسیده شدن پیازها و مشکلات با بیماریهای قارچی بشود.

جنس خاک مورد استفاده در مزارع ایران اغلب ترکیب رس و ماسه است و کمتر از کود حیوانی استفاده میشود. ولی در کشت مدرن ترکیب پیتماس و کوکوپیت بهتر است. (از پرلیت به دلیل نگه داشتن رطوبت زیاد کمتر باید استفاده کرد)


کاشت پیاز گلایل - کشتزار


آبیاری گلایل :

بهتر است آبیاری مرتب باشد. ولی به رطوبت زیاد حساس است. از طرف دیگر خشکی باعث کوتاه ماندن و کج شدن ساقه گلدهنده میشود. تنش خشکی موجب کاهش تعداد گلچه‌ها میشود.


دمای مناسب گلایل :

گلایل در فصل بهار و تابستان در اغلب نقاط ایران از سردسیر تا گرمسیر رشد میکند. دمای پایه برای آن ۵ درجه سانتیگراد است. بهترین رشد در ۱۸ تا ۲۵ درجه اتفاق می‌افتد و در دمای زیر ۷ یا بالای ۳۰ درجه رشد متوقف میشود.


نور موردنیاز گلایل :

نور کم باعث عقیمی میشود. هر چقدر نور کم باشد طول خوشه گل کمتر میشود. نور کم، روزهای کوتاه و دمای پایین شبانه باعث کاهش تعداد جوانه‌های گل شده. روز بلندی باعث تاخیر در گلدهی میشود اما کیفیت گل را افزایش میدهد. طول روز ۱۲ تا ۱۴ ساعت در روز مطلوب است.عدم تعادل نور و دما باعث ضعیف شدن گیاه و کوتاه ماندن ساقه گلدهنده میشود.

نکات مهم برای خرید گل ترحیم - ایران مزار

تکثیر گلایل :

این گیاه به وسیله پیازهایش تکثیر میشود. زیر پیازها در طول رشد پیازچه‌های جدید ریزه‌ای تولید میشوند که به مرور بزرگ شده و آنها را جدا کرده و گیاهان جدید از آنها تولید میشود.


نحوه کاشت گلایل :

۱- ابتدا یک شیار با عمق حدود ۸ اینچ ایجاد کنید. طول شیار را به اندازه‫ای در نظر بگیرید که بتوانید پیازها را به فاصله‫ی نیم فوت از همدیگر بکارید. این فاصله ممکن است کمی برایتان عجیب به نظر برسد بنابراین قرار دادن آنها به صورت نیم دایره یا بیضی می‫تواند کمک کننده باشد. اطمینان حاصل کنید که فضا برای کاشت ۱۰ پیاز گل و داشتن یک جلوه‫ی خوب، به اندازه‫ی کافی بزرگ باشد.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬


۲- ممکن است شما بخواهید که پیازها را با کود ۱۰-۱۰-۵ یا ۵-۱۰-۵ کود‫ دهی کنید. مقدار پیشنهادی را در پایین محل کاشت بریزید اما مطمئن شوید که خاک را با کود به خوبی مخلوط کرده‫اید در این صورت باعث سوختگی پیاز نمی‫شوید. یک لایه خاک بدون کود را قبل از قرار دادن پیاز، درون شیار بریزید.‬‬‬‬‬‬


 ۳- شما باید کاشت گلایل را در اواسط بهار آغاز کنید. از آن زمان، هر دو هفته چند کاشت جدید انجام دهید. ۷۰ تا ۱۰۰ روز طول می‫کشد که گیاه رشد کند و گل بدهد بنابراین کاشت در چند هفته باعث ایجاد گل ها در طول تابستان می‫شود. اگر گل‫ها در معرض باد قرار گرفتند حتما آنها را به وسیله‫ی چوبی، قائم نگه دارید. ‬‬‬‬‬‬‬‬


۴- از کاشت گلایل در تابستان خودداری کنید (حدود اواسط تیر ماه).


۵- در طول دوره‫ی رشد گلایل به خوبی به آن آب دهید همچنین اطراف خاک را مالچ‫دهی کنید تا خاک مرطوب بماند.‬‬‬‬


گلایل‫ها تنها در محدوده‫ی جغرافیایی ۸ تا ۱۱ به طور کامل دوام می‫آورند. در محدوده‫ی ۶ تا ۷ تنها در صورت مراقبت از پیاز گل گلایل در طول زمستان با یک لایه‫ی ضخیم از مالچ، می‫توانند به زندگی ادامه دهند.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

مراقبت مناسب از گلایل نیازمند استفاده از کود است. زمانی‌که گیاه گلایل بالا می‫ آید شما می‫ توانید دسته‫ ی گلایل‫ های جدید را در هنگام ظهور جوانه‫ های گل، کود دهی کنید. زمانی‌که گل‫ها را می‌چینید، می‫توانید دوباره کار کود دهی را انجام دهید. زمانی که کود دهی می‌کنید، دانه ‫های کود را فقط در کنار گل‫ها اضافه کنید و سپس با استفاده از یک شخم زن، خاک را کمی با آن مخلوط کنید.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬


نحوه مراقبت از گلایل در زمستان :

۱- به جای رها کردن پیازها در طول زمستان در زمین، شما می‫توانید پس از چیدن گل‫ها، پیازها را به منظور ذخیره سازی برای ۳ تا ۴ هفته، از خاک خارج کنید.‬‬‬‬


۲- پیاز را از خاک خارج کنید و خاک اطراف آن را تا آنجا که امکان دارد پاک کنید. برگ‫ها را طوری جدا کنید که یک اینچ (۲٫۵ سانتی‌متر) از برگ‫های خود پیاز باقی بماند.‬‬‬‬


۳- اجازه دهید که پیاز برای یک هفته خشک شود. پس از آن می‫توانید خاک باقیمانده‫ی اطراف آن را پاک کنید.‬‬‬‬


۴- گلایل خود را در یک محیط خشک، تاریک و سرد در یک کیسه‫ی دارای روزنه و یا در یک جوراب بلند کهنه به منظور جلوگیری از ایجاد رطوبت که موجب رشد کپک می‫شود، قرار دهید. همچنین در زمان ذخیره، از گلایل‫های خود در مقابل موش‫ها که علاقه‫مند به پیازهای گلایل هستند، مراقبت کنید.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬


گل گلایل دارای ۲۶۰ گونه گیاهی است که حدود ۲۵۰ گونه از آن در آفریقا جنوبی پیدا می شود، گلایل دارای رنگ های بسیار متنوعی است که به همین دلایل پرورش گل گلایل امروزه یکی از رایج ترین راه های کسب در آمد شده است که در ادامه بیشتر با این گل آشنا خواهیم شد.   آمو.زش کاشت و پرورش گل گلایل


گیاه شناسی: گل گلایل از تیره زنبق ها است که دارای پیاز می باشد، به طور معمول گل گلایل از طریق ۲ نوع استاندارد و مینیاتور کشت می شود، در نوع استاندارد آن از یک پیاز یک شاخه گل می روید و چیزی حدود ۳۰ سنبله در روی آن وجود دارد و در نوع مینیاتور آن از یک پیاز چندین شاخه گل رشد می کند که طول و تعداد آن کمتر است.اصول مهم درباره پرورش گل گلایل

دوره خواب: مدت زمانی که پیاز گلایل نیاز به خواب دارد می تواند متفاوت باشد، اما به طور معمول پیاز گلایل به مدت زمان ۵ ماه در دمای ۵ درجه سانت گراد به خواب نیاز دارند.


گلددهی: معمولا زمان گل دهی گل هلی گلایل از اوایل خرداد شروع می شود، و در صورت دیر گل بودن آنها تا پاییز به گلددهی می پردازد. از زمانی که شما اقدام به کاشت گلایل می کنید حدود ۷۰ روز تا زمان گل دهی فاصله دارید اما اگر گلایل های شما دیر رس باشد ممکن است زمانی به اندازه ۱۲۰ روز تا زمان گلددهی طول بکشد.


اصول نگه داری و کاشت گل گلایل


خاک: خاکی که برای کاشت و پرورش گل گلایل استفاده می کنید باید داری PH مناسب بین ۶ تا ۶نیم باشد، برای این گیاه به خاکی نیاز دارید که از طرفی دارای قدرت زهکشی بالا باشد و از طرف دیگر بتواند رطوبت را از خوب رد کند چرا که رطوبت زیاد باعث پوسیده شدن پیاز می شود. برای کاشت بهتر است از خاکی تازه و ضد عفونی شده استفاده کنید. معمولا در ایران از ترکیب خاک رس و ماسه و مقدار بسیار کمی کود حیوانی استفاده می کنند.


آبیاری: سعی کنید به صورت مرتب و منظم آبیاری را انجام دهید. باید بدانید که این گیاه به میزان رطوبت بالا بسیار حساس است. اگر نشانه هایی همچون کج شدن ساقه و یا کوتاه ماندن ساقه را مشاهده کردید نشانگر آن است که گیاه آب کافی را دریافت نمی کند.


دما: گلایل معمولا میزان رشد آن از مناطق سردسیر شروع می شود و به سمت گرمسیر می رود، بهترین دما برای رشد گلایل دمایی بین ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتی گراد است. رشد گلایل در دمای زیر ۷ درجه و بالای ۳۰ درجه متوقف می شود.


تکثیر گل گلایل


نور: زمانی که نور کافی نباشد پیاز گلایل نابارور می شود و به همان اندازه هر چقدر نور کم تر باشد طول ساقه های گل دهنده کاهش پیدا می کند، معمولا در فصل هایی که روزها کوتاه هستند گیاه با کاهش گلدهی روبه رو می شود، اما در بعضی از فصل های سال که روز ها بلند است شاید گلدهی به تعویق بیفتد اما گل های با کیفیتی خواهد داد. بهترین زمان دریافت نور ۱۴ الی ۱۲ ساعت در طول روز است.


تکثیر: گل گلایل به وسیله پیاز تکثیر می شود، که در طول رشدی پیاز های جدیدی تولید می کند که با جدا کردن آنها می توانید به تکثیر و پرورش گل گلایل بپردازید.


طریقه تکثیر و کاشت گل گلایل

کاشت پیاز گلایل کار بسیار ساده ای است، پرورش گل گلایل باید در فصل بهار صورت بگیرد( از کاشت پیاز در فصل تابستان خودداری کنید)، برای کاشت فقط کافیست یک گلدان با خاک مناسب تهیه کنید. سعی کنید از گلدان بزرگی برای قرار دادن پیاز استفاده کنید، سپس نصف گلدان را با خاک و کود ۵-۱۰-۱۰ مخلوط و پر کنید سپس پیاز را در عمق ۲۰ سانتی متری خاک قرار دهید. و دوباره روی آن را با خاکی بدون کود بپوشانید.( کود زیاد موجب سوختگی پیاز می شود)، بعد از کاشت حدود ۱۰۰ الی ۷۰ روز به طول خواهد کشید تا به مرحله گلددهی برسد.


کاشت پیاز گل گلایل


در طول دوره رشد گل گل گلایل سعی کنید آن را به خوبی آبیاری کنید و همواره خاک را مرطوب نگه دارید. برای اینکه بتوانید به نحو مناسب به پرورش گل گلایل بپردازید باید حتما از کود برای تقویت آن استفاده کنید. این کوددهی باید در زمان مناسب خود صورت بگیرد، مثلا یکبار در زمان پیدایش جوانه ها و یکبار در هنگام چیدن گلهای  آن انجام می شود.


نکات مهم در مورد پرورش گلایل

با فرا رسیدن زمستان پیاز ها را به حال خود رها نکنید، شما می توانید با خارج کردن پیاز آن از خاک آن را در یک محیط مناسب انباری کنید.به این ترتیب زمانی که پیاز را از خاک خارج کردید خاک اطراف آن را به خوبی تمیز کنید و بگذارید تا کمی خشک شود. سپس پیاز را در یک محیط سرد، تاریک، خشک قرار دهید، شما می توانید برای جلوگیری از رشد کپک و گرفتن رطوبت باقی مانده، پیاز را داخل یک جوراب نگه داری کنید.


