spring

وبلاگي براي معرفي انواع گل

spring
social
spring

وبلاگي براي معرفي انواع گل

شناسایی محبوب ترین گل های آپارتمانی

گل های آپارتمانی خانه شما را زیباتر می کنند، اما تفاوت زیادی بین زنده نگه داشتن گیاه و در واقع گل دهی آن ها وجود دارد. اگر استاد باغبانی نیستید، ناامید نشوید. محبوب ترین گل های آپارتمانی معمولاً در هنگام خرید هم دارای گل های زیبایی می باشند. برخی از گل ها، مانند پوینستتیا، قرار نیست توسط باغبانان حرفه ای به آن ها رسیدگی شود تا شروع به گل دهی کنند. رسیدگی به گیاهان آپارتمانی کاری آسان است و هنگامی که اصول اولیه را به طور کامل رعایت کنید، می توانید انتظار شکوفایی منظم از گل خود را داشته باشید. شما می توانید این دسته از گل های آپارتمانی را از سایت فروشگاهی گندم vip تهیه کنید، این سایت با ارائه خدمات اینترنتی به مشتریان خود و ارائه انواع متنوعی از گل ها، آماده خدمت رسانی به مشتریان خود در سراسر کشور می باشد.


گل های آپارتمانی


معرفی و شناسایی محبوب ترین گل های آپارتمانی


گیاهان گلدار زیبا می توانند به هر فضای داخلی رنگ ببخشند و به عنوان بخشی از دکور، فضای داخلی شما را زیباتر جلوه دهند و مزایای مختلفی را نیز ارائه دهند. در حقیقت محبوب ترین گل های آپارتمانی رضایت از زندگی را افزایش می دهند، خلاقیت را بهبود می بخشند و حتی عزت نفس را افزایش می دهند. در اینجا در رابطه با چندین گل زیبای آپارتمانی توضیحاتی آورده شده است، که به شما کمک می کند شادابی و نشاط را در فضای خانه خود ایجاد کنید؛ چه مبتدی باشید و چه باغبان حرفه ای، می توانید با رعایت نکاتی ساده از گل های خود نگهداری کنید.


کالانکوئه


گل های کالانکوئه به عنوان محبوب ترین گل های آپارتمانی، ساکولنت های چند ساله و دارای عمر طولانی هستند که بومی ماداگاسکار هستند و در محیط های خشک رشد می کنند. شکوفه های آن ها در رنگ های مختلفی از جمله قرمز، صورتی، زرد و سفید وجود دارد. این گیاه تقریباً در تمام طول سال در پاسخ به نور خورشید گل های جدیدی تولید می کند. کالانکوئه از خاک اسیدی لذت می برد و در داخل خانه ها در گلدان های سفالی بهترین رشد را دارد.


نکات مراقبت از گیاه:


این گیاه نور آفتاب کامل را ترجیح می دهد و می تواند در سایه هم به رشد خود ادامه دهد.

به آبیاری کامل و متناوب نیاز دارد.

خاک آن باید دارای زهکشی خوب باشد، همچنین می تواند اسیدی، سبک و شنی هم باشد.

این گیاه برای سگ و گربه سمی است.


گل های کالانکوئه


بنفشه آفریقایی


بنفشه آفریقایی یکی از محبوب ترین گل های آپارتمانی است که در داخل خانه رشد می کنند. آن ها بومی تانزانیا هستند و دارای برگ های ظریفی هستند. در حالی که بنفشه های آفریقایی به دلیل شکوفه های پر رنگ بنفش در طول سال شناخته می شوند، اما انواع مختلفی با گل های صورتی، قرمز، آبی و سفید نیز دارند. از آنجا که پوسیدگی ریشه یک مشکل رایج است، انتخاب گلدان با زهکشی خوب برای این گیاهان ضروری است. به منظور خرید این گل های زیبا لازم است به سایت فروشگاهی گندم vip مراجعه کنید، می توانید به صورت آنلاین گل های مورد علاقه خود را انتخاب کنید.نکات مراقبت از گیاه:


نور مستقیم و غیر مستقیم خورشید برای آن ها ایده آل است.

آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک در بالای گلدان خشک شده باشد.

خاک خوب زهکشی شده و کمی اسیدی مناسب آن است. می توانید ماسه یا سایر مواد متخلخل را هم به خاک گلدان اضافه کنید.

این گیاه برای سگ ها و گربه ها سمی نیست.


یاس


باغبان ها یاس را به دلیل رایحه شیرین و شکوفه های زمستانی آن به عنوان یکی از محبوب ترین گل های آپارتمانی دوست دارند. این گل ها معمولاً در پاییز می ریزند و در بهمن ماه سال بعد گل می دهند، بنابراین پرورش دهندگان اغلب در این مدت آن را بیرون می گذارند تا اطمینان حاصل شود که یاسمن در معرض دمای خنک قرار می گیرد قبل از اینکه آن را به نقطه ای نزدیک پنجره در داخل برگردانند. یاسمن یک گیاه صعود کننده است، رشد آن به یک نرده چوبی یا نوعی حمایت کننده نیاز دارد.


نکات مراقبت از گیاه:


این گیاه می تواند چهار ساعت نور خورشید مستقیم را در هر روز تحمل کند.

از نظر آبیاری باید خاک را مرطوب نگه دارید.

به خاک متخلخل نیاز دارد.

این گیاه برای سگ ها و گربه ها سمی نیست.آشنایی با محبوب ترین گل های آپارتمانی


زنبق


زنبق به عنوان یکی از محبوب ترین گل های آپارتمانی است که بومی آمریکای مرکزی است، زنبق صلح بخشی دارای بیش از 40 گونه مختلف است و از گل های علفی گرمسیری چند ساله و همیشه سبز است. برخلاف نامش، این گل ها جزء خانواده سوسن نیستند و در عوض با سایر گل های آپارتمانی محبوب، از جمله فیلودندرون و آلوکازیا مرتبط هستند. انواع این گیاهان با رشدی تا 3 فوت در داخل خانه، می توانند فضای نمایشی چشمگیر را ایجاد کنند. می توانید به سایت فروشگاهی گندم vip رفته و به صورت آنلاین آن را سفارش دهید.


نکات مراقبت از گیاه:


به نور متوسط ​​و غیر مستقیم نیاز دارد.

زمانی گیاه را آبیاری کنید که بالای خاک خشک شده باشد.

خاک دارای زهکشی خوب؛ استفاده از مخلوط پیت ماس ​​و ماسه

این گیاه برای سگ و گربه سمی است.ارکیده


در آسیای گرمسیری و نیمه گرمسیری ارکیده بومی بهترین رشد را می کند و در خاک همراه با خزه بهترین عملکرد را دارد. این گیاهان گل دار که به نام ارکیده شب پره نیز شناخته می شوند و جزء محبوب ترین گل های آپارتمانی هستند، شرایط گرم و مرطوب را ترجیح می دهند و معمولاً در سرتاسر جهان در داخل خانه پرورش داده می شوند. ارکیده مورد علاقه بسیاری از باغداران است و بسته به تنوع خاص، دارای گل های بنفش، سبز، سفید یا صورتی برجسته است.


نکات مراقبت از گیاه:


به نور غیر مستقیم و سایه عمیق نیاز دارد.

همیشه صبح آن را آبیاری کنید، بگذارید بین دو آبیاری، خاک کاملاً خشک شود.

برای خاک آن، می توانید از خزه هم استفاده کنید.

این گیاه برای سگ ها و گربه ها سمی نیست.نتیجه گیری


در حقیقت امروزه از گل های آپارتمانی به وفور استفاده می شود، کافیست برای تهیه آن ها به سایت فروشگاهی گندم vip مراجعه کنید تا بتوانید خرید مناسب و مطمئن داشته باشید.


