spring

وبلاگي براي معرفي انواع گل

spring
social
spring

وبلاگي براي معرفي انواع گل

علت لوله شدن یا پیچ خوردن برگ پوتوس

آیا پوتوس ها را بر اساس این واقعیت که آنها بسیار مستقل هستند و نگهداری کمی دارند انتخاب کرده اید ، اما متوجه شده اید که برگ های پوتوس شما دیوانه وار پیچ خورده یا لوله شده است؟ در ادامه شما را با علت لوله شدن یا پیچ خوردن برگ پوتوس آشنا میکنیم.


من موقعیت مشابهی را پشت سر گذاشتم وقتی برگ های  نقره ای زیبای من شروع به جمع شدن کردند. بنابراین ، من آنجا بودم ، این کار را کردم. بدون هیچ گونه توضیح بیشتر ، بیایید به این موضوع بپردازیم که چرا ممکن است برگ های پوتوس شما پیچ خورده و چروکیده شوند.


 


مقدار آبی که به پوتوس خود می دهید می تواند بر سلامت طولانی مدت آن تأثیر بسزایی داشته باشد. بسیاری از مبتدیان گیاهان آپارتمانی مرتکب این اشتباه می شوند که آبیاری کمی انجام می دهند. آنها فکر می کنند به دلیل این که یک گیاه آپارتمانی کم مصرف است ، عملاً قابل کشتن نیست.


حتی اگر گیاهان پوتوس ترجیح می دهند خاکشان بین دوره های آبیاری خشک شود ، شما باید آنها را حداقل به اندازه ای آبیاری کنید که خاک تا عمق حدود 1 و نیم مرطوب شود. وقتی اطمینان حاصل کردید که خاک آنها به طور مساوی مرطوب است (اما خیس نشده است) ، بوتوس ها بیشترین رشد را دارند.


اگر گیاه پوتوس شما آب کمی دریافت کند ، در تلاش برای حفظ رطوبت شروع به پیچیدن  یا لوله شدن می کند. بسته به برخی از متغیرها ، هر یک یا دو هفته یکبار آنها را آبیاری کنید. سطح رطوبت خاک را با قرار دادن انگشت اشاره در حداقل یک اینچ زیر سطح بررسی کنید.در حال حاضر ، چگونه می توانید مطمئن شوید که به طور مداوم به پوتوس خود آب داده اید؟ به سادگی توجه کنید که چقدر طول می کشد تا خاک گلدان شما پس از یک دور آبیاری خشک شود و برای خود یادآوری کنید یا برنامه ای برای آن برنامه ریزی کنید.


همچنین  مانند بیشتر گیاهان آپارتمانی ، پوتوس ها در تابستان بیشتر از زمستانها به آب نیاز دارند ، بنابراین مطمئن شوید که برنامه آبیاری خود را با توجه به شرایط آب و هوایی و تغییر فصل تغییر دهید.


 


 


2-شما بیش از حد آب می دهید

آبیاری بیش از حد پوتوس شما می تواند باعث پوسیدگی ریشه های آنها شود! آبیاری بیش از حد منجر به غرقابی خاک می شود و ریشه های پوتوس نمی توانند برای مدت طولانی در خاک اشباع زنده بمانند. هنگامی که ریشه های گیاه شما شروع به پوسیدگی می کنند ، تمام آب و مواد مغذی مورد نیاز پوتوس شما برای رسیدن به ساقه و برگ گیاه قابل دسترسی نیست. این باعث می شود که آنها در تلاش برای حفظ آب به هم پیچیده شوند. اگر منطقی فکر کنیم این گیاه اساساً “تحت آبیاری بیش از حد” قرار می گیرد.


با قرار دادن گلدان خود در سوراخ های زهکشی می توانید از این مشکل آبیاری بیش از حد جلوگیری کنید. اگر آنها را ندارید ، فقط یک سینی زهکشی به گلدان خود اضافه کنید. این باعث می شود آب اضافی قبل از رسیدن به ریشه گیاه از خاک به سرعت خارج شود.به هر حال شن و ماسه را در ته گلدان های خود قرار ندهید.


اگر فقط نوک برگها در حال پیچ خوردن است ، نشانه خوبی است. این نشان می دهد که پوسیدگی ریشه هنوز در مراحل اولیه خود است و می توانید گیاه گرانبهای خود را نجات دهید. شما به سادگی باید پوتوس خود را از گلدان خارج کرده و ریشه های آن را بررسی کنید. ریشه های سالم سفید رنگ هستند.


به سادگی از قیچی تمیز برای از بین بردن تمام ریشه های پوسیده و قهوه ای استفاده کنید. هنگامی که تمام ریشه های پوسیده را جدا کردید ، ابزار خود را بشویید و گلدان خود را در خاک تازه بکارید.برای مشاهده ادامه این مطلب بر روی علت پیچ خوردن برگ پوتوس  کلیک کنید.


(0) نظر

مزیت های باور نکردنی گیاهان آپارتمانی

وقتی فضاهای داخلی را با گیاهان آپارتمانی تزیین می کنید ، فقط سبزه اضافه نمی کنید. این موجودات زنده با بدن ، ذهن و خانه شما ارتباط برقرار می کنند به گونه ای که کیفیت زندگی را افزایش می دهند.


 


نفس راحت تر


هنگام تنفس ، بدن اکسیژن می گیرد و دی اکسید کربن آزاد می کند. در طی فتوسنتز ، گیاهان دی اکسید کربن را جذب می کنند و اکسیژن آزاد می کنند. این الگوی مخالف استفاده از گاز ، گیاهان و مردم را شریک طبیعی نسبت به یکدیگر  می کند. افزودن گیاهان به فضاهای داخلی می تواند سطح اکسیژن را افزایش دهد. در شب ، فتوسنتز متوقف می شود و گیاهان معمولاً مانند انسان تنفس می کنند ، اکسیژن را جذب می کنند و دی اکسید کربن آزاد می کنند. چند گیاه – ارکیده ، ساکولنت و بروملیادهای اپی فیتیک – درست برعکس ، دی اکسید کربن دریافت می کنند و اکسیژن آزاد می کنند. این گیاهان را در اتاق خواب قرار دهید تا هوا در طول شب تازه شود.


آزاد کردن آب


به عنوان بخشی از فرایندهای فتوسنتز و تنفسی ، گیاهان بخار رطوبت آزاد می کنند ، که باعث افزایش رطوبت هوای اطراف آنها می شود. گیاهان تقریباً 97٪ از آب را که می گیرند آزاد می کنند. چندین گیاه را کنار هم قرار دهید تا بتوانید رطوبت اتاق را افزایش دهید ، که باعث می شود مشکل های تنفسی در شما نباشد. مطالعات انجام شده در دانشگاه کشاورزی نروژ نشان می دهد که استفاده از گیاهان در فضاهای داخلی از بروز خشکی پوست ، سرماخوردگی ، گلودرد و سرفه های خشک می کاهد.