اصول نگهداری و کاشت گلایل

(0) نظر

5 نمونه عکس گل رز جاودان


برای مشاهده قیمت های رزهای جاودان بر روی خرید رز جاودان کلیک کنید ، تمامی این گل ها مومیایی شده اند به طوری که ماندگاری نها 5 تا 6 سال است همچنین این گل ها دیگر نیازی به مراقبت ندارند و یا آبیاری تنها باید نکاتی را رعایت کنید که در صفحه رز جاودان همه آنها را اشاره کردیم به عنوان مثال در معرض نور آفتاب نباید قرار دهید ، از مزیت های این گل زیبایی بی نهایت آن است .

(0) نظر

تمام معانی گل رز قرمز که باید بدانید

Rose background


شاید شنیده باشید که "گل رز یک گل قرمز است" - اما به گفته کارشناسان گل ، این کاملاً درست نیست. در حقیقت ، محبوب ترین گل در آمریکا بسته به رنگ شکوفه آن ، معانی مختلفی دارد. به همین دلیل است که ما همه رنگهای رایج را گردآوری کرده ایم که می توانید گل رز پیدا کنید ، و هر رنگ چه نمادی را نشان می دهد.فلوروگرافی ، که به زبان گلها نیز معروف است ، در دوره ویکتوریا همه عصبانیت بود. هدیه دادن گل به کسی هرگز هدایا نبود - هر گل معنای پنهانی داشت که می تواند برای آنکه احساس واقعی خود را به دل عزیز خود منتقل کنی. نه تنها نحوه تحویل و چیدمان معنادار بود ، بلکه نوع و رنگ گلهای شما به معنی تفاوت بین گفتن "ببخشید" و "من شما را دوست دارم" بود. گل رز همانطور که امروز انجام شده ، نمادی از عشق است. اما اینکه آیا این دوستی باشد یا عشق عاشقانه بستگی به سایه گل رز دارد. در اینجا لیستی جامع از کلیه معانی رنگ گل رز آورده شده است به گونه ای که کسی که دوستش دارید می تواند گل رز را به ویژه ارتباط شما در روز ولنتاین تحویل درب آنها بگیرد.

برای شروع با راهنمای معانی رنگ گل رز ، اجازه دهید از سبکترین رنگ های گل رز به تاریکی سفر کنیم. گل سرخ های سفید به طور سنتی با ازدواج ها و آغاز های جدید همراه است ، اما زیبایی آرام آنها همچنین آنها را به یک ژست یادبود تبدیل کرده است. مناسب برای مناسبت های احترام ، گل رز سفید روشی مناسب برای احترام از یک دوست یا دوست عزیز در شناخت یک آغاز جدید یا وداع است. رنگ خالص آنها باعث احترام ، ادای احترام به آغازهای جدید می شود و ابراز امیدواری برای آینده می کند. هنگامی که این مناسبت خواستار تجلیل از دسته گلهای سفید است ، روشی مناسب برای گفتن است ، "من به شما فکر می کنم."


رنگ عاج در حالی که مشابه است ، رنگی سفید و سفید است که سایه ای تیره تر به نظر می رسد. معمولاً به عنوان یک رنگ کرم یا پوسته تخم مرغی تصور می شود ، گل رز عاج اغلب برای ارائه زیبایی ظریف مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند یک حس آرامش و لوکس را فراهم کند. رنگ عاج نیز نمایانگر جذابیت است و می تواند هدیه ای عالی برای کسی باشد که دارای طعم و سبکی نفیس است. این معنی رنگی می تواند انتخاب خوبی برای اطلاع شما باشد که بدون مراقبت از اهداف عاشقانه به شما اهمیت دهد.


در حالی که روزی زرد یک بار نماد حسادت و حرص و آز بود ، اما اکنون نمایانگر دوستی و مراقبت است. مانند گل آفتابگردان گرم ، دادن یک گل رز زرد به یک دوست ، گرمی و محبت را منتقل می کند و می تواند راهی عالی برای نشان دادن لذت شما باشد. گلهای رز زرد نیز نمادی از یاد و خاطره گرم یا نشان قدردانی از دیگری است.


گلهای رز هلو به دلیل تشکر از شما و ابراز قدردانی مشهور است. آنها معمولاً برای جشن گرفتن یک معامله یا ترتیب تجاری به آنها داده می شود و می تواند نشانه وفاداری باشد. گل رز هلو به دلیل رنگ گرم آنها یک سورپرایز "شیرین" است و یک هدیه عالی برای نشان دادن تحسین به دختر یا دوست جوان است.


5- گل رز نارنجی


با انرژی چشمگیر آنها ، گل رز نارنجی کودک وحشی خانواده گل سرخ است. گل رز نارنجی نمایانگر جذابیت و غرور است. هر احساسی را که ممکن است با آن بخاطر شور و اشتیاق ، اشتیاق ، قدردانی داشته باشید - گل سرخ نارنج باعث می شود پیام با زیبایی و ظرافت دریافت کنید.


6. گل رز صورتی

نمادی کلاسیک از لطف و ظرافت ، گل رز صورتی اغلب به عنوان نشانه ای از تحسین و تقدیر تقدیم می شود. آنها نجیب ترین گل رز هستند و آن پیام را به لطف لطف خود منتقل می کنند. خواه آنها بهترین دوست ، نامزد یا همکار همیشگی شما باشند ، یک دسته گل رز صورتی یک روز روشن را در روز شخصی خاص ایجاد می کند.


7. گل سرخ

گل سرخ که مدت ها با زیبایی و کمال در ارتباط است ، روشی افتخارآمیز برای گفتن "دوستت دارم" است. گل سرخ شور و اشتیاق و عشق عاشقانه ای قوی را برای شخص دیگری نشان می دهد. خواه برای تولد باشد ، روز ولنتاین یا فقط برای ابراز قدردانی در هر روز ، راهی بهتر از دسته گلهای رز قرمز برای به اشتراک گذاشتن احساسات شما وجود ندارد.


8- گل رز اسطوخودوس

گل رز اسطوخودوس اغلب در بهار دیده می شود و در نگاه اول عشق را نشان می دهد. از این گلهای رز برای بیان جذابیت و شیفتگی استفاده می شود. زیبایی آنها مشهور است که دلربا را منتقل می کند و معنای آنها بر حسب سایه متفاوت است سایه های تیره تر گلهای اسطوخودوس حس رگال ، عظمت و شکوه را به شما منتقل می کند.


برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر رنگ های متفاوت گل رز مراجعه کنید.


لینک : رنگ های متفاوت گل رز چه مفهومی را-تداعی می کنند

(0) نظر

زیباترین باکس گل های لاکچری با 15% تخفیف


برای سفارش این جعبه گل ها و مشاهده قیمت ها بر روی خرید گل در پایین  صفحه کلیک کنید همچنین تمامی محصولات را میتوانید با 15% سفارش دهید.

(0) نظر

تصاویر زیباترین دسته گل ها با 15% تخفیف
برای مشاهده دسته گل های بیشتر و مشاهده قیمت ها بر روی خرید گل کلیک کنید. همچنین شما میتوانید از 15% تخفیف برای کلیه محصولات بهره مند شوید.

(0) نظر

تصاویر زیبا گل رز جاودان و جعبه گل ها


جعبه گل
رز جاودان هفت رنگبرای مشاهده جعبه گل و رز جاودان های  بیشتر به سایت گل فروشی گندم مراجعه کنید .(0) نظر

گل شیپوری و انواع آن

مقدمه

تیره گل شیپوری دارای گیاهان علفی با اشکال متفاوت است. تیره گل شیپوری Araceae متعلق به راسته چمچمه‌داران است. چمچمه در این گیاهان نرم ، گوشتی و چوبی نشده ، غالبا ساده ، سبز و یا رنگین و کم و بیش رشد یافته است. گلها نر ماده ، دارای پوشش یا فاقد آن تک‌جنس و بی‌پوشش و یا نازا هستند. میوه به صورت سته و گیاه دارای دستگاه ترشح کننده اسانس و یا لوله‌های شیرابه‌دار است. تیره گل شیپوری دارای 105 جنس و حدود 1500 گونه است که اکثر آنها در مناطق استوایی گرم می‌رویند.
اختصاصات دستگاه رویشی

گیاه این تیره که بیشتر در نقاط مرطوب و مردابی می‌رویند. گیاهانی پایا و دارای ریزوم غده‌ای مانند آر وم و واجد انشعابات همپا هستند. بعضی از گیاهان این تیره دارای ساقه گوشتی غده مانند هستند و برخی از آنها دارای ساقه چوبی ولی خزنده و یا بالا رونده هستند که تقریبا حالت چسب دارند و ساقه آنها نیز دارای ریشه‌های هوایی آویخته متعدد است.

اختصاصات دستگاه زایشی

گل آذین همیشه شامل میله (اسپادیس) غیر منشعب و حامل گلهای بدون دمگل است. گل ها تقریبا همیشه کوچک و بدون دم گل هستند و بطور عادی به سختی دیده می‌شوند. ولی در عوض چم چمه یا میله دان اکثرا بسیار بزرگ و به شکل صفحه‌ای برگ‌مانند یا گوشتی ضخیم و معمولا دارای رنگهای شفاف و درخشان است.


نافه شامل دو چرخه دوتایی ، یا سه تایی از پرچمهایی است که در پایین بهم می‌چسبند. در گلهای تک جنس مانند گلهای آروم ، گل نر فقط به یک پرچم کاهش می‌یابد و مادگی گلهای ماده نیز که در حالت عادی دارای سه برچه‌اند، گاهی فقط به یک برچه تقلیل پیدا می‌کند. دانه‌ها زاویه‌دار و محصور در توده‌ای گوشتی و آبدار حاصل از لعابی شدن کرکهای ناحیه بند یا شالاز هستند و آلبومن آنها گوشتی و آبدار است.
جنس گل شیپوری

این گیاهان علفهایی پایا و دارای غده زیرزمینی هستند. برگهایشان پیکانی و اسپادیس آنها در قاعده دارای گلهای ماده کاهش یافته به یک تخمدان یک خانه است و بعد از آنها گلهای نر قرار می‌گیرند که هر یک دارای یک پرچم متورم است و پس از این گلها ، گلهایی نازا روی اسپادیس قرار دارند که برهنه و متورم بوده و به صورت گرزی هستند.


اسپادیس معمولا بوسیله چمچمه‌ای سبزینه‌دار محصور می‌شود که در حاشیه آزاد و اندکی بالاتر از قاعده معمولا کمی تنک و فشرده است. از این جنس در ایران 7 گونه نام برده شده است که بیشتر آنها در نواحی شمالی و برخی در غرب ، بخش شرقی و بخش مرکزی انتشار دارند.

کاربرد و اهمیت اقتصادی

گیاهان تیره گل شیپوری (Araceae) به هیچ وجه گیاهان دارویی نیستند. برخی از آنها مانند کوکوکازیا غده خوراکی دارند و از دانه مونسترا دلی سیوزا که در ایران در گلدان کاشته می‌شود، در مکزیک عطر می‌گیرند. آنتوریوم به علت داشتن اسپات قرمز رنگ و با دوام چرمی از گلهای گران قیمت و زیستی است.


ایشاردیا امریکانا که اسپات سفید دارد به عنوان زینت در آپارتمانها نگهداری می‌شود و همیت گیاه را گل فروشها به غلط به نام آروم ، گل شیپوری ، گل بومی و یا گل عروس می‌نامند. غده‌های ضخیم برخی از گل شیپوریها سرشار از مواد نشاسته‌ای است و در عوض میوه آنها به شدت سمی است. از برگ و ریزوم گونه‌ای به نام آکوروس کالاموس روغن می‌گیرند که مصارف صنعتی دارد.


گل شیپوری

گل های رنگارنگ شیپوری با برگ های کشیده لک دار، حس پویایی و شادی در بیننده می آفرینند. این گیاه علفی و گلدار در زادگاه خودش، جنوب آفریقا، گیاهی همیشه سبز است و در زمین های باتلاقی رشد می کند؛ و در نواحی سردتر، گیاهی خزان کننده است. بواسطه ساقه های زیرزمینی(ریزوم) خود به عنوان گیاهی چند ساله شناخته می شود.


 

 گل شیپوریبرگ ها بسته به گونه یا واریته های مختلف بین ۴۵-۱۵ سانتیمتر طول دارند و در بسیاری از آن ها لکه های سفید رنگی بر روی پهنه برگ مشاهده می شود. البته برگ ها در ابتدای رویش، سبز رنگ هستند و بعد از مدتی لکه های یاد شده، بر روی آنان تشکیل می شوند.