برای مشاهده  گل و گیاه بیشتر بر روی معرفی گل و گیاه آپارتمانی با برگ های رنگی کلیک کنید

(0) نظر

آنچه که درباره زرد شدن برگ گل ها لازم است بدانید

همانطور که می دانید گل و گیاه نیز مانند انسان ها به مراقبت و نگهداری نیاز دارد. خیلی از افراد برای جلوگیری از بروز بیماری یا آفات در گیاهان، از کودهای مخصوص و آفت کش هایی استفاده می کنند. لازم به ذکر است که شرایطی از جمله آبیاری بیش از حد نیز می تواند باعث زرد شدن برگ گل ها شود. برای جلوگیری از بروز این نوع اتفاق، به ادامه این مقاله دقت کنید. 

ما در این مقاله قصد داریم تمام اطلاعات درباره زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با میزان آبیاری را برای علاقمندان گل و گیاه مطرح کنیم.

 

توضیح مختصر و مفید از زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با میزان آبیاری


دلایل مهم زرد شدن برگ گل ها

زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با میزان آبیاری به دلایل زیادی بستگی دارد که در ادامه بحث به این دلایل می پردازیم

کمبود مواد مغذی در داخل خاک

همانطور که می دانید کم شدن مواد مغذی باعث کم شدن فتوسنتز در داخل خاک می شود و این عامل یکی از مهم ترین دلایل زرد شدن برگ گل ها به شمار می آید. در نظر داشته باشید که اگر برگ یک گیاه با سرعت زیاد به زرد شدن ادامه دهد؛ یعنی گیاه مورد نظر به راحتی مرحله فتوسنتز را انجام نمی دهد و از کمبود مواد مغذی رنج می برد. که این مورد یکی از دلایل زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با میزان آبیاری به شمار می آید. 

آبیاری بیش از حد 

آبیاری بیش از حد نیز باعث زرد شدن برگ گل ها می شود و به تدریج برگ گل ها سیاه و تیره خواهند شد. ضروری است که بدانید آبیاری بیش از حد یگ گیاه بر ایجاد کرم در ریشه خاک نیز تاثیر می گذارد؛ پس بهتر است به صورت دقیق یک گل را آبیاری کرده تا از بروز زرد شدن برگ گل ها و ایجاد کرم در ریشه گیاه جلوگیری کنید.

 

هوای خشک

هوای خشک یکی دیگر از عوامل زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با میزان آبیاری به شمار می آید، که اگر هوای اطراف گل و گیاه خشک باشد، باعث ریزش برگ گل ها و زرد شدن آن ها می شود چرا که گیاه به راحتی نمی تواند تنفس کند. لازم به ذکر است که هوای خشک به ایجاد لکه روی برگ ها نیز منجر می شود و گیاه با سرعت بالا از بین خواهد رفت. 

نداشتن نور کافی

در نظر داشته باشید که اگر روی برگ های یک گیاه، لکه های بزرگ و کوچک ظاهر شود، مشکل از کمبود نور مستقیم است و بایستی گیاه موردنظر در مقابل نور قرار بگیرد تا رشد کافی داشته باشد. ضروری است که بدانید گیاه خود را یک باره در مقابل نور قرار ندهید. در غیر این صورت برگ های یک گیاه ریزش خواهند کرد.

آبیاری خیلی کم

یکی از مهم ترین دلایل زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با میزان آبیاری به کم بودن آب کافی در ریشه گیاه نیز وابسته است. در حالت کلی اگر به گیاه موردنظر خود آب کم دهید، این عامل باعث بروز زرد شدن برگ ها و تیره تر شدن آن ها خواهد شد. پس ضروری است که در آبیاری یک گیاه توجه زیادی کرده تا از بروز این اتفاق ها جلوگیری کنید. 

 

پیر شدن گیاه

اگر شرایطی از جمله آبیاری، نور و مواد مغذی را برای گیاه خود فراهم کردید و در این حین با زرد شدن برگ های گل و گیاه رو به رو شدید، این اتفاق از پیر شدن گیاه خبر می دهد؛ یعنی اگر یک گل، برگ های خود را با سرعت از دست بدهد یا زرد رنگ شود، این عامل از پیر شدن گیاه خبر داده و بایستی ساقه های آن را کوتاه کرد و در آبیاری به موقع آن، کوتاهی نکنید. 

عفونت ویروسی

اگر یک گیاه به بیماری عفونت مبتلا شود، احتمال ایجاد لکه های بزرگ بر روی برگ ها وجود دارد. از طرفی گیاه موردنظر با سرعت خیلی زیاد پژمرده شده و خشک می شود. برای جلوگیری از بروز عفونت ویروسی، توصیه می شود از آفت کش های مخصوص گیاه خود استفاده کنید. در آخر اینکه زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با میزان آبیاری در هر گیاهی به احتمال بروز عفونت ویروس نیز وابسته است.

مکان سرد گیاه

اگر گیاه موردنظر خود را در مکان بیش از اندازه سرد قرار داده باشید، بایستی آن را به مکان معتدل منتقل کرده تا از بروز زرد شدن برگ هر گل و گیاه و بروز بیماری های عفونتی جلوگیری کنید. همانطور که می دانید مکان سرد بر روی رگ های گیاه تاثیر گذاشته و باعث بروز بیماری های خطرناک و مضر خواهد شد. بهتر است برای جلوگیری از بروز این اتفاق، گیاه موردنظر را از مقابل کولر و خنک کننده دور نگه دارید. 

کمبود آهن 

از دلایل مهم زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با آبیاری به کمبود آهن در گل وابسته است. اگر آهن یک گیاه کم باشد، برگ های آن زرد شده و ریزش خواهند کرد. 

 

بروز آفت زدگی

آفت زدگی در زرد شدن برگ گل ها خیلی تاثیر دارد و باعث ایجاد بیماری های عفونی و قارچی در گیاه خواهد شد. برای جلوگیری از بروز زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با میزان آبیاری، توصیه می کنیم گیاه موردنظر خود را از حشرات و حشره کش ها در امان نگه دارید؛ تا گیاه آفت نزند و باعث ایجاد زرد شدن برگ گل ها نشود. 

کمبود نیتروژن 

اگر به گیاهان نیتروژن نرسد، باعث خشک شدن ساقه و ریشه آن خواهد شد. از طرفی نیتروژن از بروز زرد شدن برگ ها جلوگیری خواهد کرد. در نظر داشته باشید که برای ایجاد نیتروژن کافی، بهتر است گیاهان را در مقابل نور مستقیم خورشید نگه دارید. 

 

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد گیاهان نیز برای رشد و ادامه زندگی به مراقبت های ویژه نیاز دارند. اگر به برگ و شاخه های یک گیاه آب، نور و نیتروژن به خوبی نرسد، احتمال زرد شدن برگ گل ها وجود داشته و برای جلوگیری از بروز این اتفاق، بهتر است نکات نگهداری از یک گیاه را به خوبی آموخت. 

ما در این مقاله سعی کردیم تمام اطلاعات مهم درباره زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با میزان آبیاری را با جزئیات کامل برای مخاطبان بازگو کنیم. پس توصیه می کنیم قبل از خرید هر نوع گل و گیاهی، این مقاله را با دقت بالا مطالعه فرمایید تا از بین رفتن برگ های یک گیاه جلوگیری کرده باشید.

 

برای اطلاعات بیشتر به سایت گندم وی ای پی مراجعه کنید


(0) نظر

گل فیتونیا نوک قرمز

تاریخچه گل فیتونیا نوک قرمز

نام جنس این گل از کلمه یونانی "photeinos" گرفته شده است که به معنی براق است اسم این گل به برگ های زیبا و براق آن اشاره دارد ، چیزی که همه گل ها از نظر جنس برگ های آن مشابه هم هستند.