تصفیه هوا


طبق تحقیقات ناسا ، گیاهان هر 24 ساعت سموم را از هوا خارج می کنند – به میزان 87٪ از ترکیبات آلی فرار (VOC). VOC ها شامل موادی مانند فرمالدئید (موجود در فرش ، وینیل ، دود سیگار و کیسه های مواد غذایی) ، بنزن و تری کلرواتیلن (هر دو در الیاف ، جوهرها ، حلال ها و رنگ های ساخته شده توسط بشر وجود دارد) هستند. بنزن معمولاً با غلظت زیاد در محیط مطالعه یافت می شود ، جایی که کتاب ها و مقالات چاپی به وفور یافت می شود.


ساختمان های مدرن و کنترل شده از نظر آب و هوا ، VOC ها را در داخل به دام می اندازند. تحقیقات ناسا کشف کرد که گیاهان با کشیدن آلودگی ها به خاک ، جایی که میکروارگانیسم های منطقه ریشه ، VOC ها را به غذای گیاه تبدیل می کنند ، هوای محبوس شده را تصفیه می کنند.


بهبود سلامت


به گفته محققان دانشگاه ایالتی کانزاس ، افزودن گیاهان به اتاق های بیمارستان سرعت بهبود بیماران جراحی را افزایش می دهد. در مقایسه با بیماران در اتاقهای فاقد گیاه ، بیماران در اتاقهای دارای گیاهان کمتر دارو نیاز خواهند داشت ، ضربان قلب و فشار خون کمتری دارند ، خستگی و اضطراب کمتری را تجربه می کنند و زودتر از بیمارستان مرخص می شوند.


هیئت مدیره محصولات باغبانی هلند مطالعه ای را در محل کار انجام داد که نشان داد افزودن گیاهان به محیط کار باعث کاهش خستگی ، سرماخوردگی ، سردرد ، سرفه ، گلودرد و علائم شبیه آنفولانزا می شود. در مطالعه دیگری توسط دانشگاه کشاورزی نروژ ، میزان بیماری در مطب های دارای گیاه بیش از 60 درصد کاهش یافت.


 


یک مطالعه در کالج رویال کشاورزی در Circencester ، انگلیس ، نشان داد که دانشجویان 70’re توجه بیشتری را هنگام آموزش به اتاق های حاوی گیاهان نشان می دهند. در همان مطالعه ، حضور در سخنرانی هایی که در کلاس های درس با گیاهان انجام می شد نیز بیشتر بود.


 


توصیه ها براساس اهداف شما متفاوت است.

برای بهبود سلامت و کاهش خستگی و استرس ، هر 129 فوت مربع یک گیاه بزرگ (گلدان با قطر 8 اینچ یا بزرگتر) قرار دهید. در محیط های اداری یا کلاس های درس ، گیاهان را طوری قرار دهید که هر کس فضای سبز را در نظر داشته باشد.

برای تصفیه هوا ، از 15-18 گیاه در گلدان های با قطر 6-8 اینچ برای یک خانه 1800 فوت مربعی استفاده کنید. این تقریباً یک گیاه بزرگتر در هر 100 فوت مربع است. با دو گیاه کوچکتر (گلدان های 4/5 اینچی) به نتایج مشابه برسید.


به یاد داشته باشید که برای بهترین موفقیت در هر گیاه خانگی ، باید گیاه مناسب را با شرایط مناسب رشد مطابقت دهید. به عنوان مثال برای شرایط کم نور ، گیاهی متناسب با آن شرایط انتخاب کنید.


برای مشاهده لیست  گیاهانی با ویژگی های بالا بر روی 5 مزیت گیاهان آپارتمانی کلیک کنید.

(0) نظر

معرفی 11 تا از بهترین گیاهان خانگی برای پنجره آفتابی

بسیاری از گیاهان خانگی از مناطق جنگلی می آیند که تاج درخت به طور مداوم نور خورشید را فیلتر می کند. با این حال ، برخی از گیاهان ، به ویژه گیاهان بومی آفریقای جنوبی و استرالیا ، برای رشد به آفتاب کافی احتیاج دارند. شما می توانید در یک اتاق روشن یک گیاه زیبا  داشته باشید .


هشدار

نخل ساگو سمی است و نباید از آن در خانه های دارای کودک یا حیوانات خانگی نگهداری شود.


 


Aloe Vera

 


با داشتن گیاه مقاوم آلوئه ورا که به نگهداری کمی نیاز دارد ، یک گیاه خاص را در خانه داشته باشید. شیره برای تسکین جزئی و بریدگی ها سوختگی مفید است و گیاهان به راحتی مجدد  تکثیر می شوند


آلوئه ورا را در گلدان سنگین تراتاکا بکارید که هم از رشد شدید برخوردار باشد و هم گردش هوا را تشویق کند. همچنین می توانید اطراف ساقه را خاک بگیرید تا از گیاهان فلاپینگ پشتیبانی کند.


نور: خورشید کامل؛ خورشید فیلتر شده را تحمل می کند

آب: به طور مساوی مرطوب نگه دارید ؛ بیش از حد آب ندهید ، زهکشی خوب را فراهم کنید کم آبی را تحمل می کند.


 

گیاه Jade

گیاهان یشم با ساقه های محکم و برگ های جالب و گوشتی خود به عنوان یک گیاه آپارتمانی محبوب برای کسانی که دارای آستانه پنجره های آفتابی یا باغ های طبیعی روشن هستند ، دوام آورده است. گیاهان یشم هر روز حداقل به چهار ساعت نور خورشید نیاز دارند ، بنابراین یک پنجره رو به جنوب ایده آل است. گرچه گیاه Crassula argentea یک گیاه آبدار و در نتیجه مقاوم به خشکی است ، اما یک کاکتوس نیست. گیاه یشم خود را با آبیاری هنگامی که سطح خاک خشک است برای جلوگیری از ریزش برگ مرطوب نگه دارید. 3 گیاه یشم می تواند دهه ها زنده بماند و با گذشت زمان به رشد آهسته خود ادامه دهد ، بنابراین گیاه خود را در یک گلدان مناسب نگه دارید تا از ریزش آن جلوگیری شود .


نور: خورشید کامل

آب: به طور منظم آب دهید. زهکشی خوب


Sago Palm

نخل ساگو یک سیکاد با رشد آهسته است که به خوبی در طرح های تزئین مدرن جای می گیرد. هیچ گل تولید نمی کند و به ندرت برگ های آن می ریزد ، و آن را به یک انتخاب خوب برای اتاق خواب روشن یا اتاق نشیمن تبدیل می کند. گربه های کنجکاو یا کودکان نوپای نیش دار دارید؟ این گیاه بسیار سمی است و نباید در اطراف حیوانات خانگی کودک باشد.