آنچه که ما به عنوان گل در این گیاه می شناسیم در واقع برگواره (Spathe) نام دارد. گل آذین (مجموعه گل های نر و ماده) اصلی گیاه در میان برگواره قرار دارد و اغلب زرد رنگ (گاهی نارنجی رنگ) است.چندین گونه مهم گل شیپوری عبارتند از:

Z.aethiopica متداول ترین گل شیپوری است با رنگ های بیشتر سفید رنگ که به راحتی به یک متر ارتفاع می رسد. طول برگ ها به ۴۵ سانتیمتر می رسد و در اواخر زمستان و طی بهار بیشترین میزان گلدهی روی می دهد.Z.elliottiana با نام Golden Arum lily شناخته می شود که برگواره هایی زرد رنگ دارد و در طی تابستان گل می دهد.

 Z.rehmanniiهم در تابستان گل می دهد و رنگ گل ها صورتی رنگ مایل به ارغوانی است. حدود ۴۰ سانتیمتر ارتفاع و ۳۰ سانتیمتر عرض دارد. به سرما بسیار مقاوم است و تا منفی ۲۵ درجه را تحمل می کند.


  


به غیر از گونه های طبیعی این گیاه، امروزه گونه های دورگه بسیاری تولید شده اند که به دورگه های رنگی معروف هستند، و امروزه گل شیپوری بواسطه همین دورگه ها و نه بواسطه گونه های طبیعی اش به عنوان گیاه زینتی شناخته میشود.این گیاهان از نظر طیف رنگی بسیار متنوع هستند و مناسب کاشت در باغ و گلدان اند. حتی می توان از آن ها به عنوان گیاه آپارتمانی استفاده کرد. در این صورت هر چند گل نمی دهد ولی به عنوان گیاهی که برگ های زیبایی دارد، استفاده می شود. این گل ها (برگواره ها) با تنوع رنگ ها و اندازه ها در گونه های مختلف و دوام گل شاخه بریده در آراستن دسته گل ها و تزیین لباس جشن ها نیز کاربرد بسیاری دارند. فصل گلدهی اکثر این دورگه ها، تابستان است. ارتفاع آن ها در حدود ۶۰ سانتیمتر است و نسبت به گونه های طبیعی کوچک تر و ظریف تر هستند.


 

آموزش پرورش توت‌فرنگی در گلدان

حل مشکل بلند شدن غیر عادی برگهای گل بامبو


گل شیپوری,پرورش گل شیپوری,انواع گل شیپوری


  گل شیپوری


نیازمندی های محیطی

خاک:

این گیاه خاک کمی اسیدی را دوست دارد و به زهکشی مناسب نیاز دارد و همچنین خاک این گیاه باید به گونه ای انتخاب شود که رطوبت را در خود نگه دارد و سریع خشک نشود. بنابراین برای خاک مناسب از دو قسمت پیت موس+دو قسمت خاک باغچه + یک قسمت شن یا پرلایت می توان استفاده کرد.در کاشت این گیاه در خاک باید توجه داشت که در صورتی که عمق کاشت ریزوم ها کم باشد به ریزوم ها در صورت گرما استرس وارد می شود و همچنین کاشت عمیق باعث کاهش گلدهی می شود. در کاشت این گیاه در گلدان نیز باید توجه کرد که عمق گلدان حداقل ۳۰ سانتیمتر باشد.


(0) نظر

گلها و معانی مختلف انها

گلها و معنای آنها موضوع گفتگوی انسان برای مدت زمان مدیدی بوده‌است. نمادگرایی در گلها بی‌پایان بوده و معانی از حمایت، عشق، هشدار و ثروت دسته‌بندی می‌‌شوند. انواع خاصی از گلها سرشار از معانی خاصی هستند. در هر صورت گل به خودی خود دنیایی از معانی عمیقی را دربرمی‌گیرد.


گل ها طبیعی و معانی مختلف آن ها 


بسیاری از گلها معنای تولدی دوباره را دربرمی‌گیرند، اما در هر صورت تآکید سمبولیک زیادی برای گلها و معانی آنها وجود دارد، از قبیل:


امید

عشق

زندگی

تولد

یگانگی

رشد

سرزندگی

زیبایی

فداکاری

الهام

ارتباط

شاید این ضرب‌المثل زیبای چینی را تا بحال نشنیده باشید که: «وقتی فقط دو پنی در جهان باقیست، با یکیش نان بخر و با دیگری یک شاخه گل سوسن.


در طول سالها، بشر زبان سمبولیک گلها را کشف‌کرد، که در دوره ویکتوریا در قرن شانزدهم، توسط ماری ورتلی، این معانی به عموم شناسانده‌شدند. قبل از تحقیق وی، نمادگرایی گلها تقریباً ناشناخته برای عموم بود.


معنای گل طبق نوع شکوفه گلها، طرز گل ارایی، تعداد گلها در گل‌آرایی، ترکیب گلها و تعداد آنها  متفاوت است. بطور کلی یک دسته گل به عنوان هدیه، می‌تواند معانی نمادگرایانه‌ای داشته‌باشد. تنها افراد زیرک در زبان گلها و معانی آنها قادر به دریافت آن نشانه و معنای مرموز هستند.


دوره ویکتوریا تنها مرحله کشف مهیج گلها نبود. معنای عمیق‌تر گلها توسط منابع متفاوت استفاده‌شده و تفسیر‌شده‌اند.


گلها و معانی بیان‌شده توسط فرهنگهای باستانی:

 گل آرایی های جذاب و دسته گل های بی نظیر  برای مراسم عروسی و تزیین های جذاب گل روز ولنتاین تا شکوفه هایی که ما به عنوان هدیه یا حتی ابراز علاقه تقدیم می کنیم ، دلایل و معانی گل های زیادی وجود دارد . دفعه بعد اندکی پیش از خرید تامل کنید و مفهوم و معانی گل های مختلف را با دقت بررسی کنید . گل ها می تواند یک هدیه شخصی شگفت انگیز باشند اگر آن گلی را انتخاب کنید که معانی اش بیشترین نزدیکی را به پیامی داشته باشد که می خواهید ارسال کنید . گل ها بهترین هدیه هستند اگر در کنار معانی گل آرایی زیبایی هم داشته باشند.  در این زمینه آموزشگاه گل آرایی بوی گل مفتخر است که می تواند با بهترین اساتید و آموزش ها شما همراهی کند تا در مراسمتان با خدمات گل آرایی این موسسه تک به نظر برسید  . 