گل فیتونیای نوک قرمز بومی مناطق گرم و معتدل آسیا از جمله بخش هایی از کشور ژاپن ، تایلند و هند هستند فیتونیای نوک قرمز ( P. x fraseri ) در حال حاضر در سراسر جهان به عنوان یک گل زینتی رشد می کند.

به گفته جرالد کلینگامان ، باغبان بازنشسته در دانشگاه آرکانزاس، اولین بار در سال 1940 توسط فردی به نام  Ollie W. Fraser ، در مهد کودکی از شهر بیرمنگام ، بخش آلاباما  نامگذاری و ثبت شد.

نحوه تکثیر فیتونیا به چه صورت می باشد؟

از آنجا که این گل، ترکیبی است و مانند بذر رشد نمی کند، بهترین راه برای تکثیر فیتونیا با نوک قرمز از طریق قلمه ساقه است این یک کلون از گل اصلی با ویژگی های یکسان در اختیار شما قرار می گیرد برای تکثیر یک گل جدید از برش آن، باید قطعه ای را که حداقل دارای سه گره برگ است ذخیره کنید.

در حالی که روشهای مختلفی برای تکثیر فوتینیا از قلمه وجود دارد، آسان ترین راه انجام این کار با برداشتن قلمه های نیمه چوب سخت در اواسط تابستان، به طور ایده آل از ساقه هایی که به تازگی شروع به بلوغ کرده اند  در صورت تمایل، در صورت انجام هرس، قلمه های سالم ذخیره خواهند شد.

شما باید یک برش 15 تا 20 سانتی متری را از ناحیه رشد جدید انجام دهید ، به طور کلی در نقطه ای که ساقه تازه شروع به سفت شدن و بلوغ کرده است برگ ها را از نیمه پایینی برش جدا کنید.

یک گلدان را با مخلوطی از ورمیکولیت و پرلیت پر کنید و آن را کاملاً آبیاری کنید ظرفی به قطر حدود 15 سانتی متر برای کاشت یک یا دو قلمه مناسب است.

قبل از کاشت فیتونیا، انتهای برش را به پودر هورمون ریشه زایی آغشته کنید و قبل از قرار دادن برش در عمق تقریبی 5 تا 10 سانتی متر خاک بستر، روی آن ضربه بزنید تا مقدار اضافی خاک از بین برود.

اگر چندین قلمه می کارید ، مطمئن شوید که آنها همدیگر را لمس نمی کنند ، بگذارید در داخل خانه یا در مکانی محافظت شده که نور غیر مستقیم خورشید دریافت می کند ریشه دار شود محیط متخلخل را همیشه مرطوب نگه دارید تا به رشد ریشه ها کمک شود.

ممکن است یک ماه تا 4ماه طول بکشد تا رشد جدیدی ایجاد شود هنگامی که این رشد جدید ظاهر شد، می توانید با کشیدن ملایم ساقه بررسی کنید که آیا قلمه های شما ریشه دار شده اند یا خیر؟

در صورتی که مشاهده کردید که ساقه گل از مقاومت خوبی برخوردار شده است، می توانی گل جدید را از آن پیوند دهید ، طبق مراحلی که در ادامه توضیح خواهیم داد.

قلمه های ریشه دار فیتونیا را می توانید در اواخر تابستان یا اوایل بهار در محلی که تا حدی سایه دار یا آفتابی و دارای زهکشی خوب است پیوند دهید.

 

مراحل پیوند زدن فیتونیا

 

همچنین می توانید پیوند را از سایت گندم وی ای پی خریداری کنید،  این که آیا شما در حال کاشتن یک فیتونیا هستید که از بریدن یه نمونه که خودتان آن را قلمه زده اید یا یک نمونه گلدانی که خریداری کرده اید می کارید ، چندین توصیه وجود دارد که باید رعایت کنید.

در مکانی که آفتاب کامل به سایه می رسد ، حفره ای دو برابر عمق و دو برابر عرض گلدان خود ( باید حداقل 30سانتی متر عمق و عرض آن باشد) حفر کنید.

نیمه ی حفره را با  مقداری مواد آلی مانند کمپوست یا قالب برگ پر کنید سپس بوته را از ظرف خود خارج کرده، آن را در حفره قرار داده و روی آن را با خاک پر کنید.

اطمینان حاصل کنید که سطح خاک گیاه گلدانی هم سطح زمین باشد و در صورت نیاز خاک را اضافه یا کم کنید پس از اتمام کار ، دوباره خاک بستر را چک نمایید و در صورت کم بودن آن را پر نمایید  و  گل را آبیاری کنید.

اگر چندین گل را برای ایجاد پرچین در حال رشد دارید ، باید آنها را در فاصله 15سانتی متری از یکدیگر قرار دهید در مکان های سایه دار یا هنگامی که یک پرچین مورد نظر نیست ، فضای متناسب برای ایجاد جریان خوب هوای آن  و کمک به جلوگیری از عفونت های قارچی خواهد بود.

 

بهترین مکان برای رشد فیتونیا

 

بهترین مکان برای رشد فیتونیا با نوک قرمز در محلی است که نور کامل خورشید یا سایه جزئی دریافت نماید می باشد.

این گیاه در برابر بیشتر انواع خاک مقاوم است ، اما خاک باید زهکشی خوبی داشته باشد خاک لومی بارور یا خاک سبک با محتوای خاک رس کم بهتر است اگر خاک شما بسیار سنگین است ، قبل از کاشت آن را با مقداری ماسه اصلاح کنید.

بر اساس تحقیقات کارخانه ایالت کارولینای شمالی، این گل در برابر خاک قلیایی مقاوم است و همچنین به راحتی نمک پاشی و خشکسالی را تحمل می کند    و در صورت خشک شدن بودن خاک می تواند آن را تحمل نماید اما اگر خاک پر آب باشد برای گل فیتونیا رنج |آور خواهد بود.

مالچ پاشی می تواند به حفظ رطوبت خاک و جلوگیری از علف های هرز کمک کند وقتی مالچ می زنید ، یک سانت فاصله بین تنه گیاه و لایه مالچ بگذارید تا از پوسیدگی جلوگیری شود.

در دو سال اول پس از کاشت ، هر هفت تا 10 روز ، عمیقاً در خاک آبیاری کنید ، بیشتر اوقات در صورت عدم بارندگی برای چند هفته این کار را انجام دهید.

هنگامی که درختچه شما ایجاد شد، آب کافی را فقط از بارندگی دریافت می کند، مگر در شرایط بسیار خشک و گرم این کار صورت نگیرد فقط زمانی آبیاری کنید که 5 سانتی متر بالای خاک خشک باشد.

بهترین روش برای کوددهی این گل اصلاح خاک قبل از کاشت با کود آلی یا کمپوست متعادل است .

در حالی که مطمئناً می توانید بعداً کود دهید ، در مورد استفاده زیاد ازت مراقب باشید ، زیرا فوتینیا مستعد استرس نیتروژن است این مسئله می تواند باعث زرد شدن برگ ها شود .

هنگام رشد گل فیتونیای قرمز به عنوان پرچین ، باید گل های خود را تقریباً 15 از هم فاصله دهید و فاصله یکسانی با سایر گونه های گل ها نیز ایجاد کنید این اندازه به گل های سن دار فیتونیا اجازه می دهد احتمال بیماری قارچی به حداقل برسد.

 

نکاتی مهم برای رشد فیتونیا

 

  • در خاک لومی و زهکشی خوب بکارید
  • گل ها در  فضایی با فاصله حداقل 15 الی 20 سانتی متر
  • کود دهی به میزان کم

هرس و نگهداری فیتونیا

 

فیتونیا نوک قرمز می تواند برش سنگین را تحمل کند، که این موضوع یکی از دلایلی است که به عنوان یک محافظ یا حفظ حریم شخصی به خوبی عمل نماید.