نور: نیاز به نور خورشید فیلتر شده

آب: اجازه دهید گیاه در بین آبیاری خشک شود.


African Milk Bush

 


Euphorbia trigona گیاهی با ظاهر غیرمعمول است که اغلب احساس محبت یا دوست داشتن شدید ایجاد می کند. این ساکولنت اگرچه کاکتوس نیست ، اما خارهای تیز رشد می کند که می تواند تولید مجدد را به یک چالش تبدیل کند. بوته شیر آفریقایی کاملاً یک گیاه گرمسیری است و اگر به او در خارج از خانه تعطیلات تابستانی دادید ، حتماً آن را دوباره قبل از پایین آمدن دما به زیر 50 درجه فارنهایت برگردانید.


نور: نور غیر مستقیم روشن

آب: اجازه دهید گیاه در بین آبیاری خشک شود. دوره های طولانی کم آبی را تحمل نمی کند.


 

برای مشاهده ادامه این مطلب همراه با تصاویر گیاهان بر روی  11 تا از بهترین گیاهان خانگی برای پنجره آفتابی کلیک کنید.

(0) نظر

علت زرد شدن برگ های کالاتیا

گیاه کالاتیا می تواند گیاهان نسبتاً حساسی باشد و اگر آنها مراقبت مورد نظر خود را دریافت نکنند ، آن را سریع نشان می دهند. زرد شدن برگ ها بسیار رایج است ، بنابراین می توانید مطمئن باشید که تنها نیستید که از خود بپرسید چرا برگ های کالاتیا شما زرد می شوند.ادامه مطلب را بخوانید تا دریابید که دلایل بروز این مشکل چیست و برای رفع آن و جلوگیری از آن در آینده چه کاری می توانید انجام دهید، با ما همراه باشید با مقاله علت زرد شدن برگ کالاتیا .


این گیاهان بخاطر شاخ و برگ  شگفت انگیز خود ، هم از نظر شکل و هم از نظر ظاهری معروف هستند. گیاه را شاد نگه دارید تا شاخ و برگ سالم بمانند.


 

 


چرا برگ های کالاتیا من زرد می شوند؟

این گیاهان بسیار عالی هستند که به صاحبان خود اطلاع می دهند که چه زمانی نیازهای آنها برآورده نمی شود ، بیشتر از طریق شاخ و برگ آنها مشکلات را اعلام میکنند.


پی بردن به علت زرد شدن برگ های کالاتیا شما مهم است زیرا این به احتمال زیاد نشان دهنده یک مشکل است.


تنها زمانی این نشانه مشکل نیست زمانی است که برگ های قدیمی می میرند یا اگر محلول (برای تمیز کردن یا کنترل آفات) را روی یکی از برگ ها آزمایش کرده اید و گیاه آن را دوست ندارد.


هرگاه یک گیاه از محیطی به محیط دیگر منتقل شود ، می تواند دچار تنش شود. هرچه تغییر شرایط (رطوبت ، دما ، نور ، هوادهی) بیشتر باشد ، احتمال استرس و مسائل مربوط به استرس بیشتر می شود.


چند هفته طول می کشد تا گیاه شما به خانه جدید خود عادت کند و در این مدت کمی مقاوم می شود. این می تواند به معنی زرد شدن یک یا دو برگ باشد ، حتی اگر مراقبت های مناسب انجام دهید.


شما هنوز هم باید مراقب گیاه خود باشید تا ببینید آیا این مشکل همچنان ادامه دارد (برگهای بیشتر زرد می شوند) که میتواند علت از جای دیگر باشد(مانند تشخیص آفات).


به طور مشابه ، تعویض گلدان گیاه در هر زمان می تواند باعث ایجاد تنش در آن شود و برای تنظیم نیاز به زمان دارد. اگر بعد از جابجایی چند برگ زرد شدند ، مراقبت بیشتری از گیاه خود بکنید و سایر شرایط را تا آنجا که ممکن است بهینه کنید.1. برگ های قدیمی می میرند

قبل از اینکه به علل جدی تری بپردازیم که ممکن است باعث زرد شدن برگ های کالاتیا شما شود ، باید توجه داشته باشیم که طبیعی است که برگهای قدیمی کالاتیا زرد شوند و بیفتند.


اگر فقط گاهی اوقات و فقط در انتهای گیاه یک برگ زرد می بینید ، گیاه سالم است ، این می تواند به این دلیل باشد که برگ به عنوان بخشی از چرخه طبیعی خود در حال از بین رفتن است.


اگرچه ممکن است اینطور باشد ، اما بهتر است به جای اینکه بعداً پشیمان نشوید ، به مسائل دیگری فکر کنید که ممکن است آنها را ایجاد کرده و به آنها عمل کند.


برگهای زرد را از کالاتیا جدا کنید و به زودی باید شاهد رشد جدیدی باشید.


2. برگ های کالاتیا به دلیل آبیاری بیش از حد زرد می شوند؟ زیر آبیاری چطور؟

آبیاری بیش از حد قاتل کالاتیا است ، بنابراین این اولین چیزی است که باید رد کنید.


آبیاری کالاتیا واقعاً آسان است زیرا نیاز دارند خاک آنها دائماً مرطوب باشد ، اما آنها دوست ندارند در خاک خیلی مرطوب رشد کنند. اگر خاک بیش از حد اشباع و مرطوب باشد ، پوسیدگی ریشه می تواند بسیار سریع ایجاد شود و گیاه شما آسیب می بیند و اگر به آن رسیدگی نشود ، می میرد.


اگر بیش از حد به گیاه خود آب می دهید ، یکی از اولین نشانه ها می تواند زرد شدن برگ ها باشد.


خاک را بررسی کنید. اگر روزهای بعد از آبیاری هنوز مرطوب است ، می توانید مطمئن شوید که بیش از حد به گیاه خود آب داده اید. ریشه ها را از نظر علائم پوسیدگی بررسی کرده و مطابق آن رفتار کنید. خاک را خشک کنید یا گیاه را با خاک جدید جایگزین کنید.


برنامه آبیاری خود را طوری تنظیم کنید که در آینده از آبیاری بیش از حد گیاه جلوگیری شود(نحوه آبیاری شما ، نه میزان آبیاری شما).


برای مطالعه ادامه این مطلب بر روی علت زرد شدن برگ های کالاتیا  کلیک کنید.(0) نظر

خواص درمانی باورنکردنی گل بنفشه

با توجه به ارزش غذایی برگ بنفشه، می­توانیم تصور کنیم که برگ­ها چندین اثر مفید برای بدن ما دارند. بنابراین، برخی از مزایای برگ بنفشه برای سلامتی را در این مقاله برای شما بازگو خواهیم کرد.


فواید برگ بنفشه برای سلامتی


کاهش فشار خون:

 برگ­های گیاه بنفشه قادر به کاهش فشار خون هستند، زیرا از آلکالوئیدها و فلاونوئیدها تشکیل شده­اند، آلکالوئیدها روی عروق خونی اثر آرام بخشی داشته و در نتیجه، جریان خون به راحتی در بدن صورت خواهد گرفت. همانطور که می­دانیم گردش خون طبیعی مانع از افزایش فشار خون می­شود. از طرف دیگر، فلاونوئیدها می­توانند ماده­ای ادرار آور عمل کنند و برای کسانی که فشار خون دارند، مفید است. بنابراین گل بنفشه به طور موثر فشار خون بالا را کاهش می­دهد.


درمان سرطان:


 تحقیقات نشان داده است که برگ بنفشه برای پیشگیری و درمان مرحله اولیه سرطان مفید است. این به دلیل سطح آنتی اکسیدانی بالا است که قادر به مبارزه با رادیکال­های آزاد به عنوان عامل اصلی رشد سرطان هستند. بنابراین مصرف منظم برگ بنفشه قادر است که مرحله اولیه یا تومور و سرطان را کاهش یا کوچک کند.


کمک به هضم غذا: 


فیبر محلول در برگ بنفشه برای کاهش سطح کلسترول بدن مفید است. علاوه بر این، در بهبود سلامت فلور روده نیز مفید واقع شده است. فلور روده غذای باکتری­های خوبی را که به هضم غذا کمک می­کنند، تأمین می کند. فیبرهای غذایی همچنین قادر به بهبود حرکت روده و جلوگیری از برخی مشکلات هضم مانند نفخ شکم و یبوست هستند.


درمان سرماخوردگی و آنفولانزا: 


گل بنفشه در فصل سرماخوردگی و آنفولانزا یکی از مواد افزودنی مهم برای داروهای شما است. شربت این گل می­تواند گلودرد را تسکین دهد. همچنین یک لنفاوی قدرتمند است که می­تواند از گرفتگی و تورم غدد لنفاوی جلوگیری کند.کاهش التهابات:


 درست است که گیاهان معمولا به صورت وحشی پرورش می یابند. اما باید بدانید که این گیاه در واقع ارزشمند است. ما بیش­تر گل­ها را به دلیل زیبایی و رنگ­های متنوع آن دوست داریم، اما گل بنفشه دارویی شفابخش محسوب می­شود. یکی از فواید برگ بنفشه برای سلامتی کاهش التهاب است. برگ­های این گیاه خاصیت ضد التهابی قدرتمندی دارد. بنفشه قادر است انواع التهاب مانند، عفونت سینوسی، برونشیت و گلودرد را تسکین دهد.کمک به رفع سرفه:


 اگر از سرفه غیرقابل توقف و بیش از حد خسته شده­اید، برگ­های بنفشه ممکن است راهی برای رفع سرفه شما ایجاد کنند. جوشانده برگ بنفشه یا چای بنفشه گرم می­تواند یک خلط آور قوی باشد، زیرا حاوی ارزش مفیدی برای سلامت ریوی مانند موسیلاژ و ساپونین است.


تصفیه کننده خون:


 از برگ­های گل­های زیبای بنفشه می­توان به عنوان تصفیه کننده خون استفاده کرد. درواقع برگ­ها برای تقویت متابولیسم مفید هستند، مصرف برگ بنفشه غدد لنفاوی را تشویق می­کند که به دفع باکتری­ها و سایر مواد ناخواسته در خون کمک کند.


کمک به کاهش تب:


 مصرف برگ بنفشه می­تواند اثر تسکین دهنده و خنک کنندگی داشته باشد. وقتی برگ بنفشه می نوشید برای تسکین تب بسیار خوب است. همچنین می­تواند تب را به دلیل التهاب از بین برد.


کاهش کیست: 


مشهورترین کاربرد بنفشه برای کاهش کیست­ها ، توده­ ها و بافت فیبروتیک پستان است. این گیاه دارویی برای سرطان­های سیستم لنفاوی، سینه­ ها، ریه ­ها و پوست، بسیار موثر بوده و گفته می­شود که روغن آغشته به گل بنفشه تازه، برای کاهش توده­ های پستان یا به عنوان یک داروی پیشگیری استفاده می شود.

 


خواص گل بنفشه برای پوست


درمان بیماری­های پوستی: 


برگ بنفشه برای پوست کاربرهای بسیاری دارد. بنفشه یکی از بهترین روش­های درمانی برای برخی از مشکلات پوستی مانند اگزما ، پسوریازیس و آکنه می­باشد. بنابراین می­توانید از برگ بنفشه به عنوان درمان موضعی یا فشرده­سازی استفاده کنید. علاوه بر تمام این­ها برای خارش و التهابات پوست نیز موثر و مفید واقع می­شود.

درمان بیماری بواسیر: برگ­های بنفشه غنی از روتین می­باشند. روتین ماده بسیار غنی است که برای درمان بواسیر مفید و موثر بوده و یک ضد التهاب بزرگ و قوی است که التهاب بواسیر را تسکین می دهد. روتین همچنین در هر دارویی برای درمان واریس مورد استفاده قرار می­گیرد.


موارد استفاده از گل بنفشه


گل بنفشه با توجه به خاصیت فراوانی که دارد و در درمان برخی از بیماری­ها نیز مفید و موثر می­باشد، موارد استفاده زیادی دارد که به صورت زیر می­باشد. برگ­های جوان و جوانه ­های گل بنفشه به صورت خام یا پخته مصرف می­شوند، این برگ­ها دارای طعم بسیار ملایمی هستند و سالاد بسیار عالی و خوش عطری می­توان از آن تهیه نمود، در سوپ نیز برخی از افراد گل بنفشه اضافه می­کنند که موجب غلظت سوپ می­شود.


 


همچنین به عنوان طعم دهنده در پودینگ­ها و غیره مورد استفاده قرار می­گیرد. از برگ این گل خوش عطر و شفابخش می­توان چای درست کرد و برای تزیین سالاد و دسرها نیز استفاده می­شود. از گل­ بنفشه به عنوان مواد طعم دهنده در شیرینی­های رنگی نیز استفاده می­شود، از برگ و گل آن می­توان چای تسکین­دهنده و مفیدی تهیه کرد.از عصاره برگ بفشه علاوه بر طعم دادن به شیرینی، برای سایر کالاهای پخته شده و بستنی استفاده می­شود.


برای مشاهده انواع آن و اطلاعات بیشتر به منبع خبر در زیر مراجعه کنید.


منبع خبر : https://www.gandomvip.com/introducing-the-types-of-violets/
گل بنفشه سه رنگ


(0) نظر

چطور سرمایه گذاری کاتالوگ ها برمیگردد

دقیقاً مانند تکامل چشم انداز خرده فروشی ، کاتالوگ ها نیز تکامل یافته اند - آنها دیگر نباید مجموعه ای آشفته از صفحات محصول باشند. در عوض ، شرکت ها باید بر روی ایجاد تصاویر خیره کننده و ارائه خلاقانه محصولات برای برانگیختن احساسات ، ترکیب تصاویر این محصول با ادبیاتی که تجسم مقادیر سطح بالاتری است که نام تجاری برای آن تعریف شده است و تجربیات دیگران را تعریف کنند . از طریق کاتالوگ توانایی های خلاقانه و زیبایی شناختی و توانایی شرکت ها برای همدلی با مصرف کنندگان و ایجاد ارتباطات عاطفی ، مزیت های مهم رقابتی در تجارت الکترونیکی مدرن را تشکیل می دهد. کاتالوگ ها می توانند یک رسانه قدرتمند برای دستیابی به آنها باشند. 


علیرغم دو دهه بازاریابی از طریق ایمیل و رسانه های اجتماعی ، و دیجیتالی شدن تجربه مصرف کننده ، ارسال های کاتالوگ از سال 2015 به طور مداوم در حال افزایش است. بیشتر این که مشتریان به طور شگفت انگیزی از دریافت آنها مشتاق هستند - نرخ پاسخ از کاتالوگ ها 170٪ نسبت به سال 2004 افزایش یافته است تا 2018. اثرات فقط به اطلاعات دیجیتالی  محدود نمی شود - در حقیقت ، شواهدی وجود دارد که مردم علاقه خاصی به کاتالوگ هایی که از طریق پست دریافت می کنند ، دارند.
آیا کاتالوگ ها بازگشت سرمایه داشته اند؟
بسیاری از مارک ها و خرده فروشی ها مانند Nordstrom ، Patagonia ، Crate و Barrel ، Restoration Hardware و خدمات اوقات فراغت مانند  خطوط مسافرتی ، سرمایه گذاری های زیادی در کاتالوگ های فیزیکی انجام می دهند. حتی خرده فروشان خالص آنلاین که افتخار خود را در ایجاد تجارب کارآمد و دیجیتالی مصرف کننده مانند Wayfair ، Bonobos ، Birchbox و Amazon دارند ، اکنون در حال چاپ کاتالوگ هستند.
چه اتفاقی برای این ابزار قدیمی و آنالوگ بازاریابی افتاده است  آیا "اثر کاتالوگ" برای ماندن در اینجا است؟ چگونه شرکت های تجارت الکترونیکی می توانند از آنها بهره مند شوند؟ ما برای پاسخ به این سوالات از روندهای اخیر در فناوری خرده فروشی ، دهه ها تحقیق در روانشناسی مصرف کننده و آزمایش هایی را انجام داده ایم.برای آزمایش اثربخشی کاتالوگ ها ، ما با یک فروشنده تجارت الکترونیکی ساعتهای لوکس و جواهرات مستقر در ایالات متحده با مشتری جهانی و بدون حضور فروشگاه فیزیکی همکاری کردیم. این شرکت با داشتن یک بانک اطلاعاتی تقریباً 28000 مشتری ، سالانه 60 میلیون دلار و سود عملیاتی 12 میلیون دلار درآمد کسب می کند.
این شرکت مشتریان جدیدی را از طریق جستجوی آنلاین و سایر سیستم عامل های آنلاین به دست می آورد ، بنابراین همه مشتریان با تجارت الکترونیکی و ارتباطات دیجیتال راحت هستند. بیش از 75 درصد درآمد شرکت از طریق خریدهای مکرر تأمین می شود و تلاش های توسعه روابط بسیار حیاتی است. هنگامی که اولین سفارش مشتری ارسال می شود ، شرکت مجوزهای ارتباطات بازاریابی آینده را دریافت می کند ، سپس از تبلیغات هفتگی بازاریابی ایمیل برای تبلیغ خریدهای مکرر استفاده می کند.
با توجه به توصیه های ما ، این شرکت یک کمپین جدید دو ماهانه کاتالوگ با عکاسی از محصولات حرفه ای و هنرمندانه با چاپ با کیفیت بالا ارائه داد. این شرکت آزمایش را با استفاده از 30٪  از مشتریان مستقر تصادفی  در ایالات متحده انجام داد. از این مشتریان ، 5٪ از آنها به مدت شش ماه نه ایمیل دریافت کرده اند و نه کاتالوگ ، 55٪ آنها هفتگی ایمیل بازاریابی دریافت کرده اند و 40٪ آنها علاوه بر بازاریابی هفتگی از طریق ایمیل ، کاتالوگ های دو ماهانه جدید را نیز دریافت کرده اند. برای کنترل تأثیرات محتوا ، بیش از 90٪ محصولات بین ایمیل ها و کاتالوگ ها یکسان بود. مجموعه عکس و توضیحات مشابه نیز در هر دو رسانه استفاده شد. سپس خریدها و سوالات مربوط به محصولات را در هر سه گروه ردیابی کردیم.
نتایج نشان داد که گروه "ایمیل + کاتالوگ" در مقایسه با گروه "فقط ایمیل" 15٪ افزایش فروش و 27٪ افزایش س inالات را تجربه کرده است.
در مقایسه با گروه کنترل ، گروه "ایمیل + کاتالوگ" 49٪ افزایش فروش و 125٪ افزایش درخواست را تجربه کرده است. در مقایسه ، گروه "فقط ایمیل" فقط 28٪ افزایش فروش و 77٪ افزایش درخواست در مورد گروه کنترل داشته است. فروش  از کاتالوگ تقریباً دو برابر بازاریابی از طریق ایمیل است. علاوه بر این ، از بین مشتریانی که کاتالوگ دریافت کرده و همچنین در مورد محصول پرس و جو کرده اند ، نظرسنجی کارکنان این شرکت نشان داده است که بیش از 90٪ مشتریان کاتالوگ ها را مرور کرده اند و آنها را به طور متوسط ​​هفت روز نگه داشته اند. این نرخ بسیار بیشتر از تبلیغات الکترونیکی بود که حدود 26٪ بود. در طول دوره آزمایشی شش ماهه ، مشتریان فقط در گروه ایمیل به طور متوسط ​​0.3 محصول اضافی خریداری کرده اند.


چرا کاتالوگ ها هنوز کار می کنند
هنگامی که ما با تحقیق در بالا با بررسی روند خرده فروشی و روانشناسی مصرف کننده را بررسی کردیم  ، می بینیم که کاتالوگ ها چگونه از صندوق های دیجیتال و خوراک رسانه های اجتماعی که به طور فزاینده ای درهم و برهم هستند جدا می شوند. به عنوان محصولات فیزیکی ، مدت ها پس از حذف ایمیل ها می توانند در خانه های مصرف کنندگان باقی بمانند ، که این باعث افزایش آگاهی ذهن در بین مصرف کنندگان می شود.
اما قدرت واقعی آنها این است که چگونه - برای برخی از محصولات - با افزایش توانایی مصرف کننده در تجسم و تصور تجارب استفاده از محصول ، بر شادابی محصول می افزایند. تصاویر در رفتار مصرف کننده بسیار تأثیرگذار است زیرا می تواند درگیری و شادی مشتری را در روند خرید افزایش دهد و در نهایت بر تنظیمات و فروش تأثیر بگذارد. سرزندگی به ویژه برای محصولات و خدمات لذت جویانه (در مقابل سودگرایی) که برای تفریح ​​، لذت و لذت خریداری می شوند و حاوی جنبه های تجربی غنی تری هستند ، بسیار مهم است.


شما عزیزان میتوانید برای مشاهده نمونه کارها به صفحه نمونه طراحی کاتالوگ مراجعه کنید.https://telegra.ph/%DA%86%D8%B7%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D9%84%D9%88%DA%AF-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%85%DB%8C%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%AF-01-13

(0) نظر

انواع گل سوسن + کاشت گل سوسن در گلدان

گل سوسن یکی از گل‌های زیبایی است که خداوند متعال و بزرگ برای لذت بردن انسان از زیبایی‌ اش و استفاده از خاصیت‌هایش آفریده است. خداوند زیبا خلقت زیبایی هم دارد.  هر گلی و هر گیاهی برای نگهداری و کاشت خود محیطی خاص و شرایطی خاص می‌طلبد. ما در این مقاله سعی داریم راجع به این گل ، شرایط نگهداری آن و خواص آن صحبت بکنیم.


گل سوسن

 باید گفت که این گل  از گیاهان زینتی است که عمر زیادی دارد و سال‌های متمادی پا بر جا می‌ماند. این گل جز گل‌های پیازدار است. زیستگاه بومی سوسن در نیم کره شمالی است و هم چنین این گل در مناطق گرمسیری هم رشد می‌کند. در کل جهان گیاهان زینتی خاصی پرورش داده می‌شود که این گل هم جز این گیاهان به حساب می‌آید. این گل به خاطر گلبرگ‌های زیبایی که دارد طرفداران بسیاری هم در کل جهان دارد. باید در نظر داشت که سوسن نام دیگر  گل لیلیوم است که مشهور شده و جز اسامی این گل قرار گرفته است.


از گل های لیلیوم یا سوسن در انواع تاج گل ترحیم و تاج گل تبریک استفاده میکنند.انواع گل سوسن موجود در جهان

 از نظر ظاهری گل‌ شیپوری، زنگوله‌ای، فنجانی و قیف ‌مانند هستند.


گل زنگوله‌ای

گل زتگوله ای سوسن شکلی شبیه به زنگوله‌های فلزی دارد برای همین به این نام معروف شده است.


گل فنجانی گیاه سوسن

این گیاه را به خاطر اینکه شبیه یک فنجان گود است به این نام نامگذاری کرده‌اند.


گل سوسن فنجانی

گل قیف مانند سوسن

این گل شبیه قیف است و حتی مثل قیف هم سفید رنگ است.


هم چنین از بین انواع مختلف رنگ‌های این گل،  سفید یا سوسن آزاد از معروف‌ترین گونه‌های این گل در جهان است. سوسن چلچراغ که نام دیگری از این گل و صد البته گل لیلیوم است در استان اردبیل ایران، منطقه لنکران کشور جمهوری اسلامی آذربایجان و روستای داماش استان گیلان به طور عمده می‌روید و پرورش داده می‌شود.


گل قیف مانند سوسن

 ساختار گل

ساقه این گل  بلند و کشیده است. این گیاه می‌تواند ساقه‌ای داشته باشد که از ارتفاع سی سانتی متری و تا ارتفاع سه متری رشد کند. این گل جز گیاهان پیازدار است. شکل پیاز این گل شبیه به فلس ماهی است و به رنگ زرد هم دیده می‌شود. در پیاز این گیاه اندوخته‌های غذایی جمع و ذخیره می‌شود. قطر پیاز این گیاه در گونه‌های مختلفش با هم فرق می‌کند. در یک گونه می‌تواند از یک و نیم سانت باشد و در گونه دیگر می‌تواند از پنج سانتی متری شروع شود.


ساختار گل سوسن

 شکل برگ‌ سوسن در گونه‌های مختلفش بیضی شکل و نیزه‌ای است. رنگ برگ‌های سوسن اغلب سبز است. گاهی هم رنگ برگ این گل برنزی می‌شود. پهنای برگ‌های آن از دو ونیم سانت تا بیست و پنج سانتی‌متر است. رنگ این گل نیز بسته به گونه مختلف گیاه متفاوت است.


 این گل در تابستان شکوفا می‌شود. بیشتر گونه‌های موجود این گل در جهان معطر و خوشبو هستند و در تابستان گل می‌دهند.


زمان شکوفایی گل سوسن

گل سوسن باران

 گل سوسن باران نوع دیگری از سوسن است که پیازی ظریف و زیبا در ته گل دارد.  این گل شرایط متنوعی از آب و هوا را تحمل می‌کند و با آن کنار می‎آید و سازگاری دارد. جنس‌های مختلفی برای این گیاه و گلبرگ‌هایش معرفی شده است. تاکنون تقریبا هفتاد گونه جنس گلبرگ برای سوسن بیان شده است. انجام تلفیق گیاهان با هم باعث تغییر جنس آن‌ها هم می‌شود. این گیاه هم از این تلفیق مستثنی نیست و با  رگه گیری‌هایی که در سال های متمادی به خاطر تولید انواع زینتیش انجام شده است، تنوع گلبرگ گیاه را زیاد و فراوان کرده است.


گل سوسن باران

شرایط رشد برای گل سوسن

این گل را می‌توان با روش‌های مختلفی که در دنیا وجود دارد دوباره کاشت و گیاه را تکثیر کرد.  سوسن را هم می‌توان با کاشت پیازهای کوچکش که از پیاز اصلی گل جوانه می‌زنند تکثیر کرد. و هم روش دیگری به کار برد این روش این است که با کشت بذر در خاک باغچه این گل را تکثیر می‌کنند.


شرایط رشد برای گل سوسن

ویژگی خاک مناسب برای کاشت گل سوسن

سوسن خاکی می‌خواهد که کمی اسیدی باشد. او خاکی را طلب می‌کند که ارگانیک باشد و زهکشی خوبی داشته باشد و در واقع وجود خاکی با زهکشی خوب برای سوسن لازم است. خاک زهکشی شده یعنی خاکی که در بینش شیارهای مختلف و به اندازه‌های متفاوت وجود دارد. خاک مناسب گل سوسن باید مخلوطی از موادی خاص باشد که به پیاز گل آسیب نرساند و آن را پرورش بدهد. بنابراین می توان خاک سوسن را از مخلوط خاک برگ ، شن، پیت موس و پرلایت ویت و غیره پر کرد و از آن برای کاشت پیازها استفاده کرد. خاکی که سوسن می‌پسندد خاکی است که عمق داشته و در واقع عمیق باشد. سوسن در خاک‌های  شنی هم خوب رشد می‌کند و هم خوب می‌ماند و پوسیده نمی‌شود.  گفتیم که یک خاک مناسب برای این گیاه خاک با زهکشی مناسب است به طوری که هوا از درون خاک رد و بدل شود و عمق خوبی هم داشته باشد.


 برای مشاهده ادامه این مطلب به مقاله گل سوسن مراجعه و یا اینجا کلیک کنید.

(1) نظر

معرفی گل فروشی آنلاین 100% تضمینی ارزان

6 نکته در مورد خرید آنلاین گل (قبل از خرید )

ارسال گل یکی از بهترین روش ها برای ابراز علاقه به هر شخص است. گل فروشی ها تمایل دارند لبخند بر لب مردم ببندند و روزهای آنها را روشن کنند. اکثر مردم در باغهای خود گلهایی ندارند که بتوانند آنها را بچینند زیرا پرورش آنها انضباط زیادی می خواهد. ساده ترین راه برای هدیه دادن گل به کسی ، سفارش آن در فروشگاه آنلاین گل فروشی است. در زیر 6 نکته در مورد آنچه باید قبل از خرید آنلاین گل انجام دهید وجود دارد.


ببینید آیا این گل در فصل قرار دارد یا خیر

اگر می خواهید به کسی گل بدهید ، ابتدا فکر می کنید که چه گلهایی را دوست دارد. با این حال ، قبل از سفارش گل ها ، ابتدا باید بررسی کنید که آیا گل فصل است. اگر گل در فصل باشد ، ارزان تر خواهد شد زیرا نیازی به واردات نیست. به عنوان مثال ، poinsetta همیشه در فصل کریسمس در دسترس است. گل لاله  در فصل بهار است. گل رز ، گل کوکب ، گل صد تومانی و گلدان گل برخی از گل های فصل تابستان است. معمولاً می توانید گل های فصلی را در سایت آنلاین گل فروشی بررسی کنید.


گلهایی بخرید که با شخصیت طرف مقابل شما مطابقت داشته باشد

اگر نمی دانید چه نوع گلی را دوست دارد ، می توانید گلهایی متناسب با شخصیت او بخرید. هر گلی معنای متفاوتی دارد. شما می توانید معنای این گلها را بصورت آنلاین جستجو کنید و یک دسته گل سفارشی حاوی گلهایی که معنایی را می خواهید که به او بگویید سفارش دهید. یک دسته گل سفارشی باعث می شود که گیرنده احساس خاصی داشته باشد.


برای یافتن یک گل مناسبتی ، از ناوبری سایت استفاده کنید

همچنین می توانید با استفاده از دسته بندی به سایت بروید و گل هایی متناسب با مناسبت پیدا کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید به دوست خود برای تولد خود گل بدهید ، می توانید به دسته گل تولد بروید و دسته گل تولد موجود را مشاهده کنید. این دسته گل توسط گل فروشی های حرفه ای چیده شده و با قیمت ارزان در دسترس شما قرار می گیرد. 


تصمیم بگیرید چه زمانی گل باید به گیرنده برسد

شما باید تصمیم بگیرید که چه زمانی می خواهید گل فروشی آنلاین گل ها را تحویل دهد. گل فروشی آنلاین معمولاً چندین گزینه تحویل مانند همان روز ، روز بعد یا تحویل استاندارد را ارائه می دهد که ممکن است چند روز طول بکشد. شما باید مطمئن شوید که گیرنده در روز تحویل گل در دسترس باشد بنابراین باید گزینه حمل را بر این اساس انتخاب کنید.


دریابید که چگونه گل تحویل داده می شود

شما باید بدانید که گل فروشی آنلاین چگونه گل را تحویل می دهد. یک گل فروشی حرفه ای می خواهد گلها را از مزارع تازه بریده و به گیرنده تحویل دهد. معمولاً گلها در جعبه ای تحویل داده می شوند یا در سلفون پیچیده می شوند. اگر گلهایی که خریداری می کنید گلدان داشته باشد ، در گلدان به گیرنده تحویل داده می شود. گلها نیز باید با همان ترتیب تحویل داده شده در توضیحات تحویل داده شوند. همراه با تحویل گل ، آنها باید شامل دستورالعمل های مراقبت از گل ، به عنوان مثال ، غذای گل و نحوه تازه نگه داشتن گل باشند.


هزینه های اضافی را بررسی کنید و شرایط خدمات را بخوانید

قبل از سفارش گل ها ، مطمئن شوید که هزینه سرویس در سفارش وجود دارد یا خیر. همچنین باید بررسی کنید که هزینه حمل و نقل چقدر است و آیا بعد از اینکه به قیمت گل اضافه شد ، می توانید از پس هزینه آن برآیید. برخی از گل فروشی های آنلاین هدایای رایگان همراه با سفارش گل ، به عنوان مثال یک گلدان یا کارت ارائه می دهند ، بنابراین مطمئن شوید که در این مورد با پشتیبانی مشتری تماس گرفته اید. مهم است که شما شرایط خدمات مربوط به جایگزینی و تضمین طراوت را مطالعه کنید.


معرفی گل فروشی آنلاین 100% تضمینی ارزان :


در نهایت ما به شما گل فروشی  آنلاین گندم را معرفی میکنیم ، به دلیل اینکه اولا راهنمایی مناسب و پشتیبانی خوب برای خرید انواع باکس گل ها و جعبه گل ها دارد و شما را در مورد انواع گل ها در هر فصل راهنمایی میکند ، ثانیا ارسال تمامی گل ها در این گل فروشی رایگان است این یک خدمت عالی است.

و در نهایت شمااگر از گل راضی نباشید عودت وجه دارد ، یعنی تمامی گل هاشو با گارانتی ارائه میده!!! بهتره حتما سایت گل فروشی آنلاین گندم VIP به نشانی Gandomvip.com را بررسی کنید.


(0) نظر

بهترین نکات برای نگهداری گل ها

1. همیشه گلها را به صورت زاویه دار مرتب کنید.

ساقه های خود را با برش دادن به طول دلخواه و برش دادن انتهای ساقه ها در یک زاویه آماده کنید. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که حداکثر سطح برای جذب آب وجود دارد و همچنین ساقه ها به طور صاف در پایین گلدان قرار نمی گیرند و مانع جذب آب می شوند. پس از اصلاح ، بلافاصله آنها را در آب قرار دهید. برخی از ساقه ها در اثر قرار گرفتن در معرض هوا به سرعت برش های تازه ای ایجاد می کنند و جذب آب را برای آنها سخت می کند. بعضی از ساقه ها این کار را نمی کنند ، اما اینکه همه گلها را پس از برش مستقیماً درون آب قرار دهید ، یک قانون خوب است.


2. هر شاخ و برگ را که زیر سطح آب باشد حذف کنید.

شما می توانید ساقه ها را خیلی راحت و با دستان خود بچرخانید ، اما ممکن است گاهی اوقات نیاز به استفاده از قیچی یا هرس های گل دار داشته باشید  دور نگه داشتن شاخ و برگ از آب مهم است زیرا باعث رشد باکتری می شود که به نوبه خود باعث مرگ سریعتر گلها می شود.


3. از یک گلدان تمیز استفاده کنید.

اگر از همان گلدان به طور مکرر برای گل های تازه استفاده می کنید ، مهم است که گلدان را بین دسته گل بشویید (فقط آبکشی نکنید ، بلکه در واقع از آب و صابون استفاده کنید). باکتری های ناشی از پوسیدگی آخرین چیدمان شما می توانند باعث شوند گل های جدید شما خیلی سریعتر از آنچه انتظار دارید از بین روند و بمیرند.


4. روزانه آب را تازه کنید.

این مرحله اضافی می تواند به طور چشمگیری به طول عمر شکوفه ها کمک کند. وقتی آب را عوض می کنید ، به معنای واقعی کلمه باکتری ها را از بین می برید. اگرچه بسته به نوع چیدمان شما ، حذف ساقه های خود از گلدان برای جایگزینی کامل آب ممکن است دشوار باشد. در این حالت ، فقط روزانه آب تازه به ترتیب خود اضافه کنید تا دوباره پر شود.5- به چیدمان خود مقداری غذای گل بدهید.

آیا آن بسته های کوچکی را می شناسید که اغلب هنگام خرید گل به آنها دست می یابید؟ آنها کاملا ارزش استفاده دارند! فرمول قندی گلهای شما را تغذیه می کند و باعث زنده ماندن آنها برای مدت طولانی تری می شود. همچنین می توانید غذای گل را بصورت آنلاین بخرید تا در دسترس شما باشد ، برای زمانی که این بسته ها را با خرید گل خود تهیه نمی کنید یا اگر از باغ خود غذا می گیرید یا برش می دهید.


6. از گلهای تازه ، محلی و فصلی استفاده کنید.

یکی از مواردی که من در مورد طراحی گل دوست دارم این است که یک قسمت کوچک از فضای باز را به خانه های ما می آورد. من معتقدم که زیباترین گل ها همان گلهایی هستند که به خانه نزدیک می شوید بو و نمای آنها به شما روحیه میدهد. چه گل صد تومانی و گل کوکب زیبا در طول تابستان ، و چه شاخه های همیشه سبز و هورنسی خشک در زمستان ، طبیعت زیبایی بسیار زیادی برای لذت بردن به ما می دهد!

7. خلاق باشید 

یک روش سرگرم کننده برای جلب توجه کردن آرایش های گل وجود دارد، استفاده از عناصر گیاهی غیر سنتی است. شاخه های زغال اخته ، توت فرنگی ها یا انار گزینه های سرگرم کننده ای هستند. تقریباً هر چیزی که رشد می کند را می توان در یک چیدمان قرار داد - حتی اگر برای عملکرد آنها نیاز به استفاده از چوب گل یا سیم دارید. با مواد اولیه خود خلاق باشید!


برای اطلاعات بیشتر به گل فروشی آنلاین گندم مراجعه کنید و با کلیک بر روی www.Gandomvip.com

(0) نظر

آشنایی با گل آنتوریم و نکات مربروط به آن

آنتوریم  یک گل مناسب هر فصل به شمار می‌آید این گل از دسته خانواده گل‌های شیپوری که در مناطقی با آب و هوای گرمسیر جنگلی می رویند، می‌باشد.

 از علت‌های اصلی و عمده علاقه افراد به این نوع گل، دوام بسیار بالای آن است به همین دلیل به گل همیشگی گلخانه نیز معروف می‌باشد این موضوع باعث شده تا ما در اینجا اطلاعات مفیدی برای مراقبت بهتر از گل آنتوریوم به شما ارائه دهیم تا هنگام خرید برای نگهداری آن با مشکل رو به رو نشوید.

  راه های مراقبت از گل آنتوریم

راه های مراقبت از گل آنتوریوم به شرح زیر می‌باشد:

شیوه آبیاری: در آبیاری این نوع از گل سعی کنید همیشه خاک آن را نسبتاً مرطوب نگه دارید اما به هیچ وجه از روش غرقابی برای آبیاری استفاده نکنید زیرا این روش باعث جمع شدن میزان زیادی آب در ریشه گل شده و همین موضوع باعث پوسیدگی و خراب شدن زود به هنگام آن می‌گردد همچنین کمبود آب نیست همانند روش غرقابی باعث صدمه رسیدن به آن می شود بنابراین همواره به طور منظم و مناسب به آبیاری آن بپردازید.

تنظیم میزان دما: تنظیم دمای مناسب با توجه به گونه های مختلف این گل متفاوت می باشد اما اگر بخواهیم به طور کلی دمای مشخصی را بگوییم 24 درجه سانتی گراد می‌تواند بهترین دما برای پرورش و نگهداری از این گل باشد همچنین می‌بایست از نگهداری آن در دمای بسیار سرد و یا بسیار گرم خودداری کنید.

تنظیم نور: این گل برای گل دهی مناسب نیاز به دریافت نورکافی دارد به همین دلیل باید حداقل روزی5 ساعت نور خورشید را دریافت کند اما از قرار دادن آن در معرض نور مستقیم خورشید به شدت خودداری کنید زیرا این کار باعث می‌شود تا برگ های آن حالت سوخته پیدا کنند و میزان رشد آن میزان رشد آن به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند بنابراین بهتر است یک مکان مناسب برای آن پیدا کنید که نور خورشید را به طور غیر مستقیم دریافت کند.

خاک مناسب: اگر می‌خواهید خاک مناسب برای رشد گل آنتوریوم را پیدا کنید اما نمی دانید چه خاکی برای رشد آن مناسب است باید به شما بگوییم که  معمولا از خاک تورب برای گلدان‌های حاوی این گل استفاده می‌شود علاوه بر آن می‌توانید خاکی با ترکیب ماسه و پرلیت نیز استفاده کنید زیرا هر دوی این خاک‌ها می تواند نیازهای گل را به خوبی برآورده کنند.

  برای اطلاعات بیشتر مورد نحوه کاشت و نگهداری آن به مقاله گل آنتوریوم مراجعه کنید.

(0) نظر
X