spring

وبلاگي براي معرفي انواع گل

spring
social
spring

وبلاگي براي معرفي انواع گل

شناسایی محبوب ترین گل های آپارتمانی

گل های آپارتمانی خانه شما را زیباتر می کنند، اما تفاوت زیادی بین زنده نگه داشتن گیاه و در واقع گل دهی آن ها وجود دارد. اگر استاد باغبانی نیستید، ناامید نشوید. محبوب ترین گل های آپارتمانی معمولاً در هنگام خرید هم دارای گل های زیبایی می باشند. برخی از گل ها، مانند پوینستتیا، قرار نیست توسط باغبانان حرفه ای به آن ها رسیدگی شود تا شروع به گل دهی کنند. رسیدگی به گیاهان آپارتمانی کاری آسان است و هنگامی که اصول اولیه را به طور کامل رعایت کنید، می توانید انتظار شکوفایی منظم از گل خود را داشته باشید. شما می توانید این دسته از گل های آپارتمانی را از سایت فروشگاهی گندم vip تهیه کنید، این سایت با ارائه خدمات اینترنتی به مشتریان خود و ارائه انواع متنوعی از گل ها، آماده خدمت رسانی به مشتریان خود در سراسر کشور می باشد.


گل های آپارتمانی


معرفی و شناسایی محبوب ترین گل های آپارتمانی


گیاهان گلدار زیبا می توانند به هر فضای داخلی رنگ ببخشند و به عنوان بخشی از دکور، فضای داخلی شما را زیباتر جلوه دهند و مزایای مختلفی را نیز ارائه دهند. در حقیقت محبوب ترین گل های آپارتمانی رضایت از زندگی را افزایش می دهند، خلاقیت را بهبود می بخشند و حتی عزت نفس را افزایش می دهند. در اینجا در رابطه با چندین گل زیبای آپارتمانی توضیحاتی آورده شده است، که به شما کمک می کند شادابی و نشاط را در فضای خانه خود ایجاد کنید؛ چه مبتدی باشید و چه باغبان حرفه ای، می توانید با رعایت نکاتی ساده از گل های خود نگهداری کنید.


کالانکوئه


گل های کالانکوئه به عنوان محبوب ترین گل های آپارتمانی، ساکولنت های چند ساله و دارای عمر طولانی هستند که بومی ماداگاسکار هستند و در محیط های خشک رشد می کنند. شکوفه های آن ها در رنگ های مختلفی از جمله قرمز، صورتی، زرد و سفید وجود دارد. این گیاه تقریباً در تمام طول سال در پاسخ به نور خورشید گل های جدیدی تولید می کند. کالانکوئه از خاک اسیدی لذت می برد و در داخل خانه ها در گلدان های سفالی بهترین رشد را دارد.


نکات مراقبت از گیاه:


این گیاه نور آفتاب کامل را ترجیح می دهد و می تواند در سایه هم به رشد خود ادامه دهد.

به آبیاری کامل و متناوب نیاز دارد.

خاک آن باید دارای زهکشی خوب باشد، همچنین می تواند اسیدی، سبک و شنی هم باشد.

این گیاه برای سگ و گربه سمی است.


گل های کالانکوئه


بنفشه آفریقایی


بنفشه آفریقایی یکی از محبوب ترین گل های آپارتمانی است که در داخل خانه رشد می کنند. آن ها بومی تانزانیا هستند و دارای برگ های ظریفی هستند. در حالی که بنفشه های آفریقایی به دلیل شکوفه های پر رنگ بنفش در طول سال شناخته می شوند، اما انواع مختلفی با گل های صورتی، قرمز، آبی و سفید نیز دارند. از آنجا که پوسیدگی ریشه یک مشکل رایج است، انتخاب گلدان با زهکشی خوب برای این گیاهان ضروری است. به منظور خرید این گل های زیبا لازم است به سایت فروشگاهی گندم vip مراجعه کنید، می توانید به صورت آنلاین گل های مورد علاقه خود را انتخاب کنید.نکات مراقبت از گیاه:


نور مستقیم و غیر مستقیم خورشید برای آن ها ایده آل است.

آبیاری را زمانی انجام دهید که خاک در بالای گلدان خشک شده باشد.

خاک خوب زهکشی شده و کمی اسیدی مناسب آن است. می توانید ماسه یا سایر مواد متخلخل را هم به خاک گلدان اضافه کنید.

این گیاه برای سگ ها و گربه ها سمی نیست.


یاس


باغبان ها یاس را به دلیل رایحه شیرین و شکوفه های زمستانی آن به عنوان یکی از محبوب ترین گل های آپارتمانی دوست دارند. این گل ها معمولاً در پاییز می ریزند و در بهمن ماه سال بعد گل می دهند، بنابراین پرورش دهندگان اغلب در این مدت آن را بیرون می گذارند تا اطمینان حاصل شود که یاسمن در معرض دمای خنک قرار می گیرد قبل از اینکه آن را به نقطه ای نزدیک پنجره در داخل برگردانند. یاسمن یک گیاه صعود کننده است، رشد آن به یک نرده چوبی یا نوعی حمایت کننده نیاز دارد.


نکات مراقبت از گیاه:


این گیاه می تواند چهار ساعت نور خورشید مستقیم را در هر روز تحمل کند.

از نظر آبیاری باید خاک را مرطوب نگه دارید.

به خاک متخلخل نیاز دارد.

این گیاه برای سگ ها و گربه ها سمی نیست.آشنایی با محبوب ترین گل های آپارتمانی


زنبق


زنبق به عنوان یکی از محبوب ترین گل های آپارتمانی است که بومی آمریکای مرکزی است، زنبق صلح بخشی دارای بیش از 40 گونه مختلف است و از گل های علفی گرمسیری چند ساله و همیشه سبز است. برخلاف نامش، این گل ها جزء خانواده سوسن نیستند و در عوض با سایر گل های آپارتمانی محبوب، از جمله فیلودندرون و آلوکازیا مرتبط هستند. انواع این گیاهان با رشدی تا 3 فوت در داخل خانه، می توانند فضای نمایشی چشمگیر را ایجاد کنند. می توانید به سایت فروشگاهی گندم vip رفته و به صورت آنلاین آن را سفارش دهید.


نکات مراقبت از گیاه:


به نور متوسط ​​و غیر مستقیم نیاز دارد.

زمانی گیاه را آبیاری کنید که بالای خاک خشک شده باشد.

خاک دارای زهکشی خوب؛ استفاده از مخلوط پیت ماس ​​و ماسه

این گیاه برای سگ و گربه سمی است.ارکیده


در آسیای گرمسیری و نیمه گرمسیری ارکیده بومی بهترین رشد را می کند و در خاک همراه با خزه بهترین عملکرد را دارد. این گیاهان گل دار که به نام ارکیده شب پره نیز شناخته می شوند و جزء محبوب ترین گل های آپارتمانی هستند، شرایط گرم و مرطوب را ترجیح می دهند و معمولاً در سرتاسر جهان در داخل خانه پرورش داده می شوند. ارکیده مورد علاقه بسیاری از باغداران است و بسته به تنوع خاص، دارای گل های بنفش، سبز، سفید یا صورتی برجسته است.


نکات مراقبت از گیاه:


به نور غیر مستقیم و سایه عمیق نیاز دارد.

همیشه صبح آن را آبیاری کنید، بگذارید بین دو آبیاری، خاک کاملاً خشک شود.

برای خاک آن، می توانید از خزه هم استفاده کنید.

این گیاه برای سگ ها و گربه ها سمی نیست.نتیجه گیری


در حقیقت امروزه از گل های آپارتمانی به وفور استفاده می شود، کافیست برای تهیه آن ها به سایت فروشگاهی گندم vip مراجعه کنید تا بتوانید خرید مناسب و مطمئن داشته باشید.


برای مشاهده  گل و گیاه بیشتر بر روی معرفی گل و گیاه آپارتمانی با برگ های رنگی کلیک کنید

(0) نظر

آنچه که درباره زرد شدن برگ گل ها لازم است بدانید

همانطور که می دانید گل و گیاه نیز مانند انسان ها به مراقبت و نگهداری نیاز دارد. خیلی از افراد برای جلوگیری از بروز بیماری یا آفات در گیاهان، از کودهای مخصوص و آفت کش هایی استفاده می کنند. لازم به ذکر است که شرایطی از جمله آبیاری بیش از حد نیز می تواند باعث زرد شدن برگ گل ها شود. برای جلوگیری از بروز این نوع اتفاق، به ادامه این مقاله دقت کنید. 

ما در این مقاله قصد داریم تمام اطلاعات درباره زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با میزان آبیاری را برای علاقمندان گل و گیاه مطرح کنیم.

 

توضیح مختصر و مفید از زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با میزان آبیاری


دلایل مهم زرد شدن برگ گل ها

زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با میزان آبیاری به دلایل زیادی بستگی دارد که در ادامه بحث به این دلایل می پردازیم

کمبود مواد مغذی در داخل خاک

همانطور که می دانید کم شدن مواد مغذی باعث کم شدن فتوسنتز در داخل خاک می شود و این عامل یکی از مهم ترین دلایل زرد شدن برگ گل ها به شمار می آید. در نظر داشته باشید که اگر برگ یک گیاه با سرعت زیاد به زرد شدن ادامه دهد؛ یعنی گیاه مورد نظر به راحتی مرحله فتوسنتز را انجام نمی دهد و از کمبود مواد مغذی رنج می برد. که این مورد یکی از دلایل زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با میزان آبیاری به شمار می آید. 

آبیاری بیش از حد 

آبیاری بیش از حد نیز باعث زرد شدن برگ گل ها می شود و به تدریج برگ گل ها سیاه و تیره خواهند شد. ضروری است که بدانید آبیاری بیش از حد یگ گیاه بر ایجاد کرم در ریشه خاک نیز تاثیر می گذارد؛ پس بهتر است به صورت دقیق یک گل را آبیاری کرده تا از بروز زرد شدن برگ گل ها و ایجاد کرم در ریشه گیاه جلوگیری کنید.

 

هوای خشک

هوای خشک یکی دیگر از عوامل زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با میزان آبیاری به شمار می آید، که اگر هوای اطراف گل و گیاه خشک باشد، باعث ریزش برگ گل ها و زرد شدن آن ها می شود چرا که گیاه به راحتی نمی تواند تنفس کند. لازم به ذکر است که هوای خشک به ایجاد لکه روی برگ ها نیز منجر می شود و گیاه با سرعت بالا از بین خواهد رفت. 

نداشتن نور کافی

در نظر داشته باشید که اگر روی برگ های یک گیاه، لکه های بزرگ و کوچک ظاهر شود، مشکل از کمبود نور مستقیم است و بایستی گیاه موردنظر در مقابل نور قرار بگیرد تا رشد کافی داشته باشد. ضروری است که بدانید گیاه خود را یک باره در مقابل نور قرار ندهید. در غیر این صورت برگ های یک گیاه ریزش خواهند کرد.

آبیاری خیلی کم

یکی از مهم ترین دلایل زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با میزان آبیاری به کم بودن آب کافی در ریشه گیاه نیز وابسته است. در حالت کلی اگر به گیاه موردنظر خود آب کم دهید، این عامل باعث بروز زرد شدن برگ ها و تیره تر شدن آن ها خواهد شد. پس ضروری است که در آبیاری یک گیاه توجه زیادی کرده تا از بروز این اتفاق ها جلوگیری کنید. 

 

پیر شدن گیاه

اگر شرایطی از جمله آبیاری، نور و مواد مغذی را برای گیاه خود فراهم کردید و در این حین با زرد شدن برگ های گل و گیاه رو به رو شدید، این اتفاق از پیر شدن گیاه خبر می دهد؛ یعنی اگر یک گل، برگ های خود را با سرعت از دست بدهد یا زرد رنگ شود، این عامل از پیر شدن گیاه خبر داده و بایستی ساقه های آن را کوتاه کرد و در آبیاری به موقع آن، کوتاهی نکنید. 

عفونت ویروسی

اگر یک گیاه به بیماری عفونت مبتلا شود، احتمال ایجاد لکه های بزرگ بر روی برگ ها وجود دارد. از طرفی گیاه موردنظر با سرعت خیلی زیاد پژمرده شده و خشک می شود. برای جلوگیری از بروز عفونت ویروسی، توصیه می شود از آفت کش های مخصوص گیاه خود استفاده کنید. در آخر اینکه زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با میزان آبیاری در هر گیاهی به احتمال بروز عفونت ویروس نیز وابسته است.

مکان سرد گیاه

اگر گیاه موردنظر خود را در مکان بیش از اندازه سرد قرار داده باشید، بایستی آن را به مکان معتدل منتقل کرده تا از بروز زرد شدن برگ هر گل و گیاه و بروز بیماری های عفونتی جلوگیری کنید. همانطور که می دانید مکان سرد بر روی رگ های گیاه تاثیر گذاشته و باعث بروز بیماری های خطرناک و مضر خواهد شد. بهتر است برای جلوگیری از بروز این اتفاق، گیاه موردنظر را از مقابل کولر و خنک کننده دور نگه دارید. 

کمبود آهن 

از دلایل مهم زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با آبیاری به کمبود آهن در گل وابسته است. اگر آهن یک گیاه کم باشد، برگ های آن زرد شده و ریزش خواهند کرد. 

 

بروز آفت زدگی

آفت زدگی در زرد شدن برگ گل ها خیلی تاثیر دارد و باعث ایجاد بیماری های عفونی و قارچی در گیاه خواهد شد. برای جلوگیری از بروز زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با میزان آبیاری، توصیه می کنیم گیاه موردنظر خود را از حشرات و حشره کش ها در امان نگه دارید؛ تا گیاه آفت نزند و باعث ایجاد زرد شدن برگ گل ها نشود. 

کمبود نیتروژن 

اگر به گیاهان نیتروژن نرسد، باعث خشک شدن ساقه و ریشه آن خواهد شد. از طرفی نیتروژن از بروز زرد شدن برگ ها جلوگیری خواهد کرد. در نظر داشته باشید که برای ایجاد نیتروژن کافی، بهتر است گیاهان را در مقابل نور مستقیم خورشید نگه دارید. 

 

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد گیاهان نیز برای رشد و ادامه زندگی به مراقبت های ویژه نیاز دارند. اگر به برگ و شاخه های یک گیاه آب، نور و نیتروژن به خوبی نرسد، احتمال زرد شدن برگ گل ها وجود داشته و برای جلوگیری از بروز این اتفاق، بهتر است نکات نگهداری از یک گیاه را به خوبی آموخت. 

ما در این مقاله سعی کردیم تمام اطلاعات مهم درباره زرد شدن برگ گل ها و رابطه آن با میزان آبیاری را با جزئیات کامل برای مخاطبان بازگو کنیم. پس توصیه می کنیم قبل از خرید هر نوع گل و گیاهی، این مقاله را با دقت بالا مطالعه فرمایید تا از بین رفتن برگ های یک گیاه جلوگیری کرده باشید.

 

برای اطلاعات بیشتر به سایت گندم وی ای پی مراجعه کنید


(0) نظر
X