spring

وبلاگي براي معرفي انواع گل

spring
social
spring

وبلاگي براي معرفي انواع گل

جلوگیری از پژمرده شدن گل رز

جلوگیری از پژمرده شدن گل رز : چگونه گل رز ولنتاین یا هر مناسبت خود را برای مدت طولانی تری تازه نگه داریم؟ گل رز می تواند یک هفته دوام بیاورد اما با وجود احساسات زیادی که به شما وابسته است ، آیا دوام بیشتر آنها خوب نیست؟ خبر خوب این است که اگر از گل رز به درستی مراقبت کنید ، می تواند بیش از یک هفته دوام بیاورد. این نکات ساده را برای افزایش طول عمر گل های رز خود رعایت کنید تا بتوانند بیشتر دوام بیاورند ، بسیاری از شما مشتریان عزیز از ما درخواست کرده بودید چیکار کنیم گل رز پژمرده نشه امروز ما به این سوال شما جواب می دهیم.ماندگاری گل های رز چقدر است؟

اگر گل های رز بریده شده در جای خنک نگهداری شوند و غذای گل طبق دستور گل فروشی شما استفاده شود ، معمولاً تا یک هفته دوام می آورد. با این حال ، می توانید با رعایت نکات مراقبتی بیشتر ، طول عمر آنها را بیش از یک هفته کنید. این به شما امکان می دهد از دسته گل خود به درستی لذت ببرید! طول عمر گل رز بستگی به مدت زمان استفاده از آنها بدون آب را دارد ، سلامت کلی گل ها و انواع گل رز به این موضوع بستگی دارد.


اگر دوست داری انواع باکس گل رز و دسته گل رز رو همین الان ببینی به ترتیب روی خرید باکس گل رز و خرید دسته گل رز کلیک کنید.


چیکار کنیم گل رز پژمرده نشه

اهداء گل رز قرمز در روز ولنتاین یک ژست بسیار عاشقانه است و مملو از احساسات است. برای ماندگاری بیشتر این لحظه خاص ، این نکات ساده را رعایت کنید تا از مرگ زودهنگام و پژمردگی گلهای رز جلوگیری کنید!

با یک گلدان تمیز شروع کنید

هنگامی که گل های رز خود را دریافت کردید ، مطمئن شوید که یک گلدان کاملاً تمیز برای قرار دادن آنها در خانه خود دارید. گلدان های کثیف می توانند باکتری را در خود جای دهند ، که می تواند باعث خراب شدن و پژمردگی سریع گل های بریده شود.


یک راه ساده برای اطمینان از اینکه یک گلدان عاری از باکتری است ، استفاده از آبکشی با مخلوط جوش شیرین و سرکه است. این ترکیب به طور موثری می تواند هرگونه کثیفی یا بقایای تجمع یافته را از بین ببرد.


برای تمیز کردن گلدان خود مراحل زیر را دنبال کنید:

یک گلدان متوسط ​​را با آب گرم پر کنید ، سپس یک قاشق غذاخوری جوش شیرین بریزید. اگر گلدان بسیار بزرگی دارید ، توصیه می شود مقدار بیشتری بریزید.


در مرحله بعد ، مقدار کمی سرکه سفید بریزید. این ترکیب گازدار می شود ، این چیزی است که هرگونه باقیمانده از داخل گلدان را از بین می برد.


با آب تمیز بشویید و سپس گلدان را با یک پارچه نخی نرم تمیز کنید.


ساقه گل های رز بریده را کوتاه کنید

تعویض آب گل رز بریده هر روز باعث می شود تا مدت بیشتری تازه بماند. با این حال ، هر بار که آب گلدان تغییر می کند ، ساقه گل رز باید حدود یک اینچ کوتاه شود. مهم است که ساقه را در زیر آب با زاویه کمی کوتاه کنید. می توانید این کار را در یک سطل آب خنک یا زیر شیر آب جاری انجام دهید. این امر باعث می شود مویرگ های گزیلم توسط حباب های هوا میکروسکوپی مسدود نشوند ، که می تواند مانع جذب آب و مواد مغذی شود.


هرچه ساقه را کوتاه تر کنید ، دوام بیشتری دارد. این به این دلیل است که آب کمترین فاصله را برای رفتن به گل رز دارد.
جلوگیری از پژمرده شدن گل رز


برگ های ساقه را بردارید

هنگام قرار دادن رزهای بریده شده خود در یک گلدان ، سعی کنید هیچ برگی در آب گلدان غوطه ور نشود. همانطور که برگ های زیر آب شروع به پوسیدگی می کنند ، آنها حاوی باکتری هایی هستند که پژمردگی گلهای رز را نیز تسریع می کنند. این یک ترفند ساده است که می تواند باعث افزایش قابل توجه عمر گل شما شود!


همیشه گل رز را در جای خنک نگهداری کنید

بهترین مکان برای نگهداری گل رز در مکان خنک دفتر یا خانه شما است. دمای گرم مطلوب نیست زیرا گلها بیش از حد گرم می شوند و خشک می شوند. همچنین ایده خوبی است که گل رز را مستقیماً در زیر کولر نگه دارید.آب گلدان را به طور مرتب عوض کنید

ساده ترین راه برای طول عمر بیشتر گل رز ، تعویض منظم آب گلدان است. اگر امکان پذیر نیست ، سعی کنید آن را یک روز در میان تغییر دهید. این به تازه و تمیز نگه داشتن گل ها و گلدان کمک می کند. آب کهنه در یک گلدان شرایط کاملی را برای رشد باکتری ها ایجاد می کند. این امر به شدت عمر گلهای بریده شده را محدود می کند.


برای مشاهده ادامه این مطلب بر روی جلوگیری از پژمرده شدن گل رز کلیک کنید.


(0) نظر

چرا گیاه شفلرا برگاش میریزه ؟

مراقبت از گیاه شفلرا

برگ های کشیده گیاه شفلرا شکل آن را شبیه به چتر می کند. بنابراین نام مستعار آن ، درخت چتر ، حس بصری زیادی دارد. گیاه شفلرا که از تایوان و جنوب چین سرچشمه می گیرد ، می تواند تقریباً 13 فوت ارتفاع داشته باشد ، اما به طور متوسط ​​فقط 1 تا 6 فوت ارتفاع دارد. گونه های گیاهی رایج شفلرا عبارتند از Schefflera amate و Schefflera arboricola. برگ های Schefflera arboricola نسبت به سایر گونه ها بزرگتر است و بومی استرالیا است.


شاید جالب ترین نکته در مورد این گیاه این واقعیت باشد که به عنوان یک خوشبو کننده طبیعی و سم زدا عمل می کند. برگها اکسیژن آزاد می کنند ، اما آلاینده های هوا را نیز جذب می کنند.


ترکیب برگهای جذاب و قدرت سم زدایی آن باعث می شود گیاه شفلرا به یک گیاه آپارتمانی بسیار محبوب تبدیل شود.


نحوه نگهداری از گیاه شفلرا


مانند بسیاری از گیاهان دیگر ، گیاهان شفلرا محیط خیلی مرطوب یا خیلی خشک دوست ندارند. در طول فصل رشد ، آوریل  تا سپتامبر (فروردین تا اوایل مهر) ، گیاه به آب بیشتری نسبت به زمانی که گیاه رشد نمی کند نیاز دارد. فقط گیاه را آبیاری کنید تا اولین قطره ها شروع به تخلیه کنند و این کار را با آب ولرم انجام دهید. از طرف دیگر ، خاک را احساس کنید تا مطمئن شوید که خشک نمی شود. خاک بیش از حد خشک نیز ممکن است با برگ های قهوه ای مشخص شود.


گیاهان شفلرا نور متوسط ​​را ترجیح می دهند ، به این معنی که باید در نور روشن نگهداری شوند ، اما نور نباید مستقیم باشد.


گیاه شفلرا باید در بهار و پاییز ، 1-2 بار در هفته بارور شود. پس از تعویض گلدان مجدد ، تقریباً هشت هفته صبر کنید تا لقاح آغاز شود. از اواخر تابستان تا پاییز ، ممکن است گلهای کوچکی روی گیاه شکل بگیرد ، اما بسیار نادر است!


چرا گیاه شفلرا من برگ های خود را از دست می دهد؟

اگر گیاه شفلرا برگ های خود را از دست می دهد ، ممکن است خاک خیلی مرطوب یا برعکس ، خیلی خشک باشد. علاوه بر این ، اگر مکرراً گیاه خود را به اطراف منتقل کرده یا آن را در معرض سرما یا گرمای شدید قرار دهید ، ممکن است برگهای آن نیز بریزد.برای مشاهده ادامه این مطلب بر روی چرا گیاه شفلرا برگاش میریزه ؟  کلیک کنید.

(0) نظر

علت سیاه شدن گیاه و برگ سانسوریا (راه حل)

علت سیاه شدن برگ سانسوریا

علت سیاه شدن برگ سانسوریا  : گیاهان سانسوریا به دلیل پوسیدگی ریشه ناشی از خاک مرطوب در اطراف ریشه ، آبیاری یا رطوبت زیاد سیاه می شوند. گیاهان سانسوریا برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه که برگها را سیاه می کند ، نیاز به خاک خوب زهکشی و گلدان هایی با سوراخ زهکشی دارند.اگر برگ گیاه سانسوریا شما سیاه شده است ، نحوه استفاده از بهترین شیوه های مراقبت برای جلوگیری از این اتفاق و نحوه احیای گیاه سانسوریا را بخوانید.…


آبیاری بیش از حد باعث سیاه شدن گیاهان سانسوریا می شود

شایع ترین علت سیاه شدن گیاهان سانسوریا ، آبیاری بیش از حد است.


گیاهان سانسوریا بومی آفریقا هستند و در شرایط خشکسالی مانند شرایط بارندگی نادر رشد می کنند.اگر بیشتر از هفته ای یکبار به گیاه سانسوریا خود  آب میدهید ، بیش از حد به گیاه مار یا سانسوریا خود آب می دهید.


این امر به ویژه در فصل زمستان هنگامی که گیاهان مار به طور فصلی خوابیده و رشد خود را متوقف می کنند صادق است ، که این امر تقاضای رطوبت را کاهش می دهد ، بنابراین در ماه های زمستان آبیاری یک بار در ماه (با خیساندن خوب برای تشویق ریشه های سالم) برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه ضروری است.


(اگر گیاه مار یا سانسوریا  شما رشد نمی کند مقاله علت رشد نکردن سانسوریا را مطالعه نمایید.


آب زیاد در اطراف ریشه ها از آبیاری مکرر ، شرایط را برای بیماری قارچی ،  پوسیدگی ریشه که برگ مار را سیاه می کند ، ایجاد میشود.


گیاهان سانسوریا اغلب زرد و افتاده می شوند ، به عنوان اولین نشانه آبیاری بیش از حد با برگ های سیاه که نشان می دهد پوسیدگی ریشه رخ داده است.


آبیاری را کاهش دهید گیاهان سانسوریا باید با چرخه ای از خاک خیس شوند و سپس اجازه دهید تا کاملاً خشک شود زیرا این امر شرایط محیط بومی خود را تکرار می کند.


معمولاً گیاهان سانسوریا آبیاری هر دو هفته یکبار را ترجیح می دهند ، اما بهترین راه برای تعیین دفعات آبیاری مناسب آب و هوای شما است.


 


(مقاله من را در مورد نحوه نگهداری گیاهان سانسوریا را بخوانید)


اگر خشک است این زمان مناسب برای آبیاری است ، اگر هنوز مرطوب است ، قبل از آبیاری صبر کنید تا خشک شود.


هنگامی که پوسیدگی آن را تنظیم کرد ، احیای یک گیاه مار بسیار دشوار است.


بنابراین بهترین گزینه این است که هر قسمت سیاه از گیاه مار خود را قطع کرده و فقط بافت سالم را نگه دارید زیرا پوسیدگی سیاه گسترش می یابد و در صورت عدم درمان گیاه را در نهایت می کشد.


هنگامی که قسمت آلوده سیاه گیاه از بین می رود و روش آبیاری خود را اصلاح می کنید ، این گیاه شانس رشد مجدد را دارد.


اگر بخش قابل توجهی از گیاه مار شما سیاه شده باشد ، احیای آن بسیار دشوار است و احتمالاً گیاه از بین می رود.


 


 


اگر بافت سالم روی گیاه وجود دارد ، توصیه می کنم برای تکثیر از قلمه استفاده کنید.


تکثیر گیاه سانسوریا از طریق قلمه بسیار آسان است و میزان موفقیت بالایی دارد.


خاک علت سیاه شدن برگ های سانسوریا


گیاهان سانسوریا با رشد در خاک های شنی که به طور طبیعی رطوبت زیادی ندارند و خیلی سریع تخلیه می شوند ، سازگار شده اند.


اگر گیاه سانسوریا در خاک معمولی گلدان قرار دارد ، احتمالاً این رطوبت بیش از حد در اطراف ریشه گیاه سانسوریا شما حفظ شده و باعث سیاه شدن برگ ها می شود.


مهم است که گیاهان سانسوریا در خاک هایی کاشته شوند که از ویژگیهای تخلیه خوب خاک در محیط بومی خود تقلید کنند.


گیاهان سانسوریا هنگامی رشد می کنند که در خاک مخصوص آبدار و کاکتوس مخلوط که در مراکز فروشگا های گل و گیاه ، موجود است کاشته شوند.


مخلوط های مخصوص گلدان های آبدار دارای ویژگی های زهکشی مناسب برای گیاهان سانسوریا  هستند به طوری که آب به طور موثر نفوذ می کند تا به ریشه ها برسد اما برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه به سرعت تخلیه می شود.


اگر مخلوطی از خاک گلدان دارید که پس از آبیاری برای مدت طولانی مرطوب می ماند ، خاک را با خاک ساکولنت و کاکتوس جایگزین کنید تا از فشار بیشتر به گیاه جلوگیری شود.برای مشاهده ادامه این مطلب بر روی علت سیاه شدن برگ سانسوریا  کلیک کنید

(0) نظر

علت لوله شدن یا پیچ خوردن برگ پوتوس

آیا پوتوس ها را بر اساس این واقعیت که آنها بسیار مستقل هستند و نگهداری کمی دارند انتخاب کرده اید ، اما متوجه شده اید که برگ های پوتوس شما دیوانه وار پیچ خورده یا لوله شده است؟ در ادامه شما را با علت لوله شدن یا پیچ خوردن برگ پوتوس آشنا میکنیم.


من موقعیت مشابهی را پشت سر گذاشتم وقتی برگ های  نقره ای زیبای من شروع به جمع شدن کردند. بنابراین ، من آنجا بودم ، این کار را کردم. بدون هیچ گونه توضیح بیشتر ، بیایید به این موضوع بپردازیم که چرا ممکن است برگ های پوتوس شما پیچ خورده و چروکیده شوند.


 


مقدار آبی که به پوتوس خود می دهید می تواند بر سلامت طولانی مدت آن تأثیر بسزایی داشته باشد. بسیاری از مبتدیان گیاهان آپارتمانی مرتکب این اشتباه می شوند که آبیاری کمی انجام می دهند. آنها فکر می کنند به دلیل این که یک گیاه آپارتمانی کم مصرف است ، عملاً قابل کشتن نیست.


حتی اگر گیاهان پوتوس ترجیح می دهند خاکشان بین دوره های آبیاری خشک شود ، شما باید آنها را حداقل به اندازه ای آبیاری کنید که خاک تا عمق حدود 1 و نیم مرطوب شود. وقتی اطمینان حاصل کردید که خاک آنها به طور مساوی مرطوب است (اما خیس نشده است) ، بوتوس ها بیشترین رشد را دارند.


اگر گیاه پوتوس شما آب کمی دریافت کند ، در تلاش برای حفظ رطوبت شروع به پیچیدن  یا لوله شدن می کند. بسته به برخی از متغیرها ، هر یک یا دو هفته یکبار آنها را آبیاری کنید. سطح رطوبت خاک را با قرار دادن انگشت اشاره در حداقل یک اینچ زیر سطح بررسی کنید.در حال حاضر ، چگونه می توانید مطمئن شوید که به طور مداوم به پوتوس خود آب داده اید؟ به سادگی توجه کنید که چقدر طول می کشد تا خاک گلدان شما پس از یک دور آبیاری خشک شود و برای خود یادآوری کنید یا برنامه ای برای آن برنامه ریزی کنید.


همچنین  مانند بیشتر گیاهان آپارتمانی ، پوتوس ها در تابستان بیشتر از زمستانها به آب نیاز دارند ، بنابراین مطمئن شوید که برنامه آبیاری خود را با توجه به شرایط آب و هوایی و تغییر فصل تغییر دهید.


 


 


2-شما بیش از حد آب می دهید

آبیاری بیش از حد پوتوس شما می تواند باعث پوسیدگی ریشه های آنها شود! آبیاری بیش از حد منجر به غرقابی خاک می شود و ریشه های پوتوس نمی توانند برای مدت طولانی در خاک اشباع زنده بمانند. هنگامی که ریشه های گیاه شما شروع به پوسیدگی می کنند ، تمام آب و مواد مغذی مورد نیاز پوتوس شما برای رسیدن به ساقه و برگ گیاه قابل دسترسی نیست. این باعث می شود که آنها در تلاش برای حفظ آب به هم پیچیده شوند. اگر منطقی فکر کنیم این گیاه اساساً “تحت آبیاری بیش از حد” قرار می گیرد.


با قرار دادن گلدان خود در سوراخ های زهکشی می توانید از این مشکل آبیاری بیش از حد جلوگیری کنید. اگر آنها را ندارید ، فقط یک سینی زهکشی به گلدان خود اضافه کنید. این باعث می شود آب اضافی قبل از رسیدن به ریشه گیاه از خاک به سرعت خارج شود.به هر حال شن و ماسه را در ته گلدان های خود قرار ندهید.


اگر فقط نوک برگها در حال پیچ خوردن است ، نشانه خوبی است. این نشان می دهد که پوسیدگی ریشه هنوز در مراحل اولیه خود است و می توانید گیاه گرانبهای خود را نجات دهید. شما به سادگی باید پوتوس خود را از گلدان خارج کرده و ریشه های آن را بررسی کنید. ریشه های سالم سفید رنگ هستند.


به سادگی از قیچی تمیز برای از بین بردن تمام ریشه های پوسیده و قهوه ای استفاده کنید. هنگامی که تمام ریشه های پوسیده را جدا کردید ، ابزار خود را بشویید و گلدان خود را در خاک تازه بکارید.برای مشاهده ادامه این مطلب بر روی علت پیچ خوردن برگ پوتوس  کلیک کنید.


(0) نظر

مزیت های باور نکردنی گیاهان آپارتمانی

وقتی فضاهای داخلی را با گیاهان آپارتمانی تزیین می کنید ، فقط سبزه اضافه نمی کنید. این موجودات زنده با بدن ، ذهن و خانه شما ارتباط برقرار می کنند به گونه ای که کیفیت زندگی را افزایش می دهند.


 


نفس راحت تر


هنگام تنفس ، بدن اکسیژن می گیرد و دی اکسید کربن آزاد می کند. در طی فتوسنتز ، گیاهان دی اکسید کربن را جذب می کنند و اکسیژن آزاد می کنند. این الگوی مخالف استفاده از گاز ، گیاهان و مردم را شریک طبیعی نسبت به یکدیگر  می کند. افزودن گیاهان به فضاهای داخلی می تواند سطح اکسیژن را افزایش دهد. در شب ، فتوسنتز متوقف می شود و گیاهان معمولاً مانند انسان تنفس می کنند ، اکسیژن را جذب می کنند و دی اکسید کربن آزاد می کنند. چند گیاه – ارکیده ، ساکولنت و بروملیادهای اپی فیتیک – درست برعکس ، دی اکسید کربن دریافت می کنند و اکسیژن آزاد می کنند. این گیاهان را در اتاق خواب قرار دهید تا هوا در طول شب تازه شود.


آزاد کردن آب


به عنوان بخشی از فرایندهای فتوسنتز و تنفسی ، گیاهان بخار رطوبت آزاد می کنند ، که باعث افزایش رطوبت هوای اطراف آنها می شود. گیاهان تقریباً 97٪ از آب را که می گیرند آزاد می کنند. چندین گیاه را کنار هم قرار دهید تا بتوانید رطوبت اتاق را افزایش دهید ، که باعث می شود مشکل های تنفسی در شما نباشد. مطالعات انجام شده در دانشگاه کشاورزی نروژ نشان می دهد که استفاده از گیاهان در فضاهای داخلی از بروز خشکی پوست ، سرماخوردگی ، گلودرد و سرفه های خشک می کاهد.


تصفیه هوا


طبق تحقیقات ناسا ، گیاهان هر 24 ساعت سموم را از هوا خارج می کنند – به میزان 87٪ از ترکیبات آلی فرار (VOC). VOC ها شامل موادی مانند فرمالدئید (موجود در فرش ، وینیل ، دود سیگار و کیسه های مواد غذایی) ، بنزن و تری کلرواتیلن (هر دو در الیاف ، جوهرها ، حلال ها و رنگ های ساخته شده توسط بشر وجود دارد) هستند. بنزن معمولاً با غلظت زیاد در محیط مطالعه یافت می شود ، جایی که کتاب ها و مقالات چاپی به وفور یافت می شود.


ساختمان های مدرن و کنترل شده از نظر آب و هوا ، VOC ها را در داخل به دام می اندازند. تحقیقات ناسا کشف کرد که گیاهان با کشیدن آلودگی ها به خاک ، جایی که میکروارگانیسم های منطقه ریشه ، VOC ها را به غذای گیاه تبدیل می کنند ، هوای محبوس شده را تصفیه می کنند.


بهبود سلامت


به گفته محققان دانشگاه ایالتی کانزاس ، افزودن گیاهان به اتاق های بیمارستان سرعت بهبود بیماران جراحی را افزایش می دهد. در مقایسه با بیماران در اتاقهای فاقد گیاه ، بیماران در اتاقهای دارای گیاهان کمتر دارو نیاز خواهند داشت ، ضربان قلب و فشار خون کمتری دارند ، خستگی و اضطراب کمتری را تجربه می کنند و زودتر از بیمارستان مرخص می شوند.


هیئت مدیره محصولات باغبانی هلند مطالعه ای را در محل کار انجام داد که نشان داد افزودن گیاهان به محیط کار باعث کاهش خستگی ، سرماخوردگی ، سردرد ، سرفه ، گلودرد و علائم شبیه آنفولانزا می شود. در مطالعه دیگری توسط دانشگاه کشاورزی نروژ ، میزان بیماری در مطب های دارای گیاه بیش از 60 درصد کاهش یافت.


 


یک مطالعه در کالج رویال کشاورزی در Circencester ، انگلیس ، نشان داد که دانشجویان 70’re توجه بیشتری را هنگام آموزش به اتاق های حاوی گیاهان نشان می دهند. در همان مطالعه ، حضور در سخنرانی هایی که در کلاس های درس با گیاهان انجام می شد نیز بیشتر بود.


 


توصیه ها براساس اهداف شما متفاوت است.

برای بهبود سلامت و کاهش خستگی و استرس ، هر 129 فوت مربع یک گیاه بزرگ (گلدان با قطر 8 اینچ یا بزرگتر) قرار دهید. در محیط های اداری یا کلاس های درس ، گیاهان را طوری قرار دهید که هر کس فضای سبز را در نظر داشته باشد.

برای تصفیه هوا ، از 15-18 گیاه در گلدان های با قطر 6-8 اینچ برای یک خانه 1800 فوت مربعی استفاده کنید. این تقریباً یک گیاه بزرگتر در هر 100 فوت مربع است. با دو گیاه کوچکتر (گلدان های 4/5 اینچی) به نتایج مشابه برسید.


به یاد داشته باشید که برای بهترین موفقیت در هر گیاه خانگی ، باید گیاه مناسب را با شرایط مناسب رشد مطابقت دهید. به عنوان مثال برای شرایط کم نور ، گیاهی متناسب با آن شرایط انتخاب کنید.


برای مشاهده لیست  گیاهانی با ویژگی های بالا بر روی 5 مزیت گیاهان آپارتمانی کلیک کنید.

(0) نظر

معرفی 11 تا از بهترین گیاهان خانگی برای پنجره آفتابی

بسیاری از گیاهان خانگی از مناطق جنگلی می آیند که تاج درخت به طور مداوم نور خورشید را فیلتر می کند. با این حال ، برخی از گیاهان ، به ویژه گیاهان بومی آفریقای جنوبی و استرالیا ، برای رشد به آفتاب کافی احتیاج دارند. شما می توانید در یک اتاق روشن یک گیاه زیبا  داشته باشید .


هشدار

نخل ساگو سمی است و نباید از آن در خانه های دارای کودک یا حیوانات خانگی نگهداری شود.


 


Aloe Vera

 


با داشتن گیاه مقاوم آلوئه ورا که به نگهداری کمی نیاز دارد ، یک گیاه خاص را در خانه داشته باشید. شیره برای تسکین جزئی و بریدگی ها سوختگی مفید است و گیاهان به راحتی مجدد  تکثیر می شوند


آلوئه ورا را در گلدان سنگین تراتاکا بکارید که هم از رشد شدید برخوردار باشد و هم گردش هوا را تشویق کند. همچنین می توانید اطراف ساقه را خاک بگیرید تا از گیاهان فلاپینگ پشتیبانی کند.


نور: خورشید کامل؛ خورشید فیلتر شده را تحمل می کند

آب: به طور مساوی مرطوب نگه دارید ؛ بیش از حد آب ندهید ، زهکشی خوب را فراهم کنید کم آبی را تحمل می کند.


 

گیاه Jade

گیاهان یشم با ساقه های محکم و برگ های جالب و گوشتی خود به عنوان یک گیاه آپارتمانی محبوب برای کسانی که دارای آستانه پنجره های آفتابی یا باغ های طبیعی روشن هستند ، دوام آورده است. گیاهان یشم هر روز حداقل به چهار ساعت نور خورشید نیاز دارند ، بنابراین یک پنجره رو به جنوب ایده آل است. گرچه گیاه Crassula argentea یک گیاه آبدار و در نتیجه مقاوم به خشکی است ، اما یک کاکتوس نیست. گیاه یشم خود را با آبیاری هنگامی که سطح خاک خشک است برای جلوگیری از ریزش برگ مرطوب نگه دارید. 3 گیاه یشم می تواند دهه ها زنده بماند و با گذشت زمان به رشد آهسته خود ادامه دهد ، بنابراین گیاه خود را در یک گلدان مناسب نگه دارید تا از ریزش آن جلوگیری شود .


نور: خورشید کامل

آب: به طور منظم آب دهید. زهکشی خوب


Sago Palm

نخل ساگو یک سیکاد با رشد آهسته است که به خوبی در طرح های تزئین مدرن جای می گیرد. هیچ گل تولید نمی کند و به ندرت برگ های آن می ریزد ، و آن را به یک انتخاب خوب برای اتاق خواب روشن یا اتاق نشیمن تبدیل می کند. گربه های کنجکاو یا کودکان نوپای نیش دار دارید؟ این گیاه بسیار سمی است و نباید در اطراف حیوانات خانگی کودک باشد.


نور: نیاز به نور خورشید فیلتر شده

آب: اجازه دهید گیاه در بین آبیاری خشک شود.


African Milk Bush

 


Euphorbia trigona گیاهی با ظاهر غیرمعمول است که اغلب احساس محبت یا دوست داشتن شدید ایجاد می کند. این ساکولنت اگرچه کاکتوس نیست ، اما خارهای تیز رشد می کند که می تواند تولید مجدد را به یک چالش تبدیل کند. بوته شیر آفریقایی کاملاً یک گیاه گرمسیری است و اگر به او در خارج از خانه تعطیلات تابستانی دادید ، حتماً آن را دوباره قبل از پایین آمدن دما به زیر 50 درجه فارنهایت برگردانید.


نور: نور غیر مستقیم روشن

آب: اجازه دهید گیاه در بین آبیاری خشک شود. دوره های طولانی کم آبی را تحمل نمی کند.


 

برای مشاهده ادامه این مطلب همراه با تصاویر گیاهان بر روی  11 تا از بهترین گیاهان خانگی برای پنجره آفتابی کلیک کنید.

(0) نظر

علت زرد شدن برگ های کالاتیا

گیاه کالاتیا می تواند گیاهان نسبتاً حساسی باشد و اگر آنها مراقبت مورد نظر خود را دریافت نکنند ، آن را سریع نشان می دهند. زرد شدن برگ ها بسیار رایج است ، بنابراین می توانید مطمئن باشید که تنها نیستید که از خود بپرسید چرا برگ های کالاتیا شما زرد می شوند.ادامه مطلب را بخوانید تا دریابید که دلایل بروز این مشکل چیست و برای رفع آن و جلوگیری از آن در آینده چه کاری می توانید انجام دهید، با ما همراه باشید با مقاله علت زرد شدن برگ کالاتیا .


این گیاهان بخاطر شاخ و برگ  شگفت انگیز خود ، هم از نظر شکل و هم از نظر ظاهری معروف هستند. گیاه را شاد نگه دارید تا شاخ و برگ سالم بمانند.


 

 


چرا برگ های کالاتیا من زرد می شوند؟

این گیاهان بسیار عالی هستند که به صاحبان خود اطلاع می دهند که چه زمانی نیازهای آنها برآورده نمی شود ، بیشتر از طریق شاخ و برگ آنها مشکلات را اعلام میکنند.


پی بردن به علت زرد شدن برگ های کالاتیا شما مهم است زیرا این به احتمال زیاد نشان دهنده یک مشکل است.


تنها زمانی این نشانه مشکل نیست زمانی است که برگ های قدیمی می میرند یا اگر محلول (برای تمیز کردن یا کنترل آفات) را روی یکی از برگ ها آزمایش کرده اید و گیاه آن را دوست ندارد.


هرگاه یک گیاه از محیطی به محیط دیگر منتقل شود ، می تواند دچار تنش شود. هرچه تغییر شرایط (رطوبت ، دما ، نور ، هوادهی) بیشتر باشد ، احتمال استرس و مسائل مربوط به استرس بیشتر می شود.


چند هفته طول می کشد تا گیاه شما به خانه جدید خود عادت کند و در این مدت کمی مقاوم می شود. این می تواند به معنی زرد شدن یک یا دو برگ باشد ، حتی اگر مراقبت های مناسب انجام دهید.


شما هنوز هم باید مراقب گیاه خود باشید تا ببینید آیا این مشکل همچنان ادامه دارد (برگهای بیشتر زرد می شوند) که میتواند علت از جای دیگر باشد(مانند تشخیص آفات).


به طور مشابه ، تعویض گلدان گیاه در هر زمان می تواند باعث ایجاد تنش در آن شود و برای تنظیم نیاز به زمان دارد. اگر بعد از جابجایی چند برگ زرد شدند ، مراقبت بیشتری از گیاه خود بکنید و سایر شرایط را تا آنجا که ممکن است بهینه کنید.1. برگ های قدیمی می میرند

قبل از اینکه به علل جدی تری بپردازیم که ممکن است باعث زرد شدن برگ های کالاتیا شما شود ، باید توجه داشته باشیم که طبیعی است که برگهای قدیمی کالاتیا زرد شوند و بیفتند.


اگر فقط گاهی اوقات و فقط در انتهای گیاه یک برگ زرد می بینید ، گیاه سالم است ، این می تواند به این دلیل باشد که برگ به عنوان بخشی از چرخه طبیعی خود در حال از بین رفتن است.


اگرچه ممکن است اینطور باشد ، اما بهتر است به جای اینکه بعداً پشیمان نشوید ، به مسائل دیگری فکر کنید که ممکن است آنها را ایجاد کرده و به آنها عمل کند.


برگهای زرد را از کالاتیا جدا کنید و به زودی باید شاهد رشد جدیدی باشید.


2. برگ های کالاتیا به دلیل آبیاری بیش از حد زرد می شوند؟ زیر آبیاری چطور؟

آبیاری بیش از حد قاتل کالاتیا است ، بنابراین این اولین چیزی است که باید رد کنید.


آبیاری کالاتیا واقعاً آسان است زیرا نیاز دارند خاک آنها دائماً مرطوب باشد ، اما آنها دوست ندارند در خاک خیلی مرطوب رشد کنند. اگر خاک بیش از حد اشباع و مرطوب باشد ، پوسیدگی ریشه می تواند بسیار سریع ایجاد شود و گیاه شما آسیب می بیند و اگر به آن رسیدگی نشود ، می میرد.


اگر بیش از حد به گیاه خود آب می دهید ، یکی از اولین نشانه ها می تواند زرد شدن برگ ها باشد.


خاک را بررسی کنید. اگر روزهای بعد از آبیاری هنوز مرطوب است ، می توانید مطمئن شوید که بیش از حد به گیاه خود آب داده اید. ریشه ها را از نظر علائم پوسیدگی بررسی کرده و مطابق آن رفتار کنید. خاک را خشک کنید یا گیاه را با خاک جدید جایگزین کنید.


برنامه آبیاری خود را طوری تنظیم کنید که در آینده از آبیاری بیش از حد گیاه جلوگیری شود(نحوه آبیاری شما ، نه میزان آبیاری شما).


برای مطالعه ادامه این مطلب بر روی علت زرد شدن برگ های کالاتیا  کلیک کنید.(0) نظر
X