معانی گل های مختلف


میخک

یکی از رایج ترین گل ها در جهان گل میخک می باشد که بسیار محبوب است . میخک ها در انواع مختلف رنگ ها وجود دارند و معمولا از معانی گل میخک یا نماد آن عشق و شیدایی را میتوان نام برد .


معانی گل های مختلف


گل داوودی

گل های داوودی نشانگر دوستی ، عشق و لذت هستند . انها برای دکور جلوی دالان در تابستان و پاییز استفاده می شوند . انها گل های با دوام و رنگی هستند که مراقبت از انها نیز اسان است.


معانی گل های مختلف


گلایل

شاخه های بلند گلایول یکی چشم نوازترین گل ها می باشند . این گل ها معنی قدرت ، افتخار و شیفتگی می دهد که می تواند برای دادن به فرد خاص مقابل مناسب باشد . این گلهای استوانه ای می توانند تا پنج فوت رشد کنند . هم چنین انها تقریبا در هر رنگی از قرمز روشن تا صورتی وسمه ای وجود دارند .


معانی گل های مختلف


گل ادریس

شکوفه های بزرگ و زیبای بوته ادزیس معانی متضادی دارند . انها هم می توانند به عنوان گیاه و هم به عنوان گل مورد بریده شوند چون دارای شکوفه های بزرگ و زیبایی هستند . یه علاوه انها بویی عالی دارند . انها علاوه بر اینکه زیاد در مراسم های عروسی زیاد استفاده می شوند به خاطر تنوعشان نیز زیاد محبوبیت دارند .


معانی گل های مختلف


گل زنبق(ایریس)

تنها چند گل دیگر می توانند با زیبایی ظرافتمندانه زنبق همخوانی داشته باشند. این گل نشان دهنده ایمان ، امید و اگاهی است و می تواند در موقعیت های بسیاری یافت شود . هر چند به خاطر رنگ ابی جذابش شناخته شده است در رنگ های دیگری مانند زرد و سفید نیز می تواند یافت شود .


معانی گل های مختلف


ارکیده

این گل جذاب نشان دهنده نادر بودن و زیبایی ظریف می باشد. انهایی که دنبال یک گل با تاثیرگذاری پایدار هستند می توانند این گل را به عنوان گزینه ای عالی انتخاب کنند . هم به عنوان گیاه در گلدان و هم گل بریده شده بسیار جذاب می باشند .

معانی گل ها در فرهنگ های مختلف دنیا 


سرخپوستان بومی آمریکا

مصریهای باستان

یونانیهای باستان

سلتی‌های باستانی

ژاپنی‌ها

چینی‌ها

و بسیاری فرهنگهای دیگر اطراف دنیا که زبان مخصوص گلهای خاص خود را دارند.


برای هدیه دادن گلها وقت بیشتری گذاشته تا به فردی که می‌خواهید گل هدیه دهید، معنای عمیق‌تری را برسانید. در ادامه تعدادی از گلها را به همراه معانیشان می‌آوریم.


گلهای عمومی و معانی آنها:

معنای گل رز:

معنای گل رز بر حسب رنگش متفاوت است. اما بطور کلی گلهای رز نشانه عشق عمیق، توجه، هوش، تعادل، و احساس شدید است. همچنین گاهی پیام بهبودی، تجدید حیات، جوانسازی و شهامت را دارند. رزها ویژگیهای پیچیده‌ای داشته و بنابراین معانی پیچیده‌ای نیز دارند.


علاوه بر اینکه محبوب روز ولنتاین هستند، حامل پیام غرور، فداکاری، و پیمان عمیق در هر سطحی هستند. گل رز را زمانی به کسی هدیه دهید که در مورد قصدتان جدی باشید.


معنای گل آماریلیس از تیره سوسنها:

نماد موفقیت پس ازیک مبارزه است. این گلها معمولاً زمانی که کسی کاری را بخصوص در زمینه تحصیلی، نوشتاری، تلاشهای هنری با موفقیت انجام می‌دهد، هدیه‌داده‌می‌شوند. بعلاوه، گل آماریلیس گلی عالی برای هدیه‌دان زمانی است که می‌خواهید پیام بازسازی و تجدید بدهید.


معنای گل شکوفه سیب:

شکوفه‌های سیب با طبیع سکرآورشان، نماد عشق سکرآور، صلح، شهوانیت، و باروری است. شکوفه‌های درخت سیب توسط سلتیهای باستان به عنوان نماد عشق بسیار مورد احترام بودند. آنها تختهایشان را با شکوفه‌های سیب می‌آراستند تا شبی وسوسه‌انگیز را با این شکوفه‌ها داشته‌باشند.


شکوفه سیب همچنین نماد زندگی طولانیست.


معنای گل کاملیا:

گل کاملیا با گلبرگهای گرد لطیف و منحنیهای نرم، به عنوان سمبل آزو، احساس شدید، ظرافت است. این گل نشانه احساسی عمیق در قلب برای محبوبتان است. همچنین نماد کمال و برتریست. پس به معشوقتان گل کاملیا هدیه‌دهید. هدیه دادن گل کاملیا به این معناست که "تو توجهم را جلب‌ کرده‌ای و من این شانس را می‌خواهم که شما را بیشتر بشناسم.»


معنای گل نرگس:

گل نرگس به معنای ایمان، صداقت، بخشش، و بی‌شیله‌پیله‌گی است. گل نرگس را زمانی به کسی هدیه بدهید که می‌خواهید بخشش و سپاسگزاری را نشان‌دهید.


معنای گل سوسن:

گل سوسن نماد گلهای مادر، به ویژه زنانی که تازه مادر شده‌اند، نماد باروری هستند. گلهای سوسن همچنین مناسب هدیه ازدواجند، زیرا سنبل یگانگی، مشارکت و ارتباطات طولانی‌مدت هستند. این گلها را به مادران تازه و نوعروسان هدیه داده و خوشحالی را در چهره‌شان ببینید.


بعلاوه گلهای سوسن در مراسم تدفین در فرهنگهای مختلف گاهی دیده‌می‌شوند. گل سوسن نماد ایمان، امید، آرامش، و زندگی ماورای کره خاکی است.


شما می توانید با خرید اینترنتی گل و ارسال آن برای افرادی که دوستشان دارید، به آن ها روحیه و شادابی هدیه دهید.


(0) نظر

خرید دسته گل عروس

خرید دسته گل عروس


انتخاب و خرید دسته گل زیبا  همواره از الویت های مهم یک عروس میباشد که همیشه زمانی را برای انتخاب یک دسته گل زیبا و مناسب  میگذارد.


در انتخاب گل عروس دقت کنید ، یکی از مهمترین الویت ها احساس عروس نسبت به گل و راحتی او در طول مراسم میباشد. دسته گلی را که بوی تندی دارد و باعث الرژی میگردد را انتخاب نکنید.


گل عروس ممکنه دارای گرده باشه و این علتی برای کثیفی لباس عروس شود ، همچنین این گرده ها ممکن است باعث حساسیت فصلی عروس شود پس در انتخاب گل دقت لازم را بکنید ، چرا که عطسه و آبریزش بینی عروس باعث جلوه ای بد مطمئنا میشود.


دسته گل عروس انواع مختلفی دارد از جمله :  گرد ، کلاسیک ، آبشاری و بازویی و میتوانید با توجه به شرایط و سلایق خود هر کدام را انتخاب کند به عنوان مثال اگر میخواهید لباس شما در دید باشد میتوانید از طرح گرد کوچک استفاده کنید.


یکی از متداولترین طرح ها گرد است که بسیار سفارش داده میشود.


سبک  کلاسیک سبکی سنتی و قدیمی تر را دارد.


سبک آبشاری به عنوان مثال برای افرادی که طرح دامن و لباس ساده ای دارند و نمیخواهند در دید باشد انتخاب مناسبی است ، چرا که در این مدل گل ها به صورت آبشاری آویزان میشوند.


همچنین  سبک بازویی ساقه های بلندی دارد که تا آرنج عروس را در لباس عروس میپوشاند.


برای خرید دسته گل عروس هر مدلی که مدنظر شما است را در برخی از نمونه کارهای ما مشاهده فرمایید در صورت نیاز به طرحی سفارشی با ما در تماس باشید، همکاران ما در کمترین زمان ممکن سفارش شما را ثبت و ارسال میکنند.


شما میتوانید برخی از نمونه کارهای گل فروشی آنلاین گندم Vip را در زیر مشاهده فرمایید و برای خرید گل و ثبت سفارش خود به صورت اینترنتی همین الان اقدام فرمایید.


دسته گل ارزان ، دسته گل با قیمت مناسب


با هر سلیقه یا هر بودجه ای می توانید دسته گل با قیمت مناسب یا دسته گل ارزان سفارش دهید با به صورت رایگان در تهران برای شما ارسال می شود.
دسته گل ارزانترکیب گل های میخک و رز باعث کاهش هزینه می شود. گل های میخک نسبت به رز های هلندی ارزان تر بوده و با ترکیب گل های رنگی میخک باعث زیبا تر شدن دسته گل می شود. استفاده از کاغذ های رنگی زیبا به جای جعبه گل نیز در کاهش هزینه نیز مؤثر است. این اطمینان را به شما می دهیم تمامی گل های موجود در گل فروشی آنلاین گندم Vip با کیفیت بوده و به صورت روزانه از باغات گل تهیه می شود. برای دریافت کد تخفیف در مناسبت های خاص مثل روز مادر، ولنتاین و اعیاد ها می توانید با گل فروشی آنلاین گندم VIP تماس بگیرید یا در صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید و از مدل های جدید و تخفیف ها با خبر شوید.


همچنین شما میتوانید با خرید رز جاودان که در قیمت های مناسب هستند یک روز عالی را برای عزیزانتان رقم بزنید ، رز های جاودان در انواع و قیمت های مناسب موجود هستند که هر یک کاملا شیک و با طراحی چشمگیر هستند و از مهمترین مزیت های آنها نسبت به بقیه گل ها ماندگاری آنها می باشد برای مشاهده محصولات رز جاودان به صفحه مربوطه مراجعه کنید.


دسته گل آبی


دسته گل آبی برای عاشقان این رنگ گل آرایی شده است. رز های آبی مناسب خانم ها و آقایان می باشد، به شرطی که رنگ آبی را پسند کنند. بهترین شاخه گل رز آبی را برای شما به صورت روزانه تهیه میکنیم و به صورت رایگان در تهران ارسال میکنیم.

دسته گل ساده


اگر مدل گلی مدح نظر دارید ولی در محصولات مشاهده نمی کنید، می توانید با گل فروشی گندم به صورت تلفنی سفارش خود را ثبت نمایید. شاخه گل های رز آبی همگی هلندی و درجه یک می باشد و به صورت روزانه از باغات گل تهیه می شود تا شاداب و با طراوت به دست شما عزیزان برسانیم. توجه کنید که گل رز هلندی نسبت به رز های دیگر طول عمر بالا و همچنین با کیفیت تر می باشند. شما می توانید در هر شهر ایران که باشید به تهران گل ارسال کنید که کاملا رایگان می باشد.


برای سفارش دسته گل می توانید به دو صورت تلفنی و اینترنتی سفارش خود را ثبت کنید.


شما میتوانید برای خرید گل و سفارش انواع دسته گل از گل فروشی آنلاین گندم در کمترین زمان ممکن و تنها با چند کلیک سفارش خود را ثبت کنید ، برای سوپرایز کردن عزیزانتان همین امروز اقدام کنید و منتظر مناسبت خاصی نباشید.


دسته گل بزرگ برای عشق های واقعی و ماندگار، برای عزیزان سنگ تمام بزاریم!مطمئنا یک دسته گل 100 شاخه ای تاثیری شگفت انگیز برای عزیزان شما خواهد داشت و در ذهن و یاد او همیشه خواهد ماند


تعداد شاخه های دسته گل را مشخص کنید:


50 شاخه گل (رز هلندی)

80 شاخه گل (رز هلندی)

100 شاخه گل (رز هلندی)

150 شاخه گل (رز هلندی)

200 شاخه گل (رز هلندی)

300 شاخه گل (رز هلندی)

400 شاخه گل (رز هلندی)

500 شاخه گل (رز هلندی)

1000 شاخه گل (رز هلندی)


برای شما بهترین و یا کیفیت ترین شاخه گل های رز را تهیه می کنیم. گل های که داخل دسته گل همه از شاخه رز های هلندی و درجه یک استفاده شده است. تازگی و کیفت رز های هلندی باعث ماندگاری بلند مدت و همچنین افراد با سلیقه می توانند به راحتی رز ها رو خشک کنند، بدون اینکه شاخه گل ها خراب یا گندیده شود.


شما می توانید برای سفارش این دسته گل های بزرگ سفارش خود را به صورت اینترنتی و تلفنی ثبت نمایید.


دسته گل رز بزرگ


رزهای موجود در دسته گل رز همگی طبیعی است و به صورت  رایگان برای شما ارسال می گردد.


همچنین شما می توانید برای خرید گل اینترنتی در طرح ها و رنگ های متنوع به صفحات مربوطه مراجعه فرمایید ، پیشنهاد ما به شما مشاهده جعبه گل ها میباشد که طراحی های بی نظیری را میتوانید پیدا کنید.
(0) نظر

گل رز جاودان

آیا شما با رز جاودان آشنایی دارید ؟ رزهای جاودان طبیعی هستند و میتوانند بدون نور خورشید و آب تا 5 سال دوام بیاورند ، به همین دلیل به انها رز ماندگار نیز گفته میشود در واقع این رزها به رز دیو ودلبر نیز مشهور هستند شما میتوانید برای سفارش رز جاودان به گل فروشی آنلاین گندم مراجعه کنید و تمامی رزها را در آنجا مشاهده کنید و سفارش خود را ثبت کنید همکاران ما در کمترین زمان ممکن سفارش شما را ثبت و به صورت را یگان برای شما ارسال میکنند.
رز جاودان هفت رنگ
مطمئنا همانطور که مشاهده میکنید این یک هدیه ی خاص برای عزیزانتان است ، که در کنار خاص بود از قیمتی کاملا مناسبی برخوردار است برای مشاهده قیمت ها به سایت مراجعه کنید. رز جاودان با اسم دیو و دلبر شناخته میشود و برگرفته از نام همین فیلم است این اسم و نمادی عاشقانه و تبریک را میرساند.


قیمت رز جاودان

از گل رز جاودان می توانید برای مناسبت های خاص مثل هدیه روز مادر، پدر، تولد، سالگرد دوستی و ازدواج و گل ولنتاین نیز استفاده نمایید.گل های رز جاودان همانطور که در لیست پایین مشاهده میکنید قیمت های متفاوتی دارند.


شما میتوانید از این گل در همه مناسبت ها استفاده کنید  از جمله تولد که بسیار پر استفاده است روز پدر مادر ازدواج و یا ولنتاین و ..... همچنین قیمت های مدل های مختلف فرق میکند برای مثال رز جاودان سه رنگ با رز جاودان هفت رنگ قیمتی متفاوت دارد.
میتوانید در کنار رز جاودان هدیه هم  بدهید

برای جذابیت و ساده نبودن گل برای شما هدیه های خاصی را آماده کرده ایم که می توانید در هنگام ثبت سفارش از این نوع هدایا نیز استفاده کنید.

تیم گندم برای ساده نبودن تبریک و یا مناسبت خاص شما هدیه های خاصی هم در نظر گرفته تا در صورت نیاز در کنار رزهای جاودان استفاده کنید ، پس در کنار سفارش رز جاودان در صورت نیاز هدیه هم میتوانید سفارش دهید.


معنی و مفهوم رز جاودان قرمز


از قدیم تا به حال رنگ قرمز برای رز سمبل عشق بوده و هم اکنون نیز است ، و با سفارش این رز در واقع شما دارید به عزیزانتان عشق ابدی خود را نشان میدهید ، عشقی که همیشه ماندگار است که کاملا جذاب و عاشقانه است و همراه با یک گنبد شیشه ای نمایی بی نظیر را تداعی میکند.


رزهای جاودان دقیقا مثل گل های معمولی هستند که رشد میکنند با این فرق که آنها دست ساز هستند و به عبارتی مانیکور شده اند ، پس از رشد گلها ، ساقه آنها با مواد خاص پوشانده میشود  که در نهایت این ماده باعث ماندگاری رز ها میشود تا 5 سال!وهیچ مشکلی برای گل پیش نمیآید حتی اگر این ماده جدا شود از آن.برای زیبایی بیشتر رز جاودان گلبرگهای آسیب دیده شده برداشته میشوند تا کمال زیبایی گلهای رز جاودان نمایان شوند.این موضوع به رزها تازگی میدهد که در خانه میتوانید از دیدن ان لذت ببرید.


در اکثر اوقات ، این گل ها همچنین با فلزات گرانبهایی مانند ، نقره ، طلا ، پلاتین پوشیده شده اند تا جذابیت بیشتری به دست آورند. این گل رز های جاودانه نه تنها هدیه ای مناسب برای شریک عاشقانه شما بلکه برای اعضای خانواده مانند والدین و خواهر و برادران نیز  مناسب است و به معنی عشق بی پایان است.


رزهای جاودان در برخی از موارد با فلزهای گرانلها نظیر نقره یا طلا و یا پلاتین پوشیده میشوند تا جذابتر باشند.


رز جاودان هفت رنگ

شما می توانید رز جاودان های زیبا را در تعداد بیشماری از رنگهای طبیعی سفارش دهید. ما با ارائه رز جاودان هفت رنگ زیبا که در گنبد شیشه ای و با کیفیت بالا در امان مانده اند  را ارائه می دهیم. این گلهای ماندگار و دست ساز ساخته شده اند و به دلیل ظاهر تازه و زرق و برق دار هیچ رقیبی در بازار ندارند.

بنابراین ، به شریک زندگی خود و یا خانواده تان گل رز زرق و برق دار هدیه دهید که نیازی به آبیاری مداوم  یا نور مستقیم خورشید نداشته باشد. این زیباییاطمینان حاصل می کند که طلسم عشق هرگز نمی شکند.(0) نظر
X