برای کنترل شکل آن به عنوان پرچین ، هرس یا آموزش خاصی لازم نیست به تنهایی شکل دلپذیری را ایجاد می کند.

با هرس ملایم این درختچه در نوک شاخه های آن هر ساله، می توانید تولید برگ های جدید مایل به قرمز را نیز ایجاد کنید.

اگر شما از بوی عطر میوه های گل فیتونیا اذیت شوید شاید از رشد جدید این گل جلوگیری نمایید اما عطر گل لزوماً چیز بدی نیست و می توانید با آن مدارا کنید و قابل تامل می باشد.

اگر گل شما بیش از حد رشد کرده باشد ، می توانید آن را در پاییز پیوند دهید  تا در بهار رشد جدیدی شاهد باشید.

اگر می خواهید این گل را به شکل درختی بزرگتر پرورش دهید ، می توانید شاخه های رقابتی را در اطراف یک ساقه مرکزی کوتاه کنید این راهکار به شکل دلخواه آن کمک می کند این نوع هرس باید یک یا دو بار در سال، ایده آل در اوایل بهار انجام شود.

 

انواع مدل های فیتونیا

 

چندین مدل فیتونیا با نوک قرمز برای انتخاب وجود دارد. شما می توانید گل های ترکیبی استاندارد را در ادامه آگاهی پیدا کنید.

  1. فیتونیای کاسینی

"کاسینی" ، همچنین به عنوان "سنگ مرمر صورتی" شناخته می شود ، یک مدل نسبتاً جدید از فیتونیا است که در سال 2002 ثبت شده است این مدل فیتونیا برگ هایی تولید می کند که بیشتر صورتی از قرمز و دارای حاشیه های سفید رنگی است این گل می تواند تا 4.5 متر ارتفاع و  3متر عرض داشته باشد و یکی از مدل های بزرگ این نوع گل به شمار می آید.

  1. رابین قرمز

"قرمز رابین"  معروف به توت کریسمس ، رایج ترین مدل گل فیتونیا است ارتفاع آن تا 3.5 متر و تقریباً به عرض آن نیز به 3 متر می رسد برش آن برای استفاده در پرچین ها آسان است و یکی از معدود انواع فیتونیا است که در برابر بیماری های لکه برگ مقاوم است.

 

  1. رابین کوچک قرمز

مدل دیگری که ممکن است برای رشد انتخاب نمایید "رابین کوچک قرمز" است همانطور که از نامش انتظار دارید ، این گیاه در زمان بلوغ بسیار کوچکتر از "قرمز رابین" است و در ارتفاع و عرض فقط 60 الی 90 سانتی متر رشد می کند ، اما در غیر این صورت از نظر مقاومت و ظاهر بیماری کاملاً مشابه همدیگر هستند.

 

مدیریت آفات و بیماری های فیتونیا

متأسفانه در مورد آفات و بیماریها ، فتینیا با نوک قرمز مشکلی ندارد بیماری های قارچی در بین این گل ها شایع است، به همین دلیل است که برخی از محوطه سازان در استفاده از آنها به عنوان بخشی از برنامه رسمی کاشت پرچین مردد هستند خوشبختانه اکثر حیوانات زیاد به این گل نزدیک نمی شوند ، که احتمالاً به دلیل گل های بد بوی آنها است.

حشرات از جمله دشمنان فیتونیا به شمار  می آیند

اگرچه بیماری های قارچی مهمترین عامل نگرانی در بیشتر گل های فوتینیا با نوک قرمز به شمار می آیند ، اما چند حشره نیز وجود دارد که باید از آنها مراقبت کنید که می توانید از انواع سم برای از بین بردن حشرات استفاده نمایید.

پروانه میوه اروپایی

بید اروپایی نوک میوه ( Grapholita molesta ) ، که به عنوان شب پره میوه شرقی یا پروانه هلو نیز شناخته می شود ، بومی کشور چین است این نوع پروانه به انواع گل های خانواده گل رز از جمله فوتینیا حمله می کند.

این حشره با ایجاد لارو در درجه اول باعث آسیب به شاخه های جدید می شود و همچنین باعث ریزش میوه ها و برگ ها می شود اما در بیشتر موارد می توانید وجود این آفت را روی گل های خود نادیده بگیرید ، زیرا به ندرت باعث آسیب شدید می شود   و از انواع سم برای جلوگیری از این آفت ها می توان بهره برد.

کنه ها دشمنان قدیمی گل فیتونیا

انواع مختلف کنه ها ( Tetranychidae spp ) نیز در  گل های فیتونیا رایج هستند آنها باعث لخته شدن شاخ و برگ می شوند و در نهایت برگ ها می میرند و می ریزند.

خوشبختانه کنترل کنه ها با استفاده از روغن پایه باغی آسان است، اما با مراقبت های پیشگیرانه، معمولاً می توانید از هجوم وسیع جلوگیری کرده و از استفاده از آفت کش ها به طور کامل خودداری کنید.

تاثیر میزان حشرات فلس دار بر روی گل فیتونیا

حشرات فلس دار ( Coccoidea spp ) به دلیل پوشش های مومی مانند پوسته که از بدن آنها محافظت می کنند ، نامگذاری شده اند آنها شبیه برجستگی های کوچک روی گل ها هستند ، معمولاً رنگ قهوه ای دارند.

اگرچه آنها در تعداد کم مضر نیستند ، اما جمعیت زیاد آنها می تواند باعث کندی  رشد گل شما شود می توانید این آفات را با یک اسکراب ملایم مالش دهید تا آنها از گل شما جدا شوند.

طبق دستورالعمل می توان آنها را با رهاسازی حشرات مفید مانند کفشدوزک و روکش که حشرات رسوب دار را در مرحله لاروی می خورند یا با استفاده از صابون حشره کش یا روغن چریش کنترل کرد.

مهم ترین بیماری های گل فیتونیا

متأسفانه ، فوتینیا با نوک قرمز مستعد ابتلا به چندین بیماری است. اینها رایج ترین هستند:

1.بیماری آتش سوزی و راه های درمان آن

آتش سوزی یک بیماری باکتریایی است که توسط Erwinia amylovora ایجاد می شود . اگر گل شما آلوده شده است ، چوب هایی روی چوب ظاهر می شوند که قطرات آبکی و قهوه ای رنگ نشت می کنند آبیاری مناسب و گردش هوا کافی برای جلوگیری از عفونت است.

گلهای باز شایع ترین محل های عفونت هستند که علائم آن به سرعت به چوب گسترش می یابد می توانید از اسپری مسی روی گل ها در بهار برای کنترل این بیماری استفاده کنید.

2.بیماری لکه برگ و راه های درمان آن

این بیماری قارچی ، ناشی از ماده Entomosporium maculatum ، یک مشکل جدی برای فیتونیا نوک قرمز است ، که بیشتر در دوره هایی که هوا خنک و مرطوب است  رواج دارد.

این لکه های قرمز کوچک روی برگ های جدید ایجاد می شود ، با شاخ و برگ های شدید بیماری ، لکه های قهوه ای رنگی در حال رشد است که در هنگام سبز شدن برگ ها مشخص است.

برگ های آسیب دیده در نهایت از گل می افتند و این نوع عفونت به راحتی در بین چندین گل پخش می شود اسپورها هم از طریق هوا و هم از طریق آب پخش می شوند.

گردش خون عالی و آبیاری در سطح خاک بستر و نه از بالا ، بهترین راه برای جلوگیری از این بیماری است.

عفونت های شدید ممکن است با قارچ کش مانند تیوفانات متیل یا مایکلوبوتانیل درمان شوند .

این قارچ کش ها معمولاً دو تا سه هفته قبل از نیاز به استفاده مجدد از آنها محافظت می کنند ، اگرچه عفونت اغلب در آن بازه زمانی بدون نیاز به استفاده مجدد قابل کنترل است.

برای جلوگیری از گسترش اسپورهای قارچی ، قطعات برگ آسیب دیده باید برداشته و دفع شوند.

 برای اطلاعات بیشتر و نحوه نگهداری این گل در گلدان به سایت گندم وی ای پی مراجعه کنید.


(0) نظر

گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی که از بین بردن آنها تقریباً غیرممکن است

آیا شما عاشق گیاهان آپارتمانی هستید ، اما بیش از حد مشغول هستید که به یاد داشته باشید مرتباً آنها را آب دهید؟ در اینجا گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی عالی مقاوم در برابر خشکی وجود دارد که بدون استرس آبیاری هر روزه ، خانه شما را مثل یک جنگل سبز میکنند.

بپذیرید یا خیر ، همه ما مرتکب این “اشتباه” برای گیاهان خانگی خود شده ایم ، خصوصاً افراد شلوغ و فراموشکار. با این حال ، به همان اندازه که گیاهان را دوست دارم ، برای زنده نگه داشتن آنها احتیاج به کار زیادی نیست ، به همین دلیل من طرفدار گیاهان خانگی مقاوم به خشکی هستم.


بنابراین اگر از آزالیا و ارکیده خود خسته شده اید (بله ، آنها زیبا به نظر می رسند ، اما مراقبت از آنها الزام است و خسته کننده نیز است) ، بنابراین در اینجا گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی را لیست کرده ایم که می تواند کمی غفلت را تحمل کند و برای افراد پر مشغله و فراموشکار مناسب است .


 


آلوئه ورا

یکی از گیاهان خانگی مقاوم به خشکسالی که بسیار  محبوب است، به دلیل زیبایی و فواید سلامتی آن است. به عنوان مثال ، ژل موجود در گیاه آلوئه ورا برای سوختگی ، بریدگی ، سایر تحریکات و درمان آفتاب سوختگی ما را کمک می کند. جدا از این که این یک گیاه خانگی مقاوم به خشکی است ، همچنین یک گیاه آبدار بسیار بخشنده است. تنها چیزی که شما نیاز دارید این است که این گیاه را در یک مکان روشن و آفتابی در خانه خود قرار دهید ، و این گیاه به تنهایی از خود مراقبت می کند.


نور خورشید: هر روز صبح حداقل شش تا هشت ساعت نور روشن است.


آب: گیاه آلوئه ورا را فقط در صورت خشک شدن کامل خاک  آبیاری کنید.


نکته مراقبت از گیاه : پوسیدگی ریشه رایج ترین مشکل گیاه آلوئه ورا است ، بنابراین مراقب باشید بیش از حد آب ندهید.


گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی 


 


گیاه دم بورو یا Burro’s Tail

به دلیل شکل ظاهری آن به نام Donkey’s Tail نیز شناخته می شود (اما من معدن را Boo-rrito می نامم). این برگ به دلیل برگهای تقریباً ژله ای شکل آن که روی ساقه های انتهایی همپوشانی دارند ، محبوب است. Burro’s Tail برای چسباندن و جذابیت بسیاری از برگها به آب زیادی احتیاج دارد ، اما مانند هر نوع آبدار دیگری ، باید قبل از آبیاری اجازه دهید خاک خشک شود زیرا این گیاه مستعد پوسیدگی ریشه است. گیاه دم بورو خود را در یک سبد آویز قرار دهید و رشد آنها را تا طول دو پا تماشا کنید.


نور خورشید: هر روز صبح حداقل چهار ساعت نور روشن است.


آب: گیاه Burro’s Tail خود را فقط در صورت خشک شدن خاک کاملاً آبیاری کنید.


نکته مراقبت از گیاه : پوسیدگی ریشه رایج ترین مشکل گیاه Burro’s Tail است ، بنابراین مراقب باشید که بیش از حد آب ندهید.


 


گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی 


 


 


گیاه جید یا Jade


یک آبدار بسیار محبوب چون نماد ثروت و ثروت خوب است ، شبیه درخت پول. گیاه جید از نظر من طولانی ترین عمر گیاه را دارد زیرا با داشتن شرایط مناسب و کمی TLC می توانید گیاه جید خود را از نسلی به نسل دیگر منتقل کنید. گیاه جید یک گیاه خانگی است که به طور کلی نگهداری از آن کم است  و این گیاه را برای فراد پر مشغله مناسب است. فقط به نور زیادی احتیاج دارد و هفته ای یکبار باید آبیاری شود.


نور خورشید: برای رشد حداقل چهار ساعت هر روز صبح به نور مستقیم خورشید یا آفتاب کامل نیاز دارد.


آب: از آنجا که یکی از محبوب ترین گیاهان خانگی مقاوم در برابر خشکی است ، توصیه می کنیم فقط در صورت خشک شدن کامل خاک گیاه آن را آبیاری کنید.


نکته مراقبت از گیاه : گیاه خود را به جای اینکه در فصل سرما کاملاً آبیاری کنید ، با آب پاچ غبارآلود کنید زیرا به آبیاری بیش از حد حساس است.


برای مشاهده ادامه این مطلب بر روی گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی کلیک کنید.


(0) نظر

نگهداری گیاه دراسنا کامپکت

گیاه دراسنا کامپکت

گیاه دراسنا کامپکت به انگلیسی Dracaena Compacta بومی جنوب شرقی آفریقا ، – همچنین به عنوان Dracaena Janet Craig شناخته می شود – درختی ظریف ، باریک و کم نگهدار مانند سایر اعضای خانواده خود است. همانطور که از نام آن پیداست شاخ و برگهای توپر آن نسبت به پسرخاله های خود محکم تر است و این باعث می شود که در فضاهایی همچون گوشه های خانه یک گزینه مناسب باشد. این گیاهان رشد کندی دارند و بنابراین اگر به دنبال درختی به اندازه و شکل خاص هستید ، ایده آل هستند ، زیرا بعید است به سرعت از شکلی که خریداری می کنید رشد کند.


گیاه دراسنا کامپکت را در جایی قرار دهید که نور غیرمستقیم متوسط تا زیادی دریافت کند و از دوره های طولانی آفتاب مستقیم دور باشد.


 


نکته مفید: Dracaena Compacta با یک برنامه منظم آبیاری عملکرد خوبی دارد. مرتباً خاک را بررسی کنید تا زمانی که فرکانس مناسب گیاه خود را در محیط خاص آن پیدا کنید.نگهداری معمول

 


همیشه هنگام دریافت گیاه خود نیاز آبیاری را ارزیابی کنید. قبل از  آب دادن به گیاه ، بهتر است ابتدا سطح رطوبت خاک را بررسی کنید تا مطمئن شوید در زیر سطح آن مرطوب نیست. همچنین ، قبل از آبیاری اولیه ، خاک گیاه خود را هوادهی کنید. ما خاک را فشرده می کنیم تا هنگام جابجایی جلوگیری شود ، بنابراین هوادهی می تواند به نفس کشیدن خاک کمک کند و اجازه دهد رطوبت آزاد شود.


نکته مفید: گیاه دراسنا به نمک ها ، مواد معدنی و کلر موجود در آب لوله کشی حساس هستند. قبل از اینکه آب به گیاه بدهید اجازه دهید آب 24 ساعت در یک سطل یا قابلمه شما بماند. این باعث میشود برخی از مواد ناخواسته تبخیر شوند ، بعد از این کار با آب تبخیر شده آبیاری کنید.


علت خشک شدن نوک برگ دراسنا

گیاهان دراسنا ترجیح می دهند خاک بین هر آبیاری خشک شود . به طور معمول ، آبیاری هر 10-14 روز خاک را با سطح رطوبت مساوی و خوبی حفظ می کند. شما هرگز نباید خاک را خیس بگذارید زیرا این گیاه مستعد پوسیدگی ریشه است و منجر به ایجاد نوک قهوه ای در برگ گیاه می شود ، اما هنگامی که به یک برنامه منظم تبدیل شود ، Dracaena Compacta به خوبی نسبت به آبیاری منظم واکنش نشان می دهد. Dracaena همچنین از یک محیط مرطوب قدردانی می کند و از یک دستگاه رطوبت ساز ، سینی سنگریزه یا مه پاش منظم استقبال می کند.


گیاه خود را بطور دوره ای بچرخانید تا از رشد یکنواخت در هر طرف اطمینان حاصل شود و برگها را غبارروب کنید تا گیاه بتواند به طور موثر فتوسنتز کند. هنگام غبارگیری برگها ، از فرصت استفاده کرده و قسمتهای زیرین را بازرسی کرده و از آفات مراقبت کنید.


به یاد داشته باشید هر گیاه یک موجود زنده منحصر به فرد است و ممکن است نیازهای مختلفی داشته باشد ، به ویژه در مکان های جداگانه. به وضعیت Dracaena Compacta خود و نیازهای آبیاری آن توجه کنید تا یک رابطه طولانی و شاد داشته باشید.


برای مشاهده ادامه این مطلب بر روی نگهداری گیاه دراسنا کامپکت کلیک کنید.

(0) نظر

چگونه گیاهان آپارتمانی را تقویت کنیم؟

گیاهان باعث شادابی و طراوت خانه می شوند و خانه شما را سر زنده نشان می دهند و گیاهان آپارتمانی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. خرید این گیاهان هزینه کمی می طلبد و در عوض، زیبایی زیادی برای خانه شما به ارمغان می آورد. برخی از این گیاهان دارای گل های رنگارنگ هستند که نظر هر بیننده ای را جلب می کنند، اما اگر شرایط نگهداری از آن ها به درستی پیش نرود، دچار پوسیدگی و مرگ می شوند. در برخی موارد نیز ممکن است گل دهی کاهش یابد، در این مواقع باید از روش هایی برای تقویت گیاهان آپارتمانی کمک بگیرید که در این مقاله به آن ها می پردازیم.


تقویت گیاهان آپارتمانی


اگر به موقع به گل ها و گیاهان آپارتمانی آب نرسد، به اندازه کافی نور خورشید دریافت نکنند، رطوبت آن ها کم یا زیاد شود و … دچار پوسیدگی و مشکلات دیگر می شوند. اما یکی از پیچیده ترین و نهفته ترین نیاز های گیاه، نیاز به تغذیه است. گیاه نمی تواند بگوید که به غذا نیاز دارد؛ بلکه شما باید متوجه آن شوید و به تقویت گل های آپارتمانی خود بپردازید. البته برخی از گیاهان با کاهش رشد، این موضوع را نشان می دهند که خیلی مورد توجه قرار نمی گیرد. بهتر است چند وقت یک بار کود دهی به گیاه را انجام دهید و گل های آپارتمانی خود را تقویت کنید.


از آنجایی که گیاهان آپارتمانی بسیاری وجود دارند، نحوه نگهداری و تقویت آن ها متفاوت است و هر یک از آن ها به میزان خاصی کود نیاز دارند. نگران این موضوع نباشید، شما می توانید اکثر گیاهان آپارتمانی را به راحتی تهیه کنید و آن ها را تغذیه کنید؛ چرا که تقویت گل های آپارتمانی آسان است و اکثر آن ها نیاز های غذایی مشابهی دارند و روش و میزان کود دهی به آن ها نیز یکسان است. در حالت کلی، گیاهان آپارتمانی به تغذیه بیشتری نیاز دارند؛ پس باید از کود های مناسبی استفاده کنید تا آن ها را تقویت و احتیاجات آن ها را برطرف کنند.


برنامه کود دهی مناسب گل های آپارتمانی


در این بخش ما بهترین برنامه کود دهی برای تقویت گل های آپارتمانی را در اختیار شما قرار می دهیم.


برنامه کود دهی گیاهان آپارتمانی در فصل بهار:

شروع کود دهی فصل بهار باید از ۸ هفته قبل از آخرین روز های سرد باشد؛ برای مثال در برخی از شهر های ایران مانند تبریز، تا اواخر فروردین نیز هوا سرد است. در این صورت کود دهی را باید از ۸ هفته قبل یعنی اوایل اسفند ماه شروع کنید. تغذیه رسانی و تقویت گل های آپارتمانی در این فصل بسیار مهم است؛ چرا که گیاه در این زمان برای رشد و گل دهی آماده می شود و ممکن است دچار کمبود مواد مغذی شود.


برنامه کود دهی گیاهان آپارتمانی در فصل تابستان:

با فرا رسیدن فصل تابستان باید یک برنامه دقیق برای کود دهی گیاه در نظر بگیرید. دفعات و میزان استفاده از کود ها به نوع آن ها بستگی دارد؛ برای مثال از کود های مایع هر دو هفته یک بار و یا به صورت ماهانه استفاده کنید. از کود های گرانولی بهتر است هر دو ماه یک بار استفاده کرد تا تقویت گل های آپارتمانی بهتر انجام شود. کود های گیاهی، مواد مغذی موجود در خود را به آرامی در اختیار گیاه قرار می دهند و با یک بار استفاده، سه تا چهار ماه گیاه را تغذیه می کنند. مهم نیست که گیاه خود را در خانه نگهداری می کنید و یا بیرون از آن، در هر صورت باید برنامه کود دهی را به میزانی که گفته شده، رعایت کنید تا باعث تقویت گل های آپارتمانی شوید.


برنامه کود دهی گیاهان آپارتمانی در فصل پاییز:

برای کود دهی در فصل پاییز نیز باید ۸ هفته پیش از شروع سرما، دفعات و میزان کود دهی را کاهش دهید. بهتر است در این زمان، میزان کود دهی را نصف کنید.


برنامه کود دهی گیاهان آپارتمانی در فصل زمستان:

هیچ کدام از گل های آپارتمانی در فصل زمستان رشد نمی کنند و همگی در حالت خواب قرار دارند؛ در نتیجه در این فصل نیازی به تغذیه و تقویت گل های آپارتمانی نیست. اگر در فصل زمستان از کود استفاده کردید، باعث سوختن گیاه و قهوه ای شدن برگ های آن می شوید.


برای مشاهده ادامه این مطلب بر روی چگونه گیاهان آپارتمانی را تقویت کنیم؟ کلیک کنید.

(0) نظر

6 گل صورتی آپارتمانی که فضای آپارتمان شما را متحول می کنند

گل ها و گیاهان امروزه محبوبیت بسیار زیادی نزد افراد و اقشار مختلف پیدا کرده اند. همچنین، کشف و معرفی انواع مختلف گل ها و گیاهان نیز، باعث شده تا حتی افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند هم بتوانند از گیاهان نگهداری کنند. نگهداری از گیاهان نه تنها باعث زیباتر شدن جلوه منزل و یا محل کار شما می شود، بلکه باعث شادابی روح و روان نیز هستند. امروز قصد داریم تا به معرفی 6 گل صورتی آپارتمانی که بسیار زیبا و خیره کننده هستند، بپردازیم. رنگ صورتی از جمله رنگ هایی است که طرفداران بسیاری داشته و زیبایی خاصی به فضا می بخشد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید، تا با این 6 گیاه زیبا آشنا شوید.


6 گل صورتی آپارتمانی که شما را مسحور می کنند


 


 


کائوچوی صورتی، از جمله گیاهان محبوب با برگ صورتی می باشد.


 


 


–         کالاتیا تریوستار (Calathea Triostar)


یک گل صورتی آپارتمانی بسیار زیبا با برگ هایی که دارای ترکیب رنگی سبز و صورتی می باشند. یکی از طراحان گرافیکی مشهور جهان، نام آن را جنگل کوچک من گذاشته است. این گیاه از خانواده مارانتا بوده و نباید آن را خیس کنید، بلکه باید آن را مرطوب نگه دارید. همچنین آن ها را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. نکته منفی این گیاهان این است که ممکن است رنگ خارق العاده خود را از دست بدهند.


–         فیتونیا آلبیونیس (Fittonia Albivenis)


نوعی گل صورتی آپارتمانی که به دلیل رگه های پر مانند متمایزشان بسیار شناخته شده هستند. هر چند که غالب ترین رنگ این گیاهان سفید است، اما شما رنگ های دیگری را نیز در برگ های آن ها مشاهده می کنید. صورتی کمرنگی که در برگ های آن وجود دارد، بسیار خیره کننده است. در نگهداری این گل صورتی آپارتمانی باید دقت داشته باشید که هرگز خشک نشود و به طور مداوم مرطوب باشد. همچنین نباید آن ها را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید، چرا که برگ هایشان به رنگ قهوه ای متمایل خواهند شد. 

–         فیکوس داشری (Ficus Doescheri)


این گیاه که همچنین با نام گیاه کائوچوی چند رنگ نیز شناخته می شود، نوعی گل صورتی آپارتمانی محبوب است که در ارتفاعات بسیار بلند نیز می تواند نگهداری شود. توجه داشته باشید که این گیاهان برای رشد نیاز به فضای بزرگ دارند و گلدان های کوچک رشد آن ها را محدود خواهد کرد.


برای مشاهده ادامه این مطلب  و عکس ها بر روی 6 گل صورتی آپارتمانی که فضای آپارتمان شما را متحول می کنند کلیک کنید.


(0) نظر

جلوگیری از پژمرده شدن گل رز

جلوگیری از پژمرده شدن گل رز : چگونه گل رز ولنتاین یا هر مناسبت خود را برای مدت طولانی تری تازه نگه داریم؟ گل رز می تواند یک هفته دوام بیاورد اما با وجود احساسات زیادی که به شما وابسته است ، آیا دوام بیشتر آنها خوب نیست؟ خبر خوب این است که اگر از گل رز به درستی مراقبت کنید ، می تواند بیش از یک هفته دوام بیاورد. این نکات ساده را برای افزایش طول عمر گل های رز خود رعایت کنید تا بتوانند بیشتر دوام بیاورند ، بسیاری از شما مشتریان عزیز از ما درخواست کرده بودید چیکار کنیم گل رز پژمرده نشه امروز ما به این سوال شما جواب می دهیم.ماندگاری گل های رز چقدر است؟

اگر گل های رز بریده شده در جای خنک نگهداری شوند و غذای گل طبق دستور گل فروشی شما استفاده شود ، معمولاً تا یک هفته دوام می آورد. با این حال ، می توانید با رعایت نکات مراقبتی بیشتر ، طول عمر آنها را بیش از یک هفته کنید. این به شما امکان می دهد از دسته گل خود به درستی لذت ببرید! طول عمر گل رز بستگی به مدت زمان استفاده از آنها بدون آب را دارد ، سلامت کلی گل ها و انواع گل رز به این موضوع بستگی دارد.


اگر دوست داری انواع باکس گل رز و دسته گل رز رو همین الان ببینی به ترتیب روی خرید باکس گل رز و خرید دسته گل رز کلیک کنید.


چیکار کنیم گل رز پژمرده نشه

اهداء گل رز قرمز در روز ولنتاین یک ژست بسیار عاشقانه است و مملو از احساسات است. برای ماندگاری بیشتر این لحظه خاص ، این نکات ساده را رعایت کنید تا از مرگ زودهنگام و پژمردگی گلهای رز جلوگیری کنید!

با یک گلدان تمیز شروع کنید

هنگامی که گل های رز خود را دریافت کردید ، مطمئن شوید که یک گلدان کاملاً تمیز برای قرار دادن آنها در خانه خود دارید. گلدان های کثیف می توانند باکتری را در خود جای دهند ، که می تواند باعث خراب شدن و پژمردگی سریع گل های بریده شود.


یک راه ساده برای اطمینان از اینکه یک گلدان عاری از باکتری است ، استفاده از آبکشی با مخلوط جوش شیرین و سرکه است. این ترکیب به طور موثری می تواند هرگونه کثیفی یا بقایای تجمع یافته را از بین ببرد.


برای تمیز کردن گلدان خود مراحل زیر را دنبال کنید:

یک گلدان متوسط ​​را با آب گرم پر کنید ، سپس یک قاشق غذاخوری جوش شیرین بریزید. اگر گلدان بسیار بزرگی دارید ، توصیه می شود مقدار بیشتری بریزید.


در مرحله بعد ، مقدار کمی سرکه سفید بریزید. این ترکیب گازدار می شود ، این چیزی است که هرگونه باقیمانده از داخل گلدان را از بین می برد.


با آب تمیز بشویید و سپس گلدان را با یک پارچه نخی نرم تمیز کنید.


ساقه گل های رز بریده را کوتاه کنید

تعویض آب گل رز بریده هر روز باعث می شود تا مدت بیشتری تازه بماند. با این حال ، هر بار که آب گلدان تغییر می کند ، ساقه گل رز باید حدود یک اینچ کوتاه شود. مهم است که ساقه را در زیر آب با زاویه کمی کوتاه کنید. می توانید این کار را در یک سطل آب خنک یا زیر شیر آب جاری انجام دهید. این امر باعث می شود مویرگ های گزیلم توسط حباب های هوا میکروسکوپی مسدود نشوند ، که می تواند مانع جذب آب و مواد مغذی شود.


هرچه ساقه را کوتاه تر کنید ، دوام بیشتری دارد. این به این دلیل است که آب کمترین فاصله را برای رفتن به گل رز دارد.
جلوگیری از پژمرده شدن گل رز


برگ های ساقه را بردارید

هنگام قرار دادن رزهای بریده شده خود در یک گلدان ، سعی کنید هیچ برگی در آب گلدان غوطه ور نشود. همانطور که برگ های زیر آب شروع به پوسیدگی می کنند ، آنها حاوی باکتری هایی هستند که پژمردگی گلهای رز را نیز تسریع می کنند. این یک ترفند ساده است که می تواند باعث افزایش قابل توجه عمر گل شما شود!


همیشه گل رز را در جای خنک نگهداری کنید

بهترین مکان برای نگهداری گل رز در مکان خنک دفتر یا خانه شما است. دمای گرم مطلوب نیست زیرا گلها بیش از حد گرم می شوند و خشک می شوند. همچنین ایده خوبی است که گل رز را مستقیماً در زیر کولر نگه دارید.آب گلدان را به طور مرتب عوض کنید

ساده ترین راه برای طول عمر بیشتر گل رز ، تعویض منظم آب گلدان است. اگر امکان پذیر نیست ، سعی کنید آن را یک روز در میان تغییر دهید. این به تازه و تمیز نگه داشتن گل ها و گلدان کمک می کند. آب کهنه در یک گلدان شرایط کاملی را برای رشد باکتری ها ایجاد می کند. این امر به شدت عمر گلهای بریده شده را محدود می کند.


برای مشاهده ادامه این مطلب بر روی جلوگیری از پژمرده شدن گل رز کلیک کنید.


(0) نظر

چرا گیاه شفلرا برگاش میریزه ؟

مراقبت از گیاه شفلرا

برگ های کشیده گیاه شفلرا شکل آن را شبیه به چتر می کند. بنابراین نام مستعار آن ، درخت چتر ، حس بصری زیادی دارد. گیاه شفلرا که از تایوان و جنوب چین سرچشمه می گیرد ، می تواند تقریباً 13 فوت ارتفاع داشته باشد ، اما به طور متوسط ​​فقط 1 تا 6 فوت ارتفاع دارد. گونه های گیاهی رایج شفلرا عبارتند از Schefflera amate و Schefflera arboricola. برگ های Schefflera arboricola نسبت به سایر گونه ها بزرگتر است و بومی استرالیا است.


شاید جالب ترین نکته در مورد این گیاه این واقعیت باشد که به عنوان یک خوشبو کننده طبیعی و سم زدا عمل می کند. برگها اکسیژن آزاد می کنند ، اما آلاینده های هوا را نیز جذب می کنند.


ترکیب برگهای جذاب و قدرت سم زدایی آن باعث می شود گیاه شفلرا به یک گیاه آپارتمانی بسیار محبوب تبدیل شود.


نحوه نگهداری از گیاه شفلرا


مانند بسیاری از گیاهان دیگر ، گیاهان شفلرا محیط خیلی مرطوب یا خیلی خشک دوست ندارند. در طول فصل رشد ، آوریل  تا سپتامبر (فروردین تا اوایل مهر) ، گیاه به آب بیشتری نسبت به زمانی که گیاه رشد نمی کند نیاز دارد. فقط گیاه را آبیاری کنید تا اولین قطره ها شروع به تخلیه کنند و این کار را با آب ولرم انجام دهید. از طرف دیگر ، خاک را احساس کنید تا مطمئن شوید که خشک نمی شود. خاک بیش از حد خشک نیز ممکن است با برگ های قهوه ای مشخص شود.


گیاهان شفلرا نور متوسط ​​را ترجیح می دهند ، به این معنی که باید در نور روشن نگهداری شوند ، اما نور نباید مستقیم باشد.


گیاه شفلرا باید در بهار و پاییز ، 1-2 بار در هفته بارور شود. پس از تعویض گلدان مجدد ، تقریباً هشت هفته صبر کنید تا لقاح آغاز شود. از اواخر تابستان تا پاییز ، ممکن است گلهای کوچکی روی گیاه شکل بگیرد ، اما بسیار نادر است!


چرا گیاه شفلرا من برگ های خود را از دست می دهد؟

اگر گیاه شفلرا برگ های خود را از دست می دهد ، ممکن است خاک خیلی مرطوب یا برعکس ، خیلی خشک باشد. علاوه بر این ، اگر مکرراً گیاه خود را به اطراف منتقل کرده یا آن را در معرض سرما یا گرمای شدید قرار دهید ، ممکن است برگهای آن نیز بریزد.برای مشاهده ادامه این مطلب بر روی چرا گیاه شفلرا برگاش میریزه ؟  کلیک کنید.

(0) نظر

علت سیاه شدن گیاه و برگ سانسوریا (راه حل)

علت سیاه شدن برگ سانسوریا

علت سیاه شدن برگ سانسوریا  : گیاهان سانسوریا به دلیل پوسیدگی ریشه ناشی از خاک مرطوب در اطراف ریشه ، آبیاری یا رطوبت زیاد سیاه می شوند. گیاهان سانسوریا برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه که برگها را سیاه می کند ، نیاز به خاک خوب زهکشی و گلدان هایی با سوراخ زهکشی دارند.اگر برگ گیاه سانسوریا شما سیاه شده است ، نحوه استفاده از بهترین شیوه های مراقبت برای جلوگیری از این اتفاق و نحوه احیای گیاه سانسوریا را بخوانید.…


آبیاری بیش از حد باعث سیاه شدن گیاهان سانسوریا می شود

شایع ترین علت سیاه شدن گیاهان سانسوریا ، آبیاری بیش از حد است.


گیاهان سانسوریا بومی آفریقا هستند و در شرایط خشکسالی مانند شرایط بارندگی نادر رشد می کنند.اگر بیشتر از هفته ای یکبار به گیاه سانسوریا خود  آب میدهید ، بیش از حد به گیاه مار یا سانسوریا خود آب می دهید.


این امر به ویژه در فصل زمستان هنگامی که گیاهان مار به طور فصلی خوابیده و رشد خود را متوقف می کنند صادق است ، که این امر تقاضای رطوبت را کاهش می دهد ، بنابراین در ماه های زمستان آبیاری یک بار در ماه (با خیساندن خوب برای تشویق ریشه های سالم) برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه ضروری است.


(اگر گیاه مار یا سانسوریا  شما رشد نمی کند مقاله علت رشد نکردن سانسوریا را مطالعه نمایید.


آب زیاد در اطراف ریشه ها از آبیاری مکرر ، شرایط را برای بیماری قارچی ،  پوسیدگی ریشه که برگ مار را سیاه می کند ، ایجاد میشود.


گیاهان سانسوریا اغلب زرد و افتاده می شوند ، به عنوان اولین نشانه آبیاری بیش از حد با برگ های سیاه که نشان می دهد پوسیدگی ریشه رخ داده است.


آبیاری را کاهش دهید گیاهان سانسوریا باید با چرخه ای از خاک خیس شوند و سپس اجازه دهید تا کاملاً خشک شود زیرا این امر شرایط محیط بومی خود را تکرار می کند.


معمولاً گیاهان سانسوریا آبیاری هر دو هفته یکبار را ترجیح می دهند ، اما بهترین راه برای تعیین دفعات آبیاری مناسب آب و هوای شما است.


 


(مقاله من را در مورد نحوه نگهداری گیاهان سانسوریا را بخوانید)


اگر خشک است این زمان مناسب برای آبیاری است ، اگر هنوز مرطوب است ، قبل از آبیاری صبر کنید تا خشک شود.


هنگامی که پوسیدگی آن را تنظیم کرد ، احیای یک گیاه مار بسیار دشوار است.


بنابراین بهترین گزینه این است که هر قسمت سیاه از گیاه مار خود را قطع کرده و فقط بافت سالم را نگه دارید زیرا پوسیدگی سیاه گسترش می یابد و در صورت عدم درمان گیاه را در نهایت می کشد.


هنگامی که قسمت آلوده سیاه گیاه از بین می رود و روش آبیاری خود را اصلاح می کنید ، این گیاه شانس رشد مجدد را دارد.


اگر بخش قابل توجهی از گیاه مار شما سیاه شده باشد ، احیای آن بسیار دشوار است و احتمالاً گیاه از بین می رود.


 


 


اگر بافت سالم روی گیاه وجود دارد ، توصیه می کنم برای تکثیر از قلمه استفاده کنید.


تکثیر گیاه سانسوریا از طریق قلمه بسیار آسان است و میزان موفقیت بالایی دارد.


خاک علت سیاه شدن برگ های سانسوریا


گیاهان سانسوریا با رشد در خاک های شنی که به طور طبیعی رطوبت زیادی ندارند و خیلی سریع تخلیه می شوند ، سازگار شده اند.


اگر گیاه سانسوریا در خاک معمولی گلدان قرار دارد ، احتمالاً این رطوبت بیش از حد در اطراف ریشه گیاه سانسوریا شما حفظ شده و باعث سیاه شدن برگ ها می شود.


مهم است که گیاهان سانسوریا در خاک هایی کاشته شوند که از ویژگیهای تخلیه خوب خاک در محیط بومی خود تقلید کنند.


گیاهان سانسوریا هنگامی رشد می کنند که در خاک مخصوص آبدار و کاکتوس مخلوط که در مراکز فروشگا های گل و گیاه ، موجود است کاشته شوند.


مخلوط های مخصوص گلدان های آبدار دارای ویژگی های زهکشی مناسب برای گیاهان سانسوریا  هستند به طوری که آب به طور موثر نفوذ می کند تا به ریشه ها برسد اما برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه به سرعت تخلیه می شود.


اگر مخلوطی از خاک گلدان دارید که پس از آبیاری برای مدت طولانی مرطوب می ماند ، خاک را با خاک ساکولنت و کاکتوس جایگزین کنید تا از فشار بیشتر به گیاه جلوگیری شود.برای مشاهده ادامه این مطلب بر روی علت سیاه شدن برگ سانسوریا  کلیک کنید

(0) نظر